Naša spletna stran uporablja piškotke. Za nekatere potrebujemo vašo privolitev. Uredi privolitev...

Knjižnično-informacijski in založniški center

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice
  • (Pomoč)
  • A-
  • A+
  • English (UK)
  • Slovenščina

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
Vrsta gradiva: * po starem in bolonjskem študiju
Jezik:
Išči po:
Opcije:
  Ponastavi


1 - 3 / 3
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Varnostna zagotovitev v CNKZP : zaključna naloga
Grega Osojnik, 2007

Opis: 16. bataljon za nadzor zracnega prostora (v nadaljevanju 16.BNZP) in z njem CNKZP sta bili eni prvih enot Slovenske vojske, ki sta bili interoperabilni ter operativni znotraj Severno atlantske zveze (NATO-North Atlantic Treaty Organisation). To pomeni, da poleg obdelovanja, hranjenja, pošiljanja in unicevanja nacionalnih tajnih podatkov, enako postopata ob delu s tajnimi podatki zveze NATO. Celovit in ustrezen sistem varovanja tajnih podatkov je tako bistvenega pomena za operativnost CNKZP, ki mu omogoca delo znotraj NATO integriranega sistema zracne obrambe (NATINADS–NATO Integrated Air Defence System). Predstavljeni so vsi organi in njihove vloge pri vzpostavitvi ustreznega sistema varovanja tajnih podatkov, tako na nacionalni, kot tudi na mednarodni ravni.
Najdeno v: ključnih besedah
Povzetek najdenega: ...tajni podatki, varovanje podatkov, varovanje, kadrovska varnost, varnost informacij...
Ključne besede: tajni podatki, varovanje podatkov, varovanje, kadrovska varnost, varnost informacij
Objavljeno: 18.04.2012; Ogledov: 8496; Prenosov: 261
.pdf Polno besedilo (316,42 KB)

2.
Varovanje tajnih podatkov v SV : zaključna naloga
Robert Perčič, 2012

Opis: Republika Slovenija in z njo tudi Slovenska vojska ima pravico in dolžnost zavarovati samo sebe. Eden izmed načinov je obstoj tajnih podatkov in omejen dostop do njih. Nepooblaščeno razkritje tajnih podatkov lahko povzroči nepopravljivo škodo ali celo izgubo življenj. S sprejetjem Zakona o tajnih podatkih je bil poenoten nacionalni sistem varovanja tajnih podatkov. V Slovenski vojski se je po sprejetju zakona in podzakonskih aktov na področju varovanja tajnih podatkov pristopilo k sistematičnemu urejanju tega področja, ki pa je zelo obširno in zahteva ukrepe na fizičnem, tehničnem in organizacijskem področju. Za pravilno delovanje sistema za varovanje tajnih podatkov je pomemben nadzor, ki odkriva pomanjkljivosti, katere se mora odpraviti in s tem pripomoči k učinkovitejšemu varovanju tajnih podatkov. Navkljub vzorno urejenemu sistemu varovanja tajnih podatkov moramo zagotoviti še, da bodo osebe, ki obravnavajo tajne podatke, ustrezno usposobljene, da bodo upoštevale vsa navodila in predpise ter da bodo v skladu z njimi tudi ravnale.
Najdeno v: ključnih besedah
Ključne besede: Slovenska vojska, varovanje tajnih podatkov, nadzor, usposabljanje
Objavljeno: 16.10.2013; Ogledov: 9081; Prenosov: 872
.pdf Polno besedilo (250,23 KB)

3.
Uvedba informacijskega sistema v logistično enoto vojaškega sistema : zaključna naloga
Stojan Marn, 2009

Opis: Zaključna naloga se je osredotočila na idejno zasnovo logističnega informacijskega sistema, kar je bil tudi njen namen. Predstavila je smiselno zgradbo logističnega informacijskega sistema, osnovne procese logističnega sistema v vojaškem sistemu v slikah modelov procesov in opisih procesov, ter minimalne zahtevane podatke v podatkovni bazi, vse na osnovi teoretičnih usmeritev, ki so predstavljene na začetku tega dela. Ker je bila idejna zasnova logističnega informacijskega sistema narejena na podlagi priznane metodologije razvoja informacijskih sistemov, je prvi del zaključne naloge namenjen predstavitvi teoretičnih osnov, na podlagi katerih se izdeluje in uvaja informacijske sisteme v organizacijah. Predstavljeni so osnovni pojmi informacijskih sistemov in logistike, faze razvoja informacijskih sistemov, logistične aktivnosti, načrtovanje logističnega informacijskega sistema in sistem varovanja podatkov. V drugem delu zaključne naloge je predstavljena idejna zgradba logističnega informacijskega sistema, čemur sledijo predstavitve procesov v slikah modelov procesov in opisih. Procesi so opisani v logičnih sklopih, ki sestavljajo idejno zgradbo informacijskega sistema. Na koncu je predstavljena še baza podatkov, ki je potrebna za delovanje logističnega informacijskega sistema, s poimensko naštetimi minimalnimi podatki, ki so potrebni za predvidene funkcije informacijskega sistema.
Najdeno v: ključnih besedah
Povzetek najdenega: ...logistika, vojaška logistika, informacijski sistemi, varovanje podatkov, logistični informacijski sistem... ...opisih procesov, ter minimalne zahtevane podatke v podatkovni bazi, vse na osnovi teoretičnih usmeritev, ki...
Ključne besede: logistika, vojaška logistika, informacijski sistemi, varovanje podatkov, logistični informacijski sistem
Objavljeno: 20.03.2017; Ogledov: 6779; Prenosov: 39
.pdf Polno besedilo (3,88 MB)

Iskanje izvedeno v 0 sek.
Na vrh
www.mo.gov.si Kolofon   | Nastavitve piškotkov Na vrh