Naša spletna stran uporablja piškotke. Za nekatere potrebujemo vašo privolitev. Uredi privolitev...

Knjižnično-informacijski in založniški center

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice
  • (Pomoč)
  • A-
  • A+
  • English (UK)
  • Slovenščina

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
Vrsta gradiva: * po starem in bolonjskem študiju
Jezik:
Išči po:
Opcije:
  Ponastavi


1 - 10 / 71
Na začetekNa prejšnjo stran12345678Na naslednjo stranNa konec
1.
2.
3.
Seznam minimalne opreme za Bell 206B : zaključna naloga
Aleš Svetina, 2009

Opis: Kot povsod, je tudi pri zrakoplovih zaželeno, da vsa njegova oprema deluje brezhibno, da pride čim manjkrat do okvare ter, da je letenje čimbolj varno. Praksa dokazuje, da lahko dosežemo zadostno stopnjo varnosti tudi z določeno nedelujočo opremo, ki pa jo moramo zamenjati ali popraviti v predpisanem času.Katera oprema je lahko na zrakoplovu nedelujoča, preverimo v dokumentu imenovanem Lista minimalne opreme (MEL), ki jo izdela operater zrakoplova in je osnovana po predpisanih pravilih. Opredeljena pa je tudi minimalna oprema, ki jo je pilot dolžan spoštovati v okviru MEL liste ter izdelava MEL-a za helikopter Bell 206B. V zaključni nalogi so opisane lastnosti, vsebina ter način izdelave MEL-a. V drugem delu zaključne naloge pa je izdelan MEL za helikopter Bell 206B, ki ga za šolanje pilotov helikopterja uporablja Slovenska vojska.
Najdeno v: osebi
Ključne besede: helikopter Bell 206B, MMEL, lista minimalne opreme proizvajalca, MEL, lista minimalne opreme, sestava MEL za Bell 206B, primer liste MEL za Bell 206B
Objavljeno: 03.04.2012; Ogledov: 7880; Prenosov: 55
.pdf Polno besedilo (420,74 KB)

4.
5.
Problem uporabe prtljažnega prostora na letalu PC-9M z analizo lege težišča : zaključna naloga
Matej Mlakar, Miha Einhauer, 2007

Opis: Povod za zaključno nalogo je problem, ki je nastal pri uporabi prtljažnega prostora bojnega letal slovenske vojske PC-9M, ki ga je predpisalo izraelsko letalstvo. Naloga zaključnega dela je preračun masnih središč in dokaz, da v določenih bojnih konfiguracijah piloti in tehniki slovenske vojske lahko uporabljajo prtljažni prostor bojnega letala PC-9M.
Najdeno v: osebi
Ključne besede: vojaška letala, pilatus, prtljažni prostor, težišče
Objavljeno: 23.04.2012; Ogledov: 7744; Prenosov: 85
.pdf Polno besedilo (1,98 MB)

6.
Prestrezanje civilnih zrakoplovov : zaključna naloga
Tomaž Mrlak, 2008

Najdeno v: osebi
Ključne besede: Slovenska vojska, vojno letalstvo, prestrezanje, zrakoplovi, NATO, nadzor zračnega prometa, navigacija, radarji
Objavljeno: 24.05.2012; Ogledov: 8596; Prenosov: 267
.pdf Polno besedilo (982,38 KB)

7.
Bojevanje v urbanem okolju : zaključna naloga
Blaž Primc, 2010

Opis: Danes smo lahko priča vse večji urbanizaciji. V zadnjih petdesetih letih se jei z različnih razlogov več milijonov ljudi preselilo v urbana središča. Po ocenah združenih narodov naj bi do leta 2025 več kot 70 % svetovne populacije živelo v mestih. Zaradi tega se v prihodnje bojevanju v urbanem okolju ne bomo mogli izogniti. Bojevanje v urbanem okolju je zelo specifično tako na operativni kot taktični ravni. Oteževalne dejavnike v urbanem okolju predstavlja prisotnost civilistov in kompleksnost samega urbanega okolja. Branilec lahko izkoristi prednost dobrega poznavanja terena in se lahko zato, z uporabo podzemnih tunelov in prikritih poti, neopazno premika iz ene strani mesta na drugo. Medtem pa stavbe in ulice, ki so blokirane z ruševinami onemogočajo napadalcu, da bi izkoristil svojo tehnološko in številčno premoč. Iz primerov iz prakse, kakršni so bitke za Vukovar, Grozni in Faludžo se lahko naučimo marsikaj in na se na podlagi pridobljenih spoznanj ustrezno pripravimo za delovanje v urbanem okolju, ki bo predstavljalo glavno bojišče 21. stoletja.
Najdeno v: osebi
Ključne besede: urbano bojevanje, vojaške operacije v urbanem okolju, bojevanje v urbanem okolju, Vukovar, Grozni, Faludža
Objavljeno: 11.04.2012; Ogledov: 8957; Prenosov: 224
.pdf Polno besedilo (1,16 MB)

8.
Premiki in ofenzivno delovanje motoriziranega voda SKOV 8 x 8 v pogojih slabe vidljivosti : zaključna naloga
Dejan Balažic, 2010

