Naša spletna stran uporablja piškotke. Za nekatere potrebujemo vašo privolitev. Uredi privolitev...
Republika Slovenija Ministrstvo za obrambo Knjižnično-informacijski in založniški center Vojkova cesta 55 1000 Ljubljana T: +386 (0)1 471 25 32 F: 01 431 82 83 E: kic@mors.si
Najdeno v: ključnih besedahPovzetek najdenega: ...Slovenska vojska, Slovenian Army, Vojaško osebje, Military personnel, Družbena omrežja, Social networks,...Ključne besede: Slovenska vojska, Slovenian Army, Vojaško osebje, Military personnel, Družbena omrežja, Social networks, Družina, Family, Zasebnost, Privacy, Zaposlovalna politika, Employment policy, Slovenska vojska, družineObjavljeno: 11.11.2011; Ogledov: 11031; Prenosov: 56 Polno besedilo (2,54 MB)Gradivo ima več datotek! Več...
Opis: Podobnost miselnih modelov je pomemben dejavnik uspešnosti tima. Raziskava se je osredotočila na odnos med podobnostjo miselnih modelov vojakov in uspešnostjo vojaških timov, ki so se usposabljali za misijo v tujini. Raziskovalci so želeli preveriti, ali se podobnost miselnih modelov vojakov povezuje z njihovo pripravljenostjo na misijo, ali imajo izkušeni vojaki bolj podobne miselne modele kot neizkušeni ter ali se stopnja podobnosti miselnih modelov vojakov z usposabljanjem za misijo spremeni. Osredotočili so se na dva vidika podobnosti miselnih modelov – med vojaki v enoti ter med vojaki in poveljniki. Raziskava je zajela vojake in poveljnike 6 vodov Slovenske vojske. Miselne modele so raziskovalci merili s tehniko ocenjevanja povezanosti pojmov. Podatke o miselnih modelih so obdelali s tehniko Pathfinder, njihovo podobnost pa ocenili z različnimi merami, osnovanimi na teoriji grafov. Psihološko pripravljenost vojakov so ocenili na podlagi za raziskavo oblikovanega vprašalnika, ocene operativne pripravljenosti vodov pa sta na podlagi subjektivnega kriterija podala poveljnika čet. Izkazalo se je, da različne mere podobnosti miselnih modelov dajejo različne odgovore na raziskovalna vprašanja. Rezultati so nakazali, da so bolj psihološko pripravljeni vojaki, ki imajo sovojakom bolj podobne miselne modele in da so bolj operativno pripravljeni vodi, v katerih imajo vojaki poveljnikom bolj podobne miselne modele o odnosih. Izkazalo se je, da imajo neizkušeni vojaki bolj podobne miselne modele kot izkušeni. Z usposabljanjem so bolj podobne postale le najmočnejše neposredne povezave v miselnih modelih vojakov, celotni miselni modeli pa bolj različni.Najdeno v: ključnih besedahPovzetek najdenega: ...pojmov, teorija grafov, Pathfinder, miselni modeli, timi, vojaško osebje, timsko delo, vzdolžne študije, učinkovitost skupine,...Ključne besede: diplomska dela, tehnika ocenjevanja povezanosti pojmov, teorija grafov, Pathfinder, miselni modeli, timi, vojaško osebje, timsko delo, vzdolžne študije, učinkovitost skupine, vojaška psihologijaObjavljeno: 29.04.2019; Ogledov: 6168; Prenosov: 37 Polno besedilo (1,28 MB)
Najdeno v: ključnih besedahPovzetek najdenega: ... vojaško osebje, stres na delovnem mestu, integriteta, zadovoljstvo...Ključne besede: vojaško osebje, stres na delovnem mestu, integriteta, zadovoljstvo z delom, zadovoljstvo z življenjem, magistrska delaObjavljeno: 22.01.2015; Ogledov: 10366; Prenosov: 582 Polno besedilo (1,73 MB)
Opis: Izvajanje nadzora in varovanja zračnega prostora nad ozemljem Republike Slovenije je osnovno poslanstvo in naloga 16. Centra za nadzor in kontrolo zračnega prostora Slovenske vojske (16. CNKZP). Center izvaja naloge skladno z veljavnimi standardi in predpisi za delovanje SV in obsega nadzor in zaščito zračnega prostora Republike Slovenije. Center je polnopravni del Natovega sistema kolektivne zračne obrambe (NATO Integrated Air and Missile Defence - NIAMD). Pri izvajanju nalog Center aktivno sodeluje s Kontrolo zračnega prometa Slovenije, ki je javno podjetje, in je nosilec dovoljenja za izvajanje navigacijskih služb zračnega prometa v Republiki Sloveniji. Sodelovanje s podjetjem (Civilnovojaško sodelovanje1) je za uresničevanje poslanstva in pri izvajanju vsakodnevnega operativnega dela Centra ključnega pomena. Kontrola zračnega prometa Slovenije ima preko sistema pridobivanja potrebnih kompetenc za licenciranje operativnega osebja nadzora in kontrole zračnega prostora (s strani Vojaškega letalskega organa) neposreden vpliv na delo operativnega osebja Centra, saj izvaja del usposabljanja operativnega osebja nadzora in kontrole zračnega prostora. V nalogi predstavljam možnost organiziranja in izvedbe dela učnega programa operativnega osebja nadzora in kontrole zračnega prostora v izvedbi enote za usposabljanje Centra, ki poveljniku Centra in Slovenski vojski zagotavlja orodje za ugotavljanje ravni usposobljenosti enote in operativnega osebja. Trenutno v delnem obsegu izvaja usposabljanje za potrebe licenciranja kadra javno podjetje, čeprav bi, po mojem mnenju, lahko bilo v domeni SV.Najdeno v: ključnih besedahPovzetek najdenega: ...civilno- vojaško partnerstvo, 16. Center za nadzor in kontrolo... ...vojaški letalski organ, enota za usposabljanje, operativno osebje nadzora in kontrole zračnega prostora...Ključne besede: civilno-vojaško partnerstvo, 16. Center za nadzor in kontrolo zračnega prostora, kontrola zračnega prometa Slovenije, vojaški letalski organ, enota za usposabljanje, operativno osebje nadzora in kontrole zračnega prostoraObjavljeno: 29.05.2020; Ogledov: 4967; Prenosov: 27 Polno besedilo (538,37 KB)