Naša spletna stran uporablja piškotke. Za nekatere potrebujemo vašo privolitev. Uredi privolitev...

Knjižnično-informacijski in založniški center

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice
  • (Pomoč)
  • A-
  • A+
  • English (UK)
  • Slovenščina

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
Vrsta gradiva: * po starem in bolonjskem študiju
Jezik:
Išči po:
Opcije:
  Ponastavi


1 - 2 / 2
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Premikanje in razvijanje MOTV : zaključna naloga
Tomaž Rogelja, 2008

Opis: Naloga ima namen proučiti premikanje in razvijanje MOTV opremljenega z LKOV 6X6 kot z SKOV 8X8, ter samo strukturo, organiziranost, poveljevanje, opremo in oborožitev teh dveh vodov. V prvem sklopu naloge je podrobneje prikazana zdajšnja struktura, organiziranost, oprema in oborožitev MOTV LKOV 6X6 in pa predvidena oz. predlagana struktura, organiziranost, oprema in oborožitev MOTV SKOV 8X8. Poleg tega so navedene bistvene razlike med vodoma glede teh vprašanj. V drugem sklopu je podrobneje razloženo premikanje in razvijanje pehotnih enot, glede vrste premikov, načinov premikanja, časovnih norm glede premika, ipd. V tretjem sklopu se podrobneje seznanimo s taktičnim premikanjem MOTV, in sicer glede same pomembnosti taktičnega premikanja, podrobnosti glede formacij premikanja in pa glede podrobnosti tehnik premikanja. Te podrobnosti so predvsem sama uporaba, prednosti in slabosti formacij oz. tehnik premikanja. Enako kot v prvem sklopu so tudi tu obravnavane razlike, med MOTV opremljenim z LKOV 6X6 in SKOV 8X8. Tukaj je tako poudarek na iskanju oz. primerjavi razlik med vodoma ob uporabi različnih formacij oz. tehnik premikanja.
Najdeno v: osebi
Ključne besede: motorizirana pehota, vojaška taktika, motorizirani vod, taktično premikanje, oborožitev, manever, formacija premikanja
Objavljeno: 06.07.2012; Ogledov: 9467; Prenosov: 169
.pdf Polno besedilo (1,63 MB)

2.
Vloga brezpilotnih letalnikov pri izvajanju taktičnih dejavnosti na vojskovališču 21. stoletja
Tomaž Rogelja, 2021

Opis: Z odprtjem novih bojišč v 21. stoletju v Afganistanu, Iraku, Libiji, Siriji itd. se s tem uporabljajo tudi novi oborožitveni sistemi. Takšen primer novih oborožitvenih sistemov so zlasti brezpilotni letalniki, ki postajajo vsestransko uporabna zračna platforma pri izvajanju širokega spektra načinov delovanj v zračnih operacijah. Kot taki predstavljajo nov pogled na vojskovanje v 21. stoletju, ki ga nekateri poimenujejo tudi vojskovanje brezpilotnih letalnikov. Zaključna naloga se tako osredotoča na proučevanje zmogljivosti brezpilotnih letalnikov in njihovo uporabo na bojišču v širokem spektru delovanj pri izvajanja zračnih operacij. Naloga proučuje različne vidike njihovega razmaha in uporabe, vključno z vidiki etičnosti in legalnosti njihove uporabe v svetovnem merilu, kot tudi podrobnejšo uporabo le-teh v različnih načinih delovanj na bojiščih Libije in Sirije. Bojišči Libije in Sirije predstavljata poligon za uporabo sodobnih tehnologij in razvoj taktik uporabe brezpilotnih letalnikov pri izvajanju taktičnih dejavnosti na vojskovališču 21. stoletja.
Najdeno v: osebi
Ključne besede: brezpilotni letalnik, uporaba, zmogljivost, bojišče
Objavljeno: 03.08.2021; Ogledov: 16; Prenosov: 7
Gradivo je na voljo samo prijavljenim uporabnikom!

Iskanje izvedeno v 0 sek.
Na vrh
www.mo.gov.si Kolofon   | Nastavitve piškotkov Na vrh