Naša spletna stran uporablja piškotke. Za nekatere potrebujemo vašo privolitev. Uredi privolitev...
Republika Slovenija Ministrstvo za obrambo Knjižnično-informacijski in založniški center Vojkova cesta 55 1000 Ljubljana T: +386 (0)1 471 25 32 F: 01 431 82 83 E: kic@mors.si
Opis: Trenutno je v Slovenski vojski največji projekt profesionalizacija Slovenske vojske, ki se bo končal v letu 2010. Zaradi obsežnosti samega projekta je bil le-ta razdeljen v več podprojektov. Med zanimivejšimi je projekt, ki se ukvarja z ukrepi za izbor ustreznega kadra za poklicne vojake. Njegova naloga pa je za Slovensko vojsko zagotoviti zadovoljivo število primernega kadra, za kar je potreben dober selekcijski postopek. Osrednji del moje zaključne nalogeopisuje dela in naloge ter postopke Oddelek za selekcijo Urada za vojaške zadeve, ki opravlja selekcijo človeških virov za Slovensko vojsko v sodelovanju z Upravami za obrambo in izpelje vse naloge selekcije novega kadraza zaposlitev, pogodbeno rezervo in prostovoljno služenje vojaškega roka.Najdeno v: osebiKljučne besede: človeški viri, kadrovska politika, Slovenska vojskaObjavljeno: 20.03.2017; Ogledov: 6068; Prenosov: 73 Polno besedilo (694,12 KB)
Opis: V nalogi je predstavljena posredna ognjena podpora v Slovenski vojski in v Bataljonski bojni skupini (BBSk) ter posredna ognjena podpora primerljivih držav članic NATA. Vojska z izvajanjem oboroženega boja zagotavlja obrambo države in odvrača agresijo na njo ter s tem ohranja nacionalno suverenost in ozemeljsko celovitostjo in to samostojno ali z zavezniki. To pa je mogoče doseči z visoko usposobljeno, učinkovito, vzdržljivo, mobilno in samozadostno vojsko z možnostjo povezovanja z drugimi vojskami. Tukaj pa nastopi država, ki zagotavlja kader, infrastrukturo, materialno tehnična sredstva in oborožitev ter Slovenska vojska kot stroka, ki je odgovorna za usposobljenost, motiviranost in pripravljenost kadra. Posredna ognjena podpora je pomemben člen podpore vsakemu manevru, tudi znotraj Bataljonske bojne skupine, kjer deluje kot modul ognjene podpore. Potrebno je formirati takšen modul ognjene podpore, da bo interoperabilen in sposoben zagotavljanja posredne ognjene podpore tako BBSk kakor tudi nadrejenemu pri izvajanje vseh bojnih funkcij. Problem je določiti ustrezno sestavo in na kakšen način takšno enoto vključiti, da bo optimalna. V zaključni nalogi bomo zato odgovore poizkušali dobiti z analizo posredne ognjene podpore v Slovenski vojski in v BBSk ter z analizo primerljivih članic NATA po metodi DOTMPFLI.Najdeno v: osebiKljučne besede: posredna ognjena podpora, bataljonska bojna skupina, NATO, metoda DOTMPFLIObjavljeno: 27.06.2022; Ogledov: 16; Prenosov: 8 Gradivo je na voljo samo prijavljenim uporabnikom!