Naša spletna stran uporablja piškotke. Za nekatere potrebujemo vašo privolitev. Uredi privolitev...

Knjižnično-informacijski in založniški center

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice
  • (Pomoč)
  • A-
  • A+
  • English (UK)
  • Slovenščina

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
Vrsta gradiva: * po starem in bolonjskem študiju
Jezik:
Išči po:
Opcije:
  Ponastavi


1 - 7 / 7
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Delo artilerijske baterije v različnih zemljiščnih in vremenskih pogojih v Sloveniji : zaključna naloga
Andrej Kosič, 2011

Opis: V nalogi so opisani fizičnogeografski dejavniki, ki vplivajo na delo artilerijske baterije. Opisani so le ekstremni dejavniki, njihovi vplivi na vojaka in tehniko. Ter lastna razmišljanja, kako premagati takšne ovire, ki jih postavlja narava. Prav tako pa sem poizkušal najti odgovor na to kako takšne, dejavnike uporabiti v prid tehniki in moštvu. Prvo poglavje opisuje ekstremne zemljiščne pogoje in sicer na ravni kamnin, ter njihov vpliv na utrjevanje in premik. V drugem poglavju je predstavljen relief in sicer gorskiin kraški relief njun vpliv na delo in življenje v dveh ekstremnih tipih reliefa, ki se pojavljata na območju Republike Slovenije. V tretjem poglavju so opisani tipi prsti in njihov vpliv na premik vozil predvsem v povezavi s talno vodo. Četrto poglavje opisuje ekstremne vremenske dejavnike. Tako so v tem poglavju obravnavane nizke temperature, padavine v obliki snega in ledu ter megla in nizka oblačnost ter njihov vpliv na artilerijsko baterijo. V zadnjem poglavju pa je predstavljen vpliv gozda na artilerijsko baterijo.
Najdeno v: ključnih besedah
Povzetek najdenega: ...kamnin, ter njihov vpliv na utrjevanje in premik. V drugem poglavju je predstavljen relief in...
Ključne besede: kamnine, relief, prst, gozd, vreme, premik, artilerijska baterija
Objavljeno: 21.03.2013; Ogledov: 9237; Prenosov: 38
.pdf Polno besedilo (1,88 MB)

2.
Ofenzivno delovanje : premik v stik, napad
Mateja Režonja, 2011

Opis: Ofenzivno delovanje je način bojnega delovanja, pri katerem je bistvenega pomena izkoriščanje in ohranjanje pobude. Kadar se sovražnik nahaja na določenem zemljišču, začnemo z vrsto prehodnega delovanja, ki se imenuje premik v stik. S premikom v stik skušamo najti sovražnika ali pa z njim ponovno vzpostaviti stik. Premiku v stik lahko sledi več vrst ofenzivnega delovanja, ena izmed njih pa je tudi napad. Bistvo napada je uničiti ali poraziti sovražnika, pridobiti in obdržati določeno zemljišče, izčrpavati sovražnika ali na tak način pridobivati obveščevalne podatke o njem. Pri napadu so sile organizirane na sledeč način: bojne sile, sile za bojno podporo. Znotraj manjše enote pa imamo napadni del, podporni del ter zavarovanje hrbta. Za uspeh v napadu so ključnega pomena načrtovanje in priprave, lahko pa se zgodi, da za to ni časa. Takrat se pokaže izurjenost enote ter sposobnost hitrega odločanja poveljnika.
Najdeno v: ključnih besedah
Ključne besede: ofenzivno delovanje, premik v stik, napad
Objavljeno: 26.03.2013; Ogledov: 9329; Prenosov: 398
.pdf Polno besedilo (579,61 KB)

3.
Logistični izzivi premika motorizirane čete SKOV 8 x 8 na mirovni operaciji v Afganistanu : diplomsko delo višješolskega študijskega programa
Stanko Jurkovič, 2011

Najdeno v: ključnih besedah
Povzetek najdenega: ...motorizirana četa SKOV 8 x 8, premik, transport, mirovna operacija, logistična podpora...
Ključne besede: motorizirana četa SKOV 8 x 8, premik, transport, mirovna operacija, logistična podpora
Objavljeno: 10.04.2012; Ogledov: 10487; Prenosov: 102
.pdf Polno besedilo (722,48 KB)

4.
Organizacija premika CZV iz OPM MOTB na NPM : zaključna naloga
Matej Poljak, 2010

Opis: Organizacija premika CKIS iz osnovnega na naslednje poveljniško mesto je taktična aktivnost, pri kateri mora biti izpolnjenih kar nekaj pogojev, da je slednji izveden uspešno. Pravilno taktično načrtovanje in poveljevanje ter nadzor med premikom temelji na izdelavi in izdaji mnogih ukazov in povelj. Dobra taktika premikov je vedno dopolnjena s kvalitetnimi transportnimi sredstvi, ki omogočajo vodu zvez, da sredstva za komunikacijsko in informacijsko podporo motoriziranemu bataljonu, pravočasno in varno prepeljejo na naslednjo lokacijo. Vozila za zagotavljanje podpore KIS morajo biti vsaj tako mobilna kot so bojna vozila v motoriziranemu bataljonu. Le tako bodo lahko nudila podporo KIS bataljonu pri manevrskem bojevanju. Poleg tega mora vod zvez imeti na voljo tudi kvalitetne in praktične sisteme zvez, ki mu omogočajo tako vzdrževanje zvez med premikom, kot čimprejšnje ponovno vzpostavljanje na naslednjem poveljniškem mestu. Vod za zveze mora tako slediti tehnološkemu razvoju zlasti brezžičnih komunikacijskih naprav, ki bi omogočale premostitev velikokrat zamudnih žičnih linij, takrat, ko je slednje praktično in tudi varno.
Najdeno v: ključnih besedah
Povzetek najdenega: ... premik, center komunikacijsko informacijskih sistemov, komunikacijsko informacijska pod...
Ključne besede: premik, center komunikacijsko informacijskih sistemov, komunikacijsko informacijska podpora, motorizirani bataljon, vod zvez, transportna sredstva, brezžične komunikacijske naprave
Objavljeno: 11.04.2012; Ogledov: 9902; Prenosov: 73
.pdf Polno besedilo (641,56 KB)
Gradivo ima več datotek! Več...

