Naša spletna stran uporablja piškotke. Za nekatere potrebujemo vašo privolitev. Uredi privolitev...
Republika Slovenija Ministrstvo za obrambo Knjižnično-informacijski in založniški center Vojkova cesta 55 1000 Ljubljana T: +386 (0)1 471 25 32 F: 01 431 82 83 E: kic@mors.si
Opis: Delo se ukvarja z načinom usposabljanja v osnovnem figurnem letenju in načini izvajanja prevlečenih letov z letalom ZLIN242L, v letalski šoli LETŠ Slovenskevojske. Ta naloga je del priročnika, ki smo ga sestavili kandidati 22.generacije Šole za častnike smer letalstvo. Priročnik bo v oporo sledečim generacijam, ki prihajajo za nami in dober učni pripomoček pri usposobljanju. V delu najdemo natančen opis postopkov figurnega letenja, kot so pentlja, immelman, vrij, obrat čez krilo, obrat na krilo, tono, prevlečen let iz pogojev horizontalnega leta, vzpenjanja, spuščanja in slow flight, tehnika, postopek in napake ki se pojavljajo pri izvajanju teh postopkov. Končni rezultat tega dela je postopen opis izvajanja figur in prevlečenih letov iz določenih pogojev. Učenec, ki se bo usposabljal na tipu letala ZLIN 242 L v Letalski šoli Slovenske vojske, bo imel moţnost se učiti iz dela, ki je zdaj zdruţeno in prevedeno ter opisano v slovenskem jeziku.Najdeno v: osebiKljučne besede: letalo ZLIN 242 L, aresti, figure, prevlečen let, usposabljanje, vojskaObjavljeno: 22.03.2013; Ogledov: 7318; Prenosov: 594 Polno besedilo (2,23 MB)
Opis: Po koncu hladne vojne se je potreba po organizirani vojski, ki ji države namenjajo znaten del svojega proračuna, z leti bolj in bolj zmanjševala. Posledično lahko do konca 20. stoletja in v začetku 21. seveda opazujemo zmanjšanje proračuna za vojsko in s tem tudi števila pripadnikov in pripadnic vojske. K zmanjševanju številk je pripomogel tudi dogovor in podpis sporazuma k zmanjšanju konvencionalnega orožja v Evropi med obema stranema hladne vojne. Z vojno v Ukrajini pa so se države soočile s spoznanjem, kako pomembno je tudi v t. i. »mirnem« času ohranjati aktivno, dobro pripravljeno, strateško izobraženo in sodobno opremljeno vojsko. V zaključni nalogi tako analiziramo stanje vojska članic zveze Nato, PFP in drugih, njihovo upadanje, predstavljamo načine, s katerimi te vojske skrbijo za obstoječi in prihodnji kader, kako torej število pripadnikov in pripadnic vzdržujejo ali se trudijo večati. V nalogi je predstavljena možnost modernega koncepta pridobivanja kadrov v Slovenski vojski po vzoru dobrih praks drugih oboroženih sil. Poudarek je na povezovanju s civilno družbo (podjetji), ki bi pripadnikom in pripadnicam Slovenske vojske nudila ugodnosti in jih tako »nagradila« za zvesto služenje državljanom in domovini v širšem smislu.Najdeno v: osebiKljučne besede: pridobivanje kadrov, promocija, nevladne organizacijeObjavljeno: 11.07.2023; Ogledov: 3; Prenosov: 0 Gradivo je na voljo samo prijavljenim uporabnikom!