Naša spletna stran uporablja piškotke. Za nekatere potrebujemo vašo privolitev. Uredi privolitev...

Knjižnično-informacijski in založniški center

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice
  • (Pomoč)
  • A-
  • A+
  • English (UK)
  • Slovenščina

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
Vrsta gradiva: * po starem in bolonjskem študiju
Jezik:
Išči po:
Opcije:
  Ponastavi


1 - 2 / 2
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Informacijsko komunikacijski sistem nujne medicinske pomoči : končno poročilo ob zaključku projekta tehnološki program "Tehnologija za varnost in mir 2006-2012" (TP MIR)
2009

Opis: Projekt XNMP Informacijsko komunikacijski sistem nujne medicinske pomoči (IKS-NMP) je moral pripeljati do vrhunske rešitve za uporabo na področju NMP, ki je uporabna: za civilne in vojaške izvajalce NMP v Sloveniji, na misijah NATO v tujini. Jedrni izdelek projekta pa je program za delo zdravnikov in tehnikov NMP na terenu s kodnim in komercialnim imenom NMP3000mobile, ki se vklaplja v že prej razvito družino programov NMP3000 med katerimi najpomembnejšo vlogo igra program za dispečerstvo v NMP z imenom NMP3000dispatch.
Najdeno v: ključnih besedah
Povzetek najdenega: ...prva pomoč, informacijsko komunikacijski sistem, nujna medicinska pomoč, urgentna medicina...
Ključne besede: prva pomoč, informacijsko komunikacijski sistem, nujna medicinska pomoč, urgentna medicina
Objavljeno: 09.08.2012; Ogledov: 8061; Prenosov: 103
.pdf Polno besedilo (1,44 MB)

2.
Možnost uporabe helikopterja Slovenske vojske v sistemu helikopterske nujne medicinske pomoči
Igor Lanišnik, 2018

Opis: Namen zaključne naloge je predstaviti način delovanja helikopterske enote Slovenske vojske v sistemu Helikopterske nujne medicinske pomoči ter podati natančen predlog nadaljnjega dela in izpostaviti potrebne spremembe, upoštevajoč evropska merila in zahteve. S pomočjo raziskovalnih vprašanj v nalogi prikažem uporabnost helikopterjev Slovenske vojske, njeno prepoznavnost kot partnerja v sistemu HNMP in podam predloge, kako oblikovati strukturo, ki bo primerna za slovenski prostor. S kvalitativno metodo primerjalne analize in interpretacije virov sem analiziral primarne pisne vire in sodelovanje Slovenske vojske v sistemu Helikopterske nujne medicinske pomoči in nakazal možen razvoj posameznih akterjev v skupno dobro. V zaključnem delu je predstavljen predlog Sektorja za letalsko dejavnost znotraj Uprave RS za zaščito in reševanje (organigram). Namen predloga je izboljšati vodenje dejavnosti, kar bo omogočalo nemoteno delovanje vojske in policije pri opravljanju primarnih nalog in obenem ponujalo možnost sodelovanja v obliki dežurne službe znotraj Uprave RS za zaščito in reševanje.
Najdeno v: ključnih besedah
Povzetek najdenega: ...helikopterska nujna medicinska pomoč, Ministrstvo za obrambo, Slovenska vojska,...
Ključne besede: helikopterska nujna medicinska pomoč, Ministrstvo za obrambo, Slovenska vojska, Uprava Republike Slovenije za zaščito in reševanje, helikopterska eskadrilja
Objavljeno: 30.01.2019; Ogledov: 5043; Prenosov: 85
.pdf Polno besedilo (1,17 MB)

Iskanje izvedeno v 0 sek.
Na vrh
www.mo.gov.si Kolofon   | Nastavitve piškotkov Na vrh