Opis: V zaključni nalogi so predstavljene oblike in tehnike premikanja SKOV 8 x 8 Svarun v pogojih omejene vidljivosti ter vrste ofenzivnih delovanj. Težišče preučevanja je zmožnost uporabe in izkoriščanje tehničnih sredstev pri premikih ter vrstah ofenzivnega delovanja v pogojih omejene vidljivosti. Prikazani so dejavniki, ki oblikujejo pogoje omejene vidljivosti, oprema za opazovanje in vidljivost iz vozila, ofenzivno delovanje ter tehnike in oblike premikanja v pogojih omejene vidljivosti. Pri tem moram poudariti da pogoje omejene vidljivosti ne smemo jemati kot nenavadne ali posebne pogoje, temveč kot pogoje, ki zahtevajo od poveljujočega podrobnejše načrtovanje delovanja ter mu omogočajo da s prikritim približevanjem cilju doseže element presenečenja pri izvedbi napada. Predstavljena je tudi organiziranost motoriziranega voda in načela ofenzivnega delovanja. V modernih vojskah v ospredje vse bolj prihaja motorizirana pehota, ki za svoj premik prioritetno uporablja oklepna vozila. Oklepna vozila pehoti poleg hitrejšega premika nudijo določeno stopnjo varnosti ter močnejšo ognjeno moč z orožjem na oklepnikih. Ker pa je motoriziran vod najbolj ranljiv tako iz zemlje kot iz zraka, mora svoje aktivnosti izvajati čim bolj prikrito in skrito, zato je pri tem pomembno izkoriščanje pogojev omejene vidljivosti.
Najdeno v: osebi
Ključne besede: oklepno vozilo SKOV 8 x 8 Svarun, tehnika premikanja, ofenzivno delovanje, napad, motoriziran vod, načela ofenzivnega delovanja, motorizirana pehota, ognjena moč, pogoji omejene vidljivosti
Objavljeno: 12.04.2012; Ogledov: 9440; Prenosov: 157
.pdf Polno besedilo (2,82 MB)

9.
Primeri delovanja vojska ZDA in Velike Britanije v Afganistanu do nivoja voda : zaključna naloga
Jernej Alič, 2010

Opis: Leta 2001 se je svet spremenil. Amerika je doživela teroristični napad neverjetnih razsežnosti. Kot povračilo za smrt 3000 svojih prebivalcev, so se ZDA odločile napasti domnevnega krivca v Afganistanu, Osamo bin Ladna, ter ga pripeljati pred sodišče in strmoglaviti kruti talibanski režim ter prebivalcem omogočiti normalno življenje. Kot je kazalo na začetku, naloga ne bo težka, saj talibanski borci niso bili kos koalicijskim silam. Toda uporniki so se umaknili v varno zavetje Pakistana, kjer so se okrepili in tudi ob pomoči borcev iz Iraka začeli napadati koalicijske sile. Uporabljena je bila nova taktika samomorilskih napadalcev ter improviziranih eksplozivnih sredstev in tudi uporniški borci so bili veliko bolje izurjeni. Sedaj je vprašanje, ali zavezniške sile v Afganistanu čaka enak konec, kot so ga doživele ruske sile dve desetletji nazaj.
Najdeno v: osebi
Ključne besede: Afganistan, Talibani, Pakistan, koalicijske sile, ZDA, Velika Britanija
Objavljeno: 13.04.2012; Ogledov: 8942; Prenosov: 118
.pdf Polno besedilo (748,92 KB)

10.
Motorizirani vod SKOV 8 x 8 v vlogi izvidniške patrulje : zaključna naloga
Tadeja Kokol, 2010

Opis: Uspešno izvidovanje je usmerjena aktivnost, ki ima cilj, v realnem času pridobiti natančno informacijo o sovražniku in terenu v coni delovanja. Naloga poveljnika motoriziranega voda, je dobro načrtovati to dejavnost, napisati ukaz, pripraviti enoto, izvesti patruljo ter na koncu predati poročilo v nadrejeno poveljstvo. Namen izvidniške patrulje je, da se izogne stiku s sovražnikom ter do konca svoje naloge ohranja dobro maskirno disciplino. Patruljiranje se izvaja tudi na mednarodnih operacijah in misijah. Prav v tem obdobju potekajo priprave za prvo napotitev motoriziranega voda SKOV 8 x 8 na misijo v Afganistan. Naloge patrulje na mednarodnih operacijah in misijah se v določenih segmentih razlikujejo od izvidniške patrulje. Skupna jima je naloga pridobitve pravih podatkov in informacij, razlikujeta se v tem, da patrulja na mednarodnih operacijah in misijah kaže svojo prisotnost ter nadzira določena področja, medtem ko izvidniška patrulja ostaja prikrita.
Najdeno v: osebi
Ključne besede: oklepno vozilo SKOV 8 x 8 Svarun, izvidovanje, patrulja, zbiranje informacij, motoriziran vod
Objavljeno: 17.04.2012; Ogledov: 8798; Prenosov: 119
.pdf Polno besedilo (1,90 MB)

Iskanje izvedeno v 0 sek.
Na vrh
www.mo.gov.si Kolofon   | Nastavitve piškotkov Na vrh