Naša spletna stran uporablja piškotke. Za nekatere potrebujemo vašo privolitev. Uredi privolitev...
Republika Slovenija Ministrstvo za obrambo Knjižnično-informacijski in založniški center Vojkova cesta 55 1000 Ljubljana T: +386 (0)1 471 25 32 F: 01 431 82 83 E: kic@mors.si
Najdeno v: ključnih besedahKljučne besede: Krizno upravljanje, Crisis management, Komuniciranje, Communication, Obramba, Defence, Psihološki vidik, Psychological aspects, Strategija, Strategy, Modeli, Models, Javnost, PublicObjavljeno: 11.11.2011; Ogledov: 10510; Prenosov: 228 Polno besedilo (4,90 MB)Gradivo ima več datotek! Več...
Opis: Glasovno komunikacijski sistem je edino sredstvo za komuniciranje med piloti, kontrolorji zračnega prometa, delavci kateri delajo na tleh ali na vzletno pristajalnih stezah, ostalimi deli zunaj letališča in celo med letališči. Frequentis VCS 3020X temelji na znanju in izkušnjah pridobljenih iz svetovno najbolj razširjene komunikacijske platforme VCS 3020, ter ponuja najbolj napredne VCS rešitve z največjim številom izvedenih funkcij. VCS 3020X vsebujeintegrirano glasovno komuniciranje v enem sistemu za radio, telefon in intercom povezave. Sistem ima neomejene konferenčne zmožnosti. VCS 3020X omogoča operaterju v vsakem trenutku dostop do vseh komunikacijskih kanalov, ne glede na obremenitev sistema. Na podlagi dveh vzporednih stikal jedro operacijskega po podvojenih poteh PCM / TDMA Frequentis VCS 3020X zagotavlja zanesljive komunikacijske storitve in obsežne funkcionalnost. Popolnoma digitalno glasovno komunikacijski sistem je namenjen za uporabo v srednje velikih in velikih ATC centrih, ter je nameščen v nekaterih največjih ATC po vsem svetu. VCS 3020X je posledica izkušenj, pridobljenih v zadnjih 50 letih. Frequentis je nameščen v več kot 10.000 lokacij v več kot 40 državah.Najdeno v: ključnih besedahPovzetek najdenega: ...Glasovno komunikacijski sistem je edino sredstvo za komuniciranje med piloti, kontrolorji zračnega prometa, delavci kateri...Ključne besede: glasovno komunikacijski sistem, jedrno/glavo stikalo, glasovno komuniciranjeObjavljeno: 25.03.2013; Ogledov: 8928; Prenosov: 282 Polno besedilo (1,99 MB)
Najdeno v: ključnih besedahKljučne besede: kadri, komuniciranje, komunikacijske strategije, komunikacijska orodja, informacijske točke, Slovenska vojskaObjavljeno: 11.11.2011; Ogledov: 9463; Prenosov: 240 Polno besedilo (908,74 KB)
Opis: Naloga opisuje samo sestavo zvez v SV. Ta sestava je značilna za vse rodove SV. Prav tako za ESD. Do razlik pa vedno prihaja zaradi same izvedbe naloge in same potrebe po določenih kadrih, ki so potrebni pri tem izvajanju. Tako sem se najprej na splošneje lotil samo sestavo in predstavo organizacije zvez v SV. Potem sem podrobneje opisal same vrste zvez, ki jih uporabljamo v SV in zraven opisovanja teh vrst sem pa vključil ESD. To enoto pa sem vedno vključil pri tistih vrstah zvez, katere najpogosteje uporabljajo. Naredil sem primerjavo med SAS in ESD iz SV in predstavil nekaj naprav s katerimi obe enoti komunicirata in izmenjujeta podatke med svojimi enotami ali pa enotami med drugimi specialnimi enotami. Pri tem sem opisal nekaj težav, ki se pojavljajo pri samih napravah in opisal kratke rešitve, katere sem tudi jaz imel priliko spoznati in jih uriti.Najdeno v: ključnih besedahPovzetek najdenega: ...Slovenska vojska, bojevanje, komuniciranje, zveze, radiorelejne zveze, žične zveze, ESD enota...Ključne besede: Slovenska vojska, bojevanje, komuniciranje, zveze, radiorelejne zveze, žične zveze, ESD enota za specialno delovanje, SAS special air service, HF, VHF, UHFObjavljeno: 30.05.2012; Ogledov: 9038; Prenosov: 398 Polno besedilo (674,93 KB)
Opis: Na vojaškem področju se vse bolj razširja in prihaja v taktično uporabo podatkovni prenos, še posebej to velja za bojne enote, ki so odvisne od podatkov na bojišču. V zaključni nalogi sem opredelil negovorno komuniciranje v slovenski vojski in sicer za radijsko področje VHF in HF. Začetek naloge sem posvetil osnovnim pojmom negovornega komuniciranja, čemur sledi predstavitev koncepta, oziroma vloge podatkovnega področja C4I v bojnih skupinah. Predstavljeni so radijski sistemi, ki so v operativni uporabi. Nadaljevanje naloge je posvečeno standardom, ki jih Slovenska vojska upošteva pri negovornem komuniciranju. Opisal sem tri glavne STANAGE (5066, 4249 in 4285), ki opredeljujejo paketno komutirano storitev (podatkovni prenos podatkov). V poglavju o negovornem komuniciranju so opisane govorne relacije, podan pa je tudi praktičen primer prenosa podatkov na treh napravah VHF in HF tipa.Najdeno v: ključnih besedahKljučne besede: komuniciranje, negovorno komuniciranje, podatek, prenos, radijske naprave, radiorelejne zveze, radijski sistemi, HF, VHF, paketno komutirana storitev, podatkovni prenosObjavljeno: 30.05.2012; Ogledov: 9293; Prenosov: 543 Polno besedilo (1,17 MB)
