Naša spletna stran uporablja piškotke. Za nekatere potrebujemo vašo privolitev. Uredi privolitev...

Knjižnično-informacijski in založniški center

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice
  • (Pomoč)
  • A-
  • A+
  • English (UK)
  • Slovenščina

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
Vrsta gradiva: * po starem in bolonjskem študiju
Jezik:
Išči po:
Opcije:
  Ponastavi


1 - 3 / 3
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Oborožitev v MOTČ : zaključna naloga
Boris Čelofiga, 2009

Opis: Status katane pri samurajih (visoko kakovosten meč iz legiranega jekla) je enakovreden njihovi duši. Kakovost in ustreznost orožja v MOTČ, sem opisal vpričujoči nalogi. Po mojih izkušnjah, testiranjih in analizah iz terenskega usposabljanja ter bojnega streljanja sem ugotovil, da uporabljeno orožje ustreza zahtevam MOTČ. Dodal sem ideje o formacijah in orožju, ki sem jih dobival v letih dela kot pehotnik. Potrebno je poudariti, da orožarska podjetja, kot so nemški Heckler & Koch, italijanska Beretta, francoski Precision, nemški Dynamit Nobel Defence in belgijski FN Herstahl izdelujejo kvalitetno orožje. Vendar pa se pri novejših modelih, med katere se uvršča tudi nova avtomatska puška FN F2000S, na začetku cikla uvajanja v oborožene sile pogosto pojavljajo napake, ki jih je potrebno med uvajanjem identificirati, evidentirati in popravljati. Konstruktorji orožja pri snovanjuin razvijanju le teh v želji po ustvarjanju novih rešitev pogosto prekršijo uveljavljene konstrukcijske paradigme. S temi novitetami pa vplivajotako na ergonomski in funkcionalni vidik, kar posledično zahteva tako preoblikovanje sistema usposabljanja in urjenja kot tudi vzdrževanja, varnostnih postopkov in podobno. Pri uvajanju takšnih novih modelov v uporabo v oborožene sile je tako potrebno zagotoviti čas za privajanje pripadnikov na orožje ter zagotoviti sistematično spremljanje in korekcije napak in pomanjkljivosti, ki se pokažejo v procesu uvajanja. Proces uvajanja se s sprejetjem odločitve o nabavi torej ne konča, temveč šele začne.
Najdeno v: ključnih besedah
Ključne besede: taktično tehnični podatki, motorizirana četa, orožje, MOTČ, oborožitev
Objavljeno: 25.04.2012; Ogledov: 9611; Prenosov: 1468
.pdf Polno besedilo (1,05 MB)

2.
Postopki priprave MOTČ za bojevanje : zaključna naloga
Boris Večernik, 2009

Opis: Priprava motorizirane čete za bojevanje je zelo velikega pomena, saj lahko z dobro pripravo precej povečamo naše možnosti za uspešno izvedbo dodeljene naloge, prav tako pa lahko z dobro pripravo za bojevanje, bolje pripravimo moštvo in s tem preprečimo oziroma zmanjšamo morebitne izgube. Analiza dejanskega stanja v enoti je dandanes potrebna za ugotavljanje v kakšnem stanju je enota in brez nje praktično ni moč pričakovati izboljšanja vprihodnosti. Kvalitetno izvedbo dodeljenih nalog, lahko enota doseže z dobro pripravljenostjo in usposobljenostjo. Za enote je pomembno da pogosto analizirajo dosedanje delo, saj lahko le na ta način pridejo do zaključkov, kaj od narejenega je bilo dobro in kaj bi bilo potrebno v prihodnosti popraviti. Za ugotovitev sedanjega stanja priprave motorizirane čete za bojevanje sem se odločil, da izvedem z analizo dobrih in slabih strani (prednosti in slabosti). Namen analize je ugotavljanje trenutnega stanja. Izdelava analize je ugotavljanje dobrih in slabih strani glede priprave za bojevanje v motorizirani četi in pomagati motorizirani četi pri izboljšanju dosedanjih postopkov. Namen je tudi odpraviti napake in poizkusiti izboljšati sedanje stanje v enoti ter posvetiti več časa elementom za katere se izkaže, da so slabosti enote. Pomembno je tudi, da se v prihodnosti odpravijo ugotovljene slabosti, izkoristijo ugotovljene prednosti in se izogne pretečimse nevarnostim pri izvedbi priprave. Na podlagi analize sem ugotovil,da so dobre strani v pripravah motorizirane čete predvsem v logistikiin elementu zavarovanja. Slabosti, na katere bo potrebno v bodoče biti še posebej pozoren sta JRKBO zaščita in psihološka priprava na bojevanje.
Najdeno v: ključnih besedah
Ključne besede: analiza, logistika, motorizirana četa (MOTČ), priprave, podstruktura
Objavljeno: 25.04.2012; Ogledov: 9637; Prenosov: 79
.pdf Polno besedilo (328,50 KB)

3.
RKB - dekontaminacija motorizirane čete : zaključna naloga
Ela Tonin Mali, 2008

Opis: V zaključni nalogi »RKB dekontaminacija motorizirane čete« so predstavljeni postopki načrtovanja, organiziranja in izvedbe dekontaminacije motorizirane čete, z uporabo LVD.
Najdeno v: ključnih besedah
Povzetek najdenega: ...JRKBO, dekontaminacija, motorizirana četa, RKB orožje, MOTČ, lahki vod za dekontaminacijo, dekontaminacijska postaja Cristanini...
Ključne besede: JRKBO, dekontaminacija, motorizirana četa, RKB orožje, MOTČ, lahki vod za dekontaminacijo, dekontaminacijska postaja Cristanini
Objavljeno: 21.06.2012; Ogledov: 8697; Prenosov: 198
.pdf Polno besedilo (4,29 MB)

Iskanje izvedeno v 0 sek.
Na vrh
www.mo.gov.si Kolofon   | Nastavitve piškotkov Na vrh