Naša spletna stran uporablja piškotke. Za nekatere potrebujemo vašo privolitev. Uredi privolitev...

Knjižnično-informacijski in založniški center

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice
  • (Pomoč)
  • A-
  • A+
  • English (UK)
  • Slovenščina

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
Vrsta gradiva: * po starem in bolonjskem študiju
Jezik:
Išči po:
Opcije:
  Ponastavi


1 - 2 / 2
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Uporaba zunanjih virov (outsourcing) za potrebe logistike Slovenske vojske : zaključna naloga
Vlado Pakiž, 2008

Opis: Outsourcing je izraz, ki izhaja iz besedne zveze %outside resourse using%, v slovenščino pa ga prevajamo kot uporaba zunanjih virov. Je zelo razširjena metoda. V logistiki se uporablja takrat, ko podjetja nedonosne sektorje v podjetju izločijo in jih predajo v izvrševanje zunanjemu izvajalcu, s tem pa pridobijo možnost, da se osredotočijo na svojo ključno in glavno dejavnost, za katero so specializirani. S pomočjo te metode si podjetje lahko pridobi konkurenčne prednosti in tako postane najboljše na svojem področju. Spreminjanje varnostnega okolja v Evropi je imelo močan vpliv tudi na preoblikovanje oboroženih sil, ki je usmerjeno k precejšnjemu zmanjšanju finančnih sredstev in števila aktivnih sil, hkrati pa zagotavljanju večje mobilnosti, prilagodljivosti in učinkovitosti. Vse te naloge predstavljajo za vojaško logistiko nove in velike izzive. Da bi uspešno podpirala operativne vojaške enote, mora biti tudi sama zgrajena na enakih kriterijih, poleg tega pa mora biti še ekonomična. Oblikovanju učinkovite in ekonomične vojaške logistike lahko prispevajo izkušnje in sodobne rešitve poslovne (podjetniške) logistike, treba jih je samo prilagoditi vojaškim logističnim sistemom. V nalogi sem se osredotočili na pomen in uporabo zunanjega izvajanja v vojaški logistiki, pri čemer gre za specializirana podjetja, ki prevzemajo opravljanje posamezne logistične funkcije za potrebe vojske. Predstavili sem tudi prednosti in slabosti uporabe zunanjega izvajanja. Mnenja sem, da se bo uporaba zunanjih virov kljub omenjenim negativnim dejstvom vsako leto povečevala in tako prispevala k izboljšanju delovanja logistike v Slovenski vojski.
Najdeno v: ključnih besedah
Ključne besede: logistika, zunanje izvajanje del, Outsourcing, Slovenska vojska
Objavljeno: 11.11.2011; Ogledov: 10104; Prenosov: 219
.pdf Polno besedilo (577,81 KB)

2.
Vojaška logistika skozi prizmo gospodarske logistike
Robert Tomše, 2016

Opis: V zaključni nalogi je predstavljeno zunanje izvajanje dejavnosti (outsourcing) kot pristop k iskanju poti in virov za zmanjševanje stroškov lastne dejavnosti in s tem možnosti iskanja novih priložnosti za razvoj. Kljub dobrim izkušnjam zunanjega izvajanja dejavnosti se pojavljajo tudi negativne, ki jih je z dobrim načrtovanjem in kvalitetnim pristopom mogoče omejiti ali celo odstraniti. Outsourcing je izraz, ki izhaja iz besedne zveze %outside resourse using%, v slovenščino pa ga prevajamo kot uporaba zunanjih virov. Je zelo razširjena metoda. V logistiki se uporablja takrat, ko podjetja nedonosne sektorje v podjetju izločijo in jih predajo v izvrševanje zunanjemu izvajalcu, s tem pa pridobijo možnost, da se osredotočijo na svojo ključno in glavno dejavnost, za katero so specializirani. S pomočjo te metode si podjetje lahko pridobi konkurenčne prednosti in tako postane najboljše na svojem področju. Spreminjanje varnostnega okolja v Evropi je imelo močan vpliv tudi na preoblikovanje oboroženih sil v Sloveniji, ki je usmerjeno k precejšnjemu zmanjšanju finančnih sredstev in števila aktivnih sil, hkrati pa zagotavljanju večje mobilnosti, prilagodljivosti in učinkovitosti. Vse navedene naloge predstavljajo za vojaško logistiko nove, večje izzive. Da bi uspešno podpirala operativne vojaške enote, mora biti tudi sama zgrajena na enakih kriterijih, poleg tega pa mora biti še ekonomična. K oblikovanju učinkovite in ekonomične vojaške logistike lahko prispevajo izkušnje in sodobne rešitve poslovne (podjetniške) logistike, ki jih je potrebno prilagoditi vojaškemu logističnemu sistemu. V nalogi sem se osredotočil na pomen in uporabo zunanjega izvajanja dejavnosti v vojaški logistiki s funkcionalnega področja vzdrževanja. Predstavil sem tudi prednosti, slabosti uporabe in tveganja zunanjega izvajanja dejavnosti. Menim, da se bo uporaba zunanjih virov na področju vzdrževanja, kljub omenjenim negativnim dejstvom vsako leto povečevala in tako prispevala k izboljšanju delovanja logistike - vzdrževanja v Slovenski vojski.
Najdeno v: ključnih besedah
Povzetek najdenega: ...zaključni nalogi je predstavljeno zunanje izvajanje dejavnosti ( outsourcing) kot pristop k iskanju poti in virov...
Ključne besede: vojaška logistika, outsourcing, zunanje izvajanje dejavnosti, zunanji izvajalec
Objavljeno: 01.06.2020; Ogledov: 5264; Prenosov: 35
.pdf Polno besedilo (813,46 KB)

Iskanje izvedeno v 0 sek.
Na vrh
www.mo.gov.si Kolofon   | Nastavitve piškotkov Na vrh