Najdeno v: ključnih besedahKljučne besede: Slovenska vojska, častnik, podčastnik, poveljnik bataljona, bataljonski podčastnik, organizacijska klima, komuniciranjeObjavljeno: 12.09.2012; Ogledov: 9678; Prenosov: 219 Polno besedilo (1,06 MB)
Najdeno v: ključnih besedahPovzetek najdenega: ...organizacijsko komuniciranje, Slovenska vojska, vojaški sporočilni sistem, MMHS, STANAG...Ključne besede: organizacijsko komuniciranje, Slovenska vojska, vojaški sporočilni sistem, MMHS, STANAG 4406, ACP 123Objavljeno: 12.10.2012; Ogledov: 10008; Prenosov: 62 Polno besedilo (2,06 MB)
Najdeno v: ključnih besedahPovzetek najdenega: ... komuniciranje, elektronsko bojevanje, telefonski promet, zveze, zaščita informacij,...Ključne besede: komuniciranje, elektronsko bojevanje, telefonski promet, zveze, zaščita informacij, kriptiranje sporočil, brezžični telefonski promet, žični telefonski promet, integrigrani promet, radiorelejne zveze, satelitske zveze, video-telekonferenčne zveze, radijske zveze v mednarodnem prometu, radijske zveze v Natovem prometuObjavljeno: 07.12.2015; Ogledov: 10245; Prenosov: 817 Polno besedilo (1,75 MB)
Opis: Strokovnost vojaškemu vodji dajo znanja in veščine, ki jih ima in jih lahko delimo na znanja in veščine za delo z ljudmi, strokovna znanja in veščine ter na konceptualna znanja in veščine. Konceptualna znanja in veščine ima voditelj, ki je sposoben kritičnega, ustvarjalnega, etičnega in refleksivnega mišljenja. Količina konceptualnih znanj je odvisna od ravni voditeljstva, na direktni ravni se v literaturi ne poudarja in mu je namenjeno le malo prostora. Kljub temu pa je konceptualno znanje potrebno tudi na direktni ravniin o tem govori ta zaključna naloga. V nalogi so obravnavana potrebna konceptualna znanja poveljnika voda na primeru, ki potrjuje hipotezo 1, poleg tega pa je bil namen naloge dokazati oziroma ovreči hipotezo 2, da imajo častniki - poveljniki voda, po končanem šolanju na Šoli za častnike dovolj konceptualnih znanj za delo z vodom. Hipotezo 2 sem potrjevala na dva načina in sicer s pregledom vsebin v programu Šole za častnike in z izvedeno anketo med poveljniki vodov, čet in namestniki poveljnikov čet v 20.MOTB. Rezultat analize programa Šole za častnike je potrdil mojo hipotezo in pokazal, da je po programu vsebin, ki podpirajo konceptualna znanja in veščine dovolj. Ko pa sem se o tem hotela prepričati še z anketo v enoti, sem prišla, do drugačnih zaključkov in sicer, da bi bilo potrebno določene vsebine, predvsem za kritično, etično in ustvarjalno mišljenje še nadgraditi.Najdeno v: ključnih besedahPovzetek najdenega: ...vodenje, poveljevanje, Slovenska vojska, komuniciranje, kritično mišljenje, vojaško usposabljanje, vojaško izobraževanje, učni...Ključne besede: vodenje, poveljevanje, Slovenska vojska, komuniciranje, kritično mišljenje, vojaško usposabljanje, vojaško izobraževanje, učni načrtiObjavljeno: 15.03.2017; Ogledov: 7832; Prenosov: 72 Polno besedilo (315,33 KB)
Opis: Pričujoča zaključna naloga se ukvarja s problematiko merjenja oz. vrednotenja uspešnosti komuniciranja z javnostmi o vlogi Slovenske vojske v sistemu varstva pred naravnimi in drugimi nesrečami, in sicer na primeru helikopterskega reševanja v gorah kot javnosti najbolj poznanem elementu tega sistema. Tako ponuja osnovno teoretično podlago s področja odnosov z javnostmi, komuniciranja ter vrednotenja uspešnosti komuniciranja. Rezultati analize objav v medijih na obravnavano temo v preteklem petletnem obdobju pa pokažejo, da je vloga helikopterskih posadk pri reševanju v gorah in s tem vloga Slovenske vojske v sistemu varstva pred naravnimi in drugimi nesrečami v javnosti prepoznavna in pozitivno sprejeta. Načini, metode in tehnike komuniciranja, ki jih pri tem uporabljamo predstavniki za odnose z javnostmi v SV, zagotavljajo uspešno in učinkovito predstavljanje v javnosti in tako pripomorejo k pozitivni podobi SV v javnosti.Najdeno v: ključnih besedahPovzetek najdenega: ...odnosi z javnostmi, komuniciranje, uspešnost, učinkovitost, merjenje, vrednotenje, helikoptersko reševanje, Sloven...Ključne besede: odnosi z javnostmi, komuniciranje, uspešnost, učinkovitost, merjenje, vrednotenje, helikoptersko reševanje, Slovenska vojskaObjavljeno: 16.10.2017; Ogledov: 6542; Prenosov: 138 Polno besedilo (431,79 KB)