Naša spletna stran uporablja piškotke. Za nekatere potrebujemo vašo privolitev. Uredi privolitev...

Knjižnično-informacijski in založniški center

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice
  • (Pomoč)
  • A-
  • A+
  • English (UK)
  • Slovenščina

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
Vrsta gradiva: * po starem in bolonjskem študiju
Jezik:
Išči po:
Opcije:
  Ponastavi


1 - 3 / 3
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Funkcija načrtovanja ognjene podpore kot del procesa ciljenja/targetinga : zaključna naloga
Martina Kobal, 2011

Opis: Zaključna naloga je bil oblikovana in zasnovana, da bi pomagala najti najprimernejšo napravo za navajanje podpornega ognja. Predstaviti in opisati osnovne pojme, ki determinirajo vodenje ognjene podpore, pokazati potrebne zmožnosti in funkcije instrumentov, katere uporabljajo prednji opazovalci. Preko primerjalne analize, prikazati, kaj potrebujejo prednji opazovalci pri svojem delu, pri rezultatih analize inštrumentov se upoštevajo zahteve za navajanje ognjene podpore. Cilj je predstavit primernost obstoječih inštrumentov, ki so že v uporabi v SV, ter njihov koncept delovanja v sistemu za upravljanja in vodenje ognja. Iz nabora inštrumentov, ki so na svetovnem trgu, sem izbral napravo, ki predstavlja prihodnost pri delu prednjih. V zaključku je kritični pogled na obstoječe inštrumente v SV, ter povezljivost inštrumentov s sistemom za upravljanje in vodenje ognjene podpore.
Najdeno v: osebi
Ključne besede: cilj, targeting, celica ognjene podpore, častnik za targeting/ciljenje, štabni proces dela, bataljonska bojna skupina, izbira ciljev, cilji visoke vrednosti
Objavljeno: 20.03.2013; Ogledov: 8835; Prenosov: 38
.pdf Polno besedilo (22,17 MB)

2.
Sistem za upravljanje in vodenje artilerijskega ognja : prednji in odgovorni opazovalec
Damijan Kogej, 2010

Najdeno v: osebi
Objavljeno: 23.01.2014; Ogledov: 6526; Prenosov: 45
.pdf Polno besedilo (4,95 MB)

3.
Brezpilotni zrakoplovi oboroženih sil v podpori ognjene podpore
Damijan Kogej, 2022

Opis: Skozi zgodovino se je razvoj brezpilotnih zrakoplovov razvijal na področju plovnosti, krmiljenja ter koristnega tovora, ki ga lahko zrakoplov prenaša. Z večanjem dometa artilerijskega orožja ter uporabo posrednega načina artilerijskega streljanja, je bilo potrebno videti dlje, globoko v sovražnikov razpored. Za odkrivanje ciljev in vodenje posrednega artilerijskega ognja se je pričelo uporabljat zračne opazovalnice, ki so jih vzpostavljali s pomočjo balonov ter skozi čas razvijali do te mere, da to vlogo danes opravljajo brezpilotni zrakoplovi, ne da bi ob tem tvegali življenja pilotov. Slovenska vojska ima v Konceptu združene ognjene podpore jasno zapisane smernice, kjer so kot senzorji za opazovanje in vodenje ognjene podpore, opredeljeni brezpilotni zrakoplovi. V zaključni nalogi bomo, raziskali zmožnost obstoječih brezpilotnih zrakoplovov v Slovenski vojski, za izvajanje nalog združene ognjene podpore ter opredelili naloge in primerne brezpilotne zrakoplove, ki bi se lahko umestili v sestavo zmogljivosti ognjene podpore.
Najdeno v: osebi
Ključne besede: brezpilotni zrakoplov, senzor, ognjena podpora
Objavljeno: 24.06.2022; Ogledov: 14; Prenosov: 9
Gradivo je na voljo samo prijavljenim uporabnikom!

Iskanje izvedeno v 0 sek.
Na vrh
www.mo.gov.si Kolofon   | Nastavitve piškotkov Na vrh