Our website uses cookies. For some of them we need your consent. Edit consent...

MoD Library and Information System

Search the digital library catalog
  • (Pomoč)
  • A-
  • A+
  • English (UK)
  • Slovenščina

Query: search in
search in
search in
search in
Work type: * old and bolonia study programme
Language:
Search in:
Options:
  Reset


1 - 10 / 13
First pagePrevious page12Next pageLast page
1.
Ognjena podpora motorizirane čete (kot bojna funkcija) : zaključna naloga
Mojca Lah, 2006

Abstract: NATO določa sedem glavnih bojnih funkcij, in sicer: manever, ognjena podpora, obveščevalna zagotovitev, zaščita (premičnost, oviranje, preživetje), zračna obramba, zagotovitev delovanja ter poveljevanje in kontrola. Slovenija, kot članica severnoatlatskega zavezništva, prevzema enake bojne funkcije in z njihovo integracijo poskuša doseči premoč v delovanju in doseganje odločilnih zmag.
Found in: osebi
Keywords: motorizirane čete, ognjena podpora, minometne čete
Published: 23.04.2012; Views: 8351; Downloads: 311
.pdf Fulltext (1,32 MB)

2.
Vod v organizaciji opazovalne postaje : zaključna naloga
Mojca Ivanc, 2006

Abstract: V vojaški znanosti je opazovanje eden od načinov zbiranja podatkov o nasprotniku (oborožitvi, moči, aktivnostih, postopkih, namerah,…), o stanju v lastnih enotah, o sosednih enotah, o zemljišču, o vremenskih pogojih. Stvari ki jih opazovalec vidi, jih sporoči poveljniku, le ta pa jih prenese do nadrejenega poveljstva, ki te podatke uporabi kot obveščevalne podatke, ki so nujno potrebni za uspešno načrtovanje in vodenje bojevanja. Pri tem je poglavitnega pomena vzpostavitev objekta za opazovanje, opazovalnice, s katere opazovalci in poveljniki opazujejo nasprotnika, zemljišče in lastne enote in naloge, ki jih posameznik opravlja na opazovalnici. V boju se situacija nenehno spreminja, zato je potrebno tudi opazovanje prilagoditi, glede na dogajanje na bojišču in glede na specialnosti vsak rod postavlja zanj značilne in za svojo nalogo opremljene opazovalnice in moštvo.
Found in: osebi
Keywords: Slovenska vojska, organizacijske strukture, vodi, opazovalne postaje
Published: 24.04.2012; Views: 7720; Downloads: 109
.pdf Fulltext (1,25 MB)

3.
4.
Globalni trg delovne sile : delovanje podčastnika SV v mednarodnem okolju
Andrej Vrviščar, 2011

Abstract: Zaključna naloga obravnava problematiko današnjega sodobnega globalnega sveta in s tem povezano delovanje podčastnika Slovenske vojske v mednarodnem okolju.Izraz sodobni globalni svet združuje številne tehnološke, gospodarske in kulturne-družbene spremembe, ki danes krojijo tako svet globalnega trga delovne sile kot tudi vsakdanje življenje posameznika in globalno varnost v svetu. V osrednjem delu naloge sem predstavil kako globalizacija in globalni trg delovne sile vplivata na spremembe Slovenske vojske kot organizacije ter kaj to pomeni za posameznika, ki mora zadostiti novim pogojem dela, vse bolj kompleksnim in zahtevnim usposabljanjem ter pripravam za delovanje v tujini. Tukaj sem se osredotočil predvsem na podčastnika kot hrbtenico Slovenske vojske in njegov vse večji doprinos k uspešnosti in večanju njenega ugleda doma in v tujini.
Found in: osebi
Keywords: sodobni svet, globalizacija, globalni trg delovne sile, Slovenska vojska, mednarodne operacije, mednarodne misije, podčastnik, modern world, globalization, global work market, Slovenian Armed Forces, multinational operations, multinational missions, non-comissioned officer
Published: 25.04.2012; Views: 9758; Downloads: 163
.pdf Fulltext (342,04 KB)

