Naša spletna stran uporablja piškotke. Za nekatere potrebujemo vašo privolitev. Uredi privolitev...
Republika Slovenija Ministrstvo za obrambo Knjižnično-informacijski in založniški center Vojkova cesta 55 1000 Ljubljana T: +386 (0)1 471 25 32 F: 01 431 82 83 E: kic@mors.si
Opis: 16.BNZP je enota, ki zagotavlja zbiranje, združevanje in obdelavo vseh podatkov o stanju v zračnem prostoru RS in s tem zagotavlja izdelavo slike situacije v zračnem prostoru 24 ur na dan. Preko tega pa gre za neposredno skrb ohranjanja suverenosti RS in nemotenega sodelovanja z državami članicami NATO zveze. Nemoteno delo in posredovanje je možno le, če je pridobljena informacija dovolj hitra, točna in ima svojo uporabno vrednost. Glede na hitrost pridobivanja podatkov je poudarek, ne samo na zmogljivosti lastnih sredstev, ampak tudi na medsebojnem sodelovanju s sosednjimi državami.Najdeno v: osebiKljučne besede: nadzor zračnega prostora, oborožitveni sistemi, radarski podatki, ASOC, ploti, tracki, operativnostObjavljeno: 18.04.2012; Ogledov: 8192; Prenosov: 126 Polno besedilo (2,09 MB)
Opis: Družba izraža dostojanstvo kot vrednost človeka in kot enakovrednost med ljudmi, za kar je postavila zakonske okvire, predpise in deklaracije opredeljenih človekovih pravic. Splošna deklaracija človekovih pravic OZN, z resolucijo št. 217 A (III), govori o prirojenem dostojanstvu, svobodi, enakosti in pravičnosti za vsakogar (OZN, Resolucija 217 a(III)). Načelo enakosti spolov je v različnih mednarodnih dokumentih opredeljeno kot temeljno načelo, ki so ga dolžne spoštovati vse države članice medvladnih in mednarodnih organizacij, kot so Evropska unija, Združeni narodi in Svet Evrope. Poudarka na enakosti spolov ne smemo razumeti kot istosti ali podobnosti žensk in moških, temveč kot sprejemanje razlik oziroma drugačnosti med ženskami in moškimi ter enako vrednotenje teh razlik in različnih družbenih vlog. Politika enakosti spolov se tako zavzema za resnično partnerstvo med ženskami in moškimi ter delitev odgovornosti pri odpravljanju neravnovesij v javnem in zasebnem življenju. Glavno vodilo je tako enaka prepoznavnost, enak položaj žensk in moških v družbi ter enako uživanje rezultatov družbenega razvoja. Namen naloge je preveriti raven varovanja dostojanstva med spoloma pri zaposlenih v četi in spoštovanje načela enakih možnosti žensk in moških. Rezultati analize kažejo primerno raven spoštovanja obeh načel.Najdeno v: osebiKljučne besede: dostojanstvo, načelo enakih možnostiObjavljeno: 03.06.2020; Ogledov: 3454; Prenosov: 28 Polno besedilo (896,54 KB)