Naša spletna stran uporablja piškotke. Za nekatere potrebujemo vašo privolitev. Uredi privolitev...

Zapri

Knjižnično-informacijski in založniški center

Digitalna knjižnica

NaslovMilitary families in Estonia, Slovenia and Sweden : similarities and differences
Osnovni podatki o gradivu
Avtorji:Kasearu, Kairi (Avtor)
Olsson, Ann-Margreth E. (Avtor)
Siplane, Andres (Avtor)
Vuga Beršnak, Janja (Avtor)
Jezik:Angleški jezikVrsta gradiva:Članek v revijiOrganizacija:MORS - Publikacije MORSKljučne besede:military family, services and social support, Estonia, Sweden, SloveniaUDK:316.356.2:355.01(474.2+485+497.4)ISSN pri članku:2463-9575COBISS_ID:19944451Povezava se odpre v novem oknuStatistika: 5515 ogledov; 12 prenosovPodročja:Gradivo ni uvrščeno v področja.
Datoteke:.pdf RAZ_Kasearu_Kairi_i2020.pdf (400,41 KB)
Opis:The concept %military family% is very well known in the international academic sphere, but is not a widely used term in many countries. The aim of this article is to elaborate the concept of the military family and the situation of these families in Estonia, Slovenia and Sweden. The similarities and differences between these three countries are highlighted by showing how the cultural, social and military context may influence and shape the recognition of military families, services and support provision.
Citiranje gradiva
Sekundarni jezik
Jezik:Slovenski jezikNaslov:Vojaške družine v Estoniji, na Švedskem in v Sloveniji : podobnosti in razlikeOpis:Koncept vojaške družine je prepoznan in preučevan v mednarodnem akademskem ter raziskovalnem okolju, ni pa primerljivo uporabljan v različnih državah. Namen članka je razpravljati in razvijati koncept %vojaških družin% ter analizirati situacije, s katerimi se te družine spoprijemajo v vsakodnevnem življenju v Estoniji, Sloveniji in na Švedskem. Osvetlili smo nekatere podobnosti in razlike, ki izhajajo iz kulturnih, družbenih in vojaških posebnosti posamezne države. Naštete vplivajo in sooblikujejo identifikacijo družine kot vojaške ter tudi prepoznavanje družine kot vojaške v širši družbi. Slednje vpliva tudi na razvoj in obliko podpore ter storitev, namenjenih vojaškim družinam v posamezni državi.Ključne besede:vojaška družina, socialna podpora in storitve, Estonija, Švedska, Slovenija