5.
Mobing v Slovenski vojski : zaključna naloga
Frenk Majcen, 2011

Abstract: Mobing ali psihično nasilje na delovnem mestu se dogaja povsod med nami zato lahko pričakujemo, da se v različnih oblikah dogaja tudi v Slovenski vojski. Vsi vemo, da so dobri delovni odnosi ključnega pomena za uspešno delo v sredini kateri pripadamo,vendar se premalo zavedamo, da sodoben hiter tempo življenja, vedno večja tekmovalnost in vse ostrejša konkurenca pripelje tudi do neprijetnih čustev med sodelavci in na koncu do slabšanja delovne atmosferein odnosov. Slovenska vojska je kot hierarhično postavljena organizacija v neki meri še bolj izpostavljena temu trendu in se mobingu kot takemu ni in ne more izogniti. Prav je, da se o tem pojavu v Slovenski vojski spregovori, da o teh zadevah govorijo podrejeni in nadrejeni na glas in da se o tem osvešča vse vpletene. Samo na tak način bomo vsi skupaj ustvarjali našo delovno sredino prijetno, da se bo v njej spoštovalo dostojanstvo vsakega posameznika in nenazadnje, da so nam dani pogoji za dobro in kvalitetno opravljanje dela in nalog ter osebnostni in strokovni razvoj.
Found in: osebi
Keywords: mobing, psihično nasilje, konflikt, psihične posledice, delovna sredina
Published: 26.04.2012; Views: 9859; Downloads: 335
.pdf Fulltext (232,25 KB)

6.
Soodvisnost izobraževanja in kariernega razvoja podčastnika Slovenske vojske : zaključna naloga
Primož Logar, 2011

Abstract: V Slovenski vojski se zaradi potreb po ustrezno motivacijskem usmerjenem načinu delovanja in zaradi primerljivosti z drugimi vojskami pri izvajanju kadrovskega managementa vzpostavlja organiziran sistem napredovanja podčastnikov. Usposabljanje in izobraževanje sta dve od najpomembnejših nalog Slovenske vojske v miru. Z izobrazbo, usposobljenostjo in izkušnjami pa je v organizaciji, kot je vojska tesno povezano tudi napredovanje. Napredovanje podčastnika je rezultat njegovega večletnega razvoja v vojski in se odraža v vedno večji odgovornosti nalog, ki jih opravlja. Podčastnik kot poklicni pripadnik vojaške organizacije mora biti izobražen in usposobljen, ter motiviran in nagrajen, da uspešno opravlja svoje naloge v enoti in poveljstvu Slovenske vojske v katerega je razporejen. Razvoj organizacije kotje vojska je najbolj odvisen od sposobnosti njenih pripadnikov, v našem primeru podčastnikov, da dosegajo njene cilje. To pa omogoča ustrezna strategija upravljanja s kadri, ki povezuje tri ključne elemente, ki so med seboj, ne samo povezani, pač pa soodvisni in sicer sistem izobraževanja in usposabljanja, karierni model in sistem napredovanja. Vsi ti elementi skozi njihov proces implementacije neposredno vplivajo na razvoj vsakega posameznika ter vojske kot celote.
Found in: osebi
Keywords: podčastnik, izobraževanje, usposabljanje, kariera, napredovanje
Published: 26.04.2012; Views: 10482; Downloads: 426
.pdf Fulltext (280,68 KB)

7.
Inženirska ureditev centra zvez : zaključna naloga
Mojca Rapotec, 2008

Abstract: Inženirska ureditev centra zvez kot je opisana v zaključni nalogi se v praksi le redko izvaja. Izvaja se predvsem maskiranje samih vozil z maskirnimi mrežami, maskiranje samih antenskih stolpov, maskiranje žičnih zvez in delno maskiranje agregata. Izvajanje ostale inženirske ureditve predvsem motornih vozil v tem obsegu, da bi se izdelovali zakloni in pa zaklonilniki s pomočjo inženirske enote ali pa da bi jih izdelali sami, se ne izvajajo, saj se uporabljajo kot sem prej navedla le maskirne mreže in priročna naravna sredstva.
Found in: osebi
Keywords: Slovenska vojska, center za zveze, vod za zveze, maskiranje, komunikacije, inženirska ureditev, bojni raspored
Published: 03.05.2012; Views: 7999; Downloads: 120
.pdf Fulltext (4,29 MB)

8.
Upravljanje s tveganji
Mojca Rapotec, 2016

Found in: osebi
Keywords: tveganja, komunikacijski in informacijski sistem, upravljanje, telekomunikacijski sistemi
Published: 04.06.2020; Views: 4047; Downloads: 16
.pdf Fulltext (443,12 KB)

