Our website uses cookies. For some of them we need your consent. Edit consent...

MoD Library and Information System

Search the digital library catalog
  • (Pomoč)
  • A-
  • A+
  • English (UK)
  • Slovenščina

Query: search in
search in
search in
search in
Work type: * old and bolonia study programme
Language:
Search in:
Options:
  Reset


1 - 3 / 3
First pagePrevious page1Next pageLast page
1.
Proces bojnega odločanja in bojni ukazi : zaključna naloga
Miha Jost, 2011

Abstract: Proces bojnega odločanja nudi poveljujočim nižjih taktičnih enot (vod/četa) okvir za organiziranje in načrtovanje za izvedbo bojnega delovanja. Je proces skozi katerega poveljnik pripravi svojo enoto za izvedbo taktične naloge. Uporabljajo ga poveljniki nižjih taktičnih enot za analizo naloge, izdelavo načrta in pripravo na izvedbo bojnega delovanja. Poveljnik ga začne izvajati, ko sprejeme taktično nalogo in ga izvaja vedno znova, če pride do spremembe ali nove naloge. Ta postopek omogoča poveljniku maksimalno izrabo razpoložljivega časa načrtovanja, medtem ko izdeluje ukaz za delovanje in istočasno pripravlja enoto za izvedbo bojnega delovanja. Bojni ukazi so glavnipripomočki poveljnika pri poveljevanju. So temeljni bojni dokumenti, s katerimi poveljnik izraža svoje namere in odločitve. Z njimi izdaja naloge in usmeritve ter daje podrejenim poveljnikom elemente za izvedbo bojnega ali nebojnega delovanja. Temeljni bojni ukazi so: ukaz za delovanje, ukaz za zagotovitev delovanja, ukaz za premik, pripravljalni ukaz in dopolnilni ukaz.
Found in: osebi
Keywords: proces bojnega odločanja, ukaz za delovanje, pripravljalni ukaz, variante delovanja, proces štabnega dela, analiza naloge
Published: 25.03.2013; Views: 11721; Downloads: 1397
.pdf Fulltext (492,93 KB)

2.
Vključevanje borilnih veščin v proces vojaškega izobraževanja in usposabljanja v Slovenski vojski : zaključna naloga štabnega šolanja
Miha Jost, 2017

Abstract: Od profesionalnega pripadnika Slovenske vojske se pričakuje njegova najvišja možna motiviranost in usposobljenost za izvedbo poslanstva oziroma zadane naloge. Znanje borilnih veščin pomembno vpliva na usposobljenost pripadnikov za izvajanje nalog tako v okviru zagotavljanja nacionalne varnosti kakor tudi pri izvajanju nalog na mednarodnih operacijah in misijah. V zadnjem obdobju je bil narejen velik korak na področju vključevanja borilnih veščin v proces vojaškega izobraževanja in usposabljanja. Zaradi kompleksnosti vadbe in širokega spektra potrebnih znanj je pomembno, da so vaditelji ustrezno strokovno usposobljeni iz tehnik in postopkov, iz katerih izvajajo usposabljanje. V nalogi ugotavljam ali trenutni potrjen tečaj za vaditelje borilnih veščin udeležencem tečaja nudi zadostno znanje za varno in strokovno izvajanje usposabljanja predpisanih postopkov in tehnik ter kdo pravzaprav je dovolj strokoven, da lahko izvaja vse oziroma določene predpisane postopke in tehnike borilnih veščin. V nadaljevanju predstavim lastno videnje trenutnega stanja in možne rešitve.
Found in: osebi
Keywords: borilne veščine, Slovenska vojska, vaditelj borilnih veščin, tečaj
Published: 16.03.2018; Views: 6435; Downloads: 64
.pdf Fulltext (509,54 KB)

3.
Skupinska oprema in vzdržljivost manevrskih enot za bojno delovanje
Miha Jost, 2023

Abstract: Vojaška oprema skupaj z oborožitvijo predstavlja materialni del bojne moči. Kvalitetna in učinkovita oprema pomembno vpliva na zagotavljanje sposobnosti vojske pri dolgotrajnem in samostojnem delovanju. Oborožitev in oprema morata usposobljenemu vojaku zagotoviti možnost preživetja na vojskovališču in učinkovito delovanje v najtežjih okoliščinah. Bataljonska bojna skupina predstavlja težišče razvoja in izgradnje Slovenske vojske. Izgradnja zmogljivosti pa vpliva na pripravljenost za delovanje vojske in posledično kredibilnosti Slovenije v zavezništvu ter ostalih mednarodnih strukturah. Razvoj zmogljivosti za bojevanje temelji na ognjeni moči, premičnosti, zaščiti sil, vzdržljivosti sil ter sposobnosti za preživetje v vseh vremenskih, zemljiščnih in taktičnih razmerah. Slovenska vojska zato potrebuje celovit nabor opreme za vse elemente znotraj bataljonske bojne skupine ter drugih taktičnih enot. S tem omogočimo dolgotrajno delovanje ter samostojnost vseh podrejenih enot v celotnem spektru bojevanja. Vzdržljivost enote je neposredno odvisna tudi od učinkovitosti logističnega koncepta ter povezljivosti in enotnosti opreme, oborožitve in streliva. S kombinacijo ustrezne individualne in skupinske opreme, v povezavi z učinkovitim konceptom logistike, zagotavljamo vzdržljivost za delovanje taktične enote tudi v najzahtevnejših vremenskih in zemljiščnih razmerah.
Found in: osebi
Keywords: skupinska oprema, bojno delovanje, vzdržljivost sil, samostojno delovanje, preživetje
Published: 06.07.2023; Views: 6; Downloads: 3
Gradivo je na voljo samo prijavljenim uporabnikom!

Search done in 0 sec.
Top
www.mo.gov.si Colophon   | Cookie settings Top