5.
Organizacija, razmestitev in delovanje transportnega voda na nalogi : zaključna naloga
Nastja Puhar, 2011

Opis: Logistika je že od nekdaj ena izmed ključnih dejavnosti pri izvajanju vojaških aktivnosti, tako v miru kot tudi v vojni. V sodobnem načinu bojevanja,ko je čas eden izmed ključnih dejavnikov, pa je področje logistike še toliko bolj pomembno. Omogoča nam zagotovitev materialnih sredstev in storitev, od katerih je odvisno uspešno delovanje enote. Eno izmed pomembnejših področij logistike je danes vsekakor področje premika in transporta. Ti nam zagotavljajo premik enote, sredstev, tovora in navsezadnje nam omogočajo tudi oskrbovanje enote iz ene točke na drugo. Ključnega pomena za uspešnost premika in transporta je pravočasnost, dobra organizacija, načrtovanje in usposobljenost vseh vpletenih. Pravočasna razporeditev enote innjihove opreme je bistvenega pomena za pripravljenost na bojevanje, zato je uspešnost premika še toliko bolj pomembna.
Najdeno v: ključnih besedah
Povzetek najdenega: ...pomembnejših področij logistike je danes vsekakor področje premika in transporta. Ti nam zagotavljajo premik enote,...
Ključne besede: logistika, premik, transport, transportni vod
Objavljeno: 11.06.2013; Ogledov: 8906; Prenosov: 98
.pdf Polno besedilo (854,69 KB)

6.
Vzorčni SOP premika enote Slovenske vojske : zaključna naloga
Gregor Tkalec, 2011

Opis: Dejavnosti premikov in transporta oseb, ter materialnih sredstev iz enega v drug kraj so opredeljene v doktrini vojaške logistike in zajemajo načrtovanje premikov, organizacijo transportov, ter zagotavljanje transportnih zmogljivosti. Za nadzor in organizacijo transportnih premikov se planirajo konvoji. Konvoje lahko uparabljamo za taktične premike bojnih enot, ne taktične premike logističnih enot ali premik osebja, zalog in opreme. Cestni premiki so zaradi svojih karakteristik prevladujoč način transporta pri vzdrževanju in oskrbi enot. V zaključni nalogi sem se osredotočil na administrativne premike po cesti oziroma na ne taktične premike enot. Proces načrtovanja in organiziranja konvoja glede na zadano nalogo pa se bistveno ne spreminja, saj je potrebno upoštevati določene faktorje, ki se pojavljajo v obeh primerih.
Najdeno v: ključnih besedah
Povzetek najdenega: ...Dejavnosti premikov in transporta oseb, ter materialnih sredstev iz...
Ključne besede: standardni operativni postopek, konvoj, premik
Objavljeno: 11.06.2013; Ogledov: 8721; Prenosov: 223
.pdf Polno besedilo (444,06 KB)

7.
Organizacija premika centra komunikacijsko-informacijskih sistemov iz osnovnega poveljniškega mesta motorizirane bataljonske bojne skupine na naslednjo poveljniško mesto : zaključna naloga štabnega šolanja
Janez Jeralič, 2017

Opis: Center za komunikacijsko informacijski sistem (CKIS) je sestavni del poveljniškega mesta motorizirane bataljonske bojne skupine (MOTBBSK), kateri se organizira in načrtuje med vojaškim procesom sprejemanja odločitve (VPSO) s strani organa S- 6 in se vzpostavi na poveljniškem mestu s strani Voda za zveze (VZV). Po vzpostavitvi CKIS, vod za zveze izvaja vzdrževanje in nadzor vzpostavljenega CKIS. Poveljnik voda v sodelovanju s S-6 že pričenja s fazo načrtovanja in odločanja na osebni ravni (PBO - proces bojnega odločanja) za primer selitve CKIS na naslednje poveljniško mesto (NPM). Ko poveljnik voda sprejme Ukaz za selitev CKIS na NPM, se pričnejo postopki podiranja, priprave na taktični premik in postavitev CKIS na NPM. S-6 pa organizira zveze v premiku in izdela potrebne dokumente, ki so predmet taktičnega premika MOTBBSK. Pri selitvi CKIS je pomembna dobra uigranost in usklajenost celotnega poveljstva MOTBBSK in voda za zveze. Upoštevati je potrebno matriko, ki po fazah določa postopke premeščanja CKIS in prevzemanje operativnih zadolžitev na poveljniških mestih, ki operativno delujejo.
Najdeno v: ključnih besedah
Povzetek najdenega: ...se pričnejo postopki podiranja, priprave na taktični premik in postavitev CKIS na NPM. S-6 pa...
Ključne besede: center komunikacijsko informacijskih sistemov, S-6, vod za zveze, taktični premik, poveljniško mesto
Objavljeno: 16.03.2018; Ogledov: 6306; Prenosov: 68
.pdf Polno besedilo (932,06 KB)

Iskanje izvedeno v 0 sek.
Na vrh
www.mo.gov.si Kolofon   | Nastavitve piškotkov Na vrh