9.
Kadrovski management
Mojca Rapotec, 2021

Abstract: Kadrovski management se je kot temeljna sestavina vsakega podjetja oziroma organizacije skozi čas razvijal in pridobival na pomenu. Skozi čas in razvoj kadrovske funkcije je v ospredje prišel posameznik in njegovo ocenjevanje. Predvsem ocenjevanje njegovega dela, strokovnih in vodstvenih kompetenc. Kadrovska funkcija je pridobila na pomenu in ob pogledu skozi prizmo funkcije vodenja lahko rečemo, da ima zahtevno delo kako v množici potencialnih kandidatov poiskati in izbrati pravo osebo, ki bo poleg poveljniških kompetenc, imela in izžarevala tudi vodstveno karizmo. Predmet zaključne naloge je pregled obstoječe literature o metodi 360° ocenjevanja ter na podlagi pregleda literature oblikovati predstavitev oziroma opredelitev metode preko elementov enega cikla izvedbe ocenjevanja po metodi 360° ocenjevanja. V sodelovanju s pripadniki Slovenske vojske, ki so bili pripravljeni sodelovati v ocenjevanju posameznika, podati vpogled v izvedbo ocenjevanja, predstavitev rezultatov ter izvesti analizo rezultatov raziskave. Preko študije primera prikazati dodano vrednost in uporabnost metode tako za posameznika, njegovega nadrejenega za oblikovanje nadaljnjega razvoja posameznika kot tudi kadrovski službi, predvsem pri odločanju o primernosti kandidatov za zasedbo ključnih formacijskih delovnih mest na poveljniških in vodstvenih dolžnostih.
Found in: osebi
Keywords: kadrovski management, upravljanje s človeškimi viri, kadrovska funkcija, kadrovska služba, ocenjevanje, metoda 360° ocenjevanja, Slovenska vojska
Published: 02.08.2021; Views: 13; Downloads: 7
Gradivo je na voljo samo prijavljenim uporabnikom!

10.
Posttravmatski stresni sindrom pri udeležencih vojaških misij
Mojca Butala, 2011

Abstract: Posttravmatska stresna motnja že v svojem imenu nakazuje, da je za njen nastanek potreben nek stresni dogodek, ki ima globok in dolgotrajen vpliv na posameznika. Pripadniki Slovenske vojske na različnih ravneh in področjih opravljajo različna dela, ne glede na to, pa za delovni položaj mnogi vojaki občutijo preobremenjenost z raznimi nalogami, kot so misije v tujini. Le-te puščajo posledice stresa in različnih psihičnih težav s travmami pri vojakih. Namen raziskave je ugotoviti delovanje preventivnih priprav vojaka na misijo ter soočanje vojakov s posttravmatskim stresnim sindromom po prihodu z misije. Za raziskavo smo uporabili metodo anketiranja pri dveh skupinah v dveh vojašnicah. Prva skupina so vojaki in vojakinje, ki so v domačem okolju (kot kontrolno-primerjalna skupina), druga skupina pa vojaki in vojakinje po opravljeni misiji. Izvedli smo dve vrsti anket. Splošna anketa je bila namenjena prvi in drugi skupini vojakov in vojakinj. Z njo smo ugotavljali prisotnost stresa na delovnem mestu ter razlike med njima. Druga je bila specialna anketa, ki je bila namenjena drugi skupini vojakov in vojakinj. S tem vprašalnikom smo ugotavljali prisotnost posttravmatskega stresnega sindroma pri udeležencih vojaških misij. Glede na rezultate obeh anket smo potrjevali podane hipoteze. Ugotovili smo, da je stres na delovnem mestu pri prvi skupini vojakov in vojakinj dobro obvladljiv ter da v drugi skupini vojakov in vojakinj v večini primerov ni prisotnosti posttravmatske stresne motnje, saj je 67 % vojakov in vojakinj brez simptomov in znakov, 17 % ima nekaj simptomov, 16 % pa številne simptome posttravmatske stresne motnje. Ugotovili smo, da druga skupina vojakov in vojakinj slabše obvladuje stres na delovnem mestu.
Found in: osebi
Keywords: stres, travma, posttravmatska stresna motnja, zdravljenje, preventivne priprave, preventive preparation, vojaške misije
Published: 17.09.2019; Views: 4906; Downloads: 211
.pdf Fulltext (981,07 KB)

Search done in 0 sec.
Top
www.mo.gov.si Colophon   | Cookie settings Top