Naša spletna stran uporablja piškotke. Za nekatere potrebujemo vašo privolitev. Uredi privolitev...
Republika Slovenija Ministrstvo za obrambo Knjižnično-informacijski in založniški center Vojkova cesta 55 1000 Ljubljana T: +386 (0)1 471 25 32 F: 01 431 82 83 E: kic@mors.si
Najdeno v: ključnih besedahPovzetek najdenega: ...sredstva za pridobivanje podatkov, kompatibilnost, situacijska ozaveščenost, ažurnost, fleksibilnost, va...Ključne besede: sredstva za pridobivanje podatkov, kompatibilnost, situacijska ozaveščenost, ažurnost, fleksibilnost, varnost, podatki, informacijeObjavljeno: 12.04.2012; Ogledov: 9144; Prenosov: 128 Polno besedilo (1,41 MB)Gradivo ima več datotek! Več...
Najdeno v: ključnih besedahPovzetek najdenega: ...kadri, osebje, načrtovanje, pridobivanje, izbira, nacionalna varnost, zaščita, vojska, obveščevalna dejavnost,...Ključne besede: kadri, osebje, načrtovanje, pridobivanje, izbira, nacionalna varnost, zaščita, vojska, obveščevalna dejavnost, elektronsko bojevanje, elektronsko izvidništvoObjavljeno: 17.04.2012; Ogledov: 9776; Prenosov: 46 Polno besedilo (0,00 KB)
Opis: Z razvojem vojaške obrambe po osamosvojitvi Slovenije se je vse bolj izpostavljala potreba po drugačnem, predvsem sodobnejšem organiziranju vojaške obrambe, s katero bi bilo zagotovljeno doseganje novih doktrinarnih in strateških obrambnih načel. Odločitev o profesionalizaciji Slovenske vojske leta 2002 in uresničevanje akcijskih načrtov članstva v NATU sta tako zahtevala največjo in najbolj temeljito reorganizacijo Slovenske vojske, ki bo potekala do leta 2010. Reorganizacija poteka na več ravneh, najpomembnejša pa je na kadrovski ravni, katere cilj je doseči ustrezno in učinkovito razmerje med poklicnimi vojaki, podčastniki in častniki. Pridobivanje kadra za profesionalno vojsko je zahtevna naloga, s katero Slovenska vojska ni imela posebnih izkušenj in je na trgu delovne sile prvič nastopila kot velik delodajalec. V pridobivanje kadra za profesionalno vojsko je vključen proces promocije, pridobivanja in izbora kadra, izobraževanja in usposabljanja, zadrževanja v službi, omogočanja dobrih delovnih pogojev in skrbi za pripadnike vojske, skrbi za kariero in drugo kariero nekdanjih pripadnikov po odhodu iz vojaške službe. Samo ustrezno motiviran pripadnik Slovenske vojske, ki bo zadovoljen s svojim delom in statusom, bo namreč v celoti izpolnjeval svoje poslanstvo.Najdeno v: ključnih besedahPovzetek najdenega: ...razmerje med poklicnimi vojaki, podčastniki in častniki. Pridobivanje kadra za profesionalno vojsko je zahtevna naloga,...Ključne besede: Slovenska vojska, profesionalizacija, reorganizacija, pridobivanje kadra, vojakiObjavljeno: 12.10.2017; Ogledov: 6840; Prenosov: 352 Polno besedilo (528,24 KB)
Najdeno v: ključnih besedahPovzetek najdenega: ...analiza grožnje, obveščevalna služba, pridobivanje podatkov, pooblastila, nadzor, mednarodno sodelovanje...Ključne besede: analiza grožnje, obveščevalna služba, pridobivanje podatkov, pooblastila, nadzor, mednarodno sodelovanjeObjavljeno: 21.02.2020; Ogledov: 6057; Prenosov: 249 Polno besedilo (817,34 KB)
Opis: Po koncu hladne vojne se je potreba po organizirani vojski, ki ji države namenjajo znaten del svojega proračuna, z leti bolj in bolj zmanjševala. Posledično lahko do konca 20. stoletja in v začetku 21. seveda opazujemo zmanjšanje proračuna za vojsko in s tem tudi števila pripadnikov in pripadnic vojske. K zmanjševanju številk je pripomogel tudi dogovor in podpis sporazuma k zmanjšanju konvencionalnega orožja v Evropi med obema stranema hladne vojne. Z vojno v Ukrajini pa so se države soočile s spoznanjem, kako pomembno je tudi v t. i. »mirnem« času ohranjati aktivno, dobro pripravljeno, strateško izobraženo in sodobno opremljeno vojsko. V zaključni nalogi tako analiziramo stanje vojska članic zveze Nato, PFP in drugih, njihovo upadanje, predstavljamo načine, s katerimi te vojske skrbijo za obstoječi in prihodnji kader, kako torej število pripadnikov in pripadnic vzdržujejo ali se trudijo večati. V nalogi je predstavljena možnost modernega koncepta pridobivanja kadrov v Slovenski vojski po vzoru dobrih praks drugih oboroženih sil. Poudarek je na povezovanju s civilno družbo (podjetji), ki bi pripadnikom in pripadnicam Slovenske vojske nudila ugodnosti in jih tako »nagradila« za zvesto služenje državljanom in domovini v širšem smislu.Najdeno v: ključnih besedahPovzetek najdenega: ... pridobivanje kadrov, promocija, nevladne organizacije...Ključne besede: pridobivanje kadrov, promocija, nevladne organizacijeObjavljeno: 11.07.2023; Ogledov: 5; Prenosov: 1 Gradivo je na voljo samo prijavljenim uporabnikom!