Naša spletna stran uporablja piškotke. Za nekatere potrebujemo vašo privolitev. Uredi privolitev...

Zapri

Knjižnično-informacijski in založniški center

Digitalna knjižnica

* po starem in bolonjskem študiju
Ponastavi

Rezultati iskanja

Rezultati 1 - 4 od 4
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Uporaba sredstev NZP (radar kratkega dosega) za zagotovitev delovanja LRV ZO : zaključna naloga
Sašo Polak, 2007

Opis: LRV ZO, opremljena z LPRS Igla, ima na razpolago zmogljivo orožje, ki lahko v določenih pogojih uspešno deluje na večino ciljev. Raketa ima relativno majhen doseg (v optimalnih pogojih pribl. 3-5 km po daljini in do 3 km po višini) ter s tem povezan zelo kratek reakcijski čas potreben za uspešno delovanje na cilje. Iz tega dejstva izvirajo tudi glavne pomanjkljivosti, ki zmanjšujejo bojno vrednost LRV ZO, ki bi jo enota z isto, v še večji meri pa s poboljšano oborožitvijo ter z ustrezno C2 podporo lahko dosegla.
Najdeno v: osebi
Ključne besede: Slovenska vojska, zračni prostor, nadzor zračnega prostora, zračna obramba, radarji
Objavljeno: 23.04.2012; Ogledov: 9821; Prenosov: 130
.pdf Polno besedilo (1,24 MB)

2.
Vzdrževanje opreme za podvodna delovanja : zaključna naloga
Sašo Polak, 2011

Opis: Vzdrževanje materialnih sredstev (v nadaljevanju teksta MS, MMS) predstavlja eno od osnovnih komponent logistične zagotovitve izvajanja aktivnosti enot SV.Pod pojmom vzdrževanje MS razumemo zbir neprekinjenih organiziranih ukrepov, aktivnosti ter postopkov poveljstev, enot in zavodov SV s ciljem zagotavljanja tehnične brezhibnosti, razpoložljivosti in zanesljivosti MS, tako splošnih kot tudi specifičnih, katere uporabljajo enote SV za izvajanje svojih aktivnosti na vseh področjih. Od učinkovite organizacije, ki zajema načrtovanje, izvajanje in nadzor vzdrževanja MS je v veliki meri odvisna razpoložljivost MS ter s tem sposobnost enote za izvajanje aktivnosti tako s področja usposabljanja kot tudi samih bojnih nalog. Proces vzdrževanja MS sredstev je kompleksno in odgovorno delo, ki zahteva pravilne, natančne in strokovne postopke, pri katerih je potrebno dosledno upoštevati tako organizacijske kot tudi strogo tehnične predpise. V nalogi sem obravnaval tematiko procesa vzdrževanja opreme za podvodna delovanja v 430.MOD in v sklepnem delu prišel do zaključka, ki je potrdil zastavljeno hipotezo.
Najdeno v: osebi
Ključne besede: materialna sredstva, mornariška materialna sredstva, potapljaška oprema, podvodno delovanje, funkcionalna brezhibnost materialnih sredstev, tehnična brezhibnost materialnih sredstev, vzdrževanje, organizacija dela, načrtovanje, spremljanje, nadzor, poročanje
Objavljeno: 26.02.2013; Ogledov: 9958; Prenosov: 235
.pdf Polno besedilo (2,00 MB)

3.
Protioklepni vod v vlogi bojne podpore čete in oblikovanje protioklepnega modula v sestavi bataljonske bojne skupine
Sašo Polak, 2016

Opis: Poveljniki uporabljajo bojno podporo za pomnožitev bojne moči svojih manevrskih čet. Za učinkovito bojno podporo manevra je ključna sposobnost vseh elementov bojne podpore, da razumejo situacijo in pravočasno podprejo delovanje na odločilni točki ter tam ustvarijo pričakovani učinek. Protioklepni vod je del sil za bojno podporo. Bataljonska bojna skupina je namensko oblikovana tako, da usklajuje bojno učinkovitost, premičnost in sposobnost preživetja z zahtevami po hitri uporabi, vzdržljivosti in samozadostnosti. Protioklepni vod je kot modul pridodan bataljonski bojni skupini. Samo strukturo ter jakost posameznih elementov v bataljonski bojni skupini se določi in oblikuje za vsako delovanje posebej. Poslanstvo protioklepnega voda v sestavi bataljonske bojne skupine je v zagotavljanju neposredne ognjene podpore v vseh glavnih zvrsteh delovanja. Vse pa je povezano in odvisno od omejitev in normativnih aktov. Med normativnimi akti pa je treba posebej izpostaviti Srednjeročni obrambni program RS in predlog ciljev zmogljivosti Nata za RS z doseganjem načrtovanega cilja zmogljivosti CZ L 1501.
Najdeno v: osebi
Ključne besede: protioklepni vod, bojna podpora, modul, bataljonska bojna skupina, manever, protioklepno delovanje, protioklepni sistem Spike
Objavljeno: 01.06.2020; Ogledov: 5257; Prenosov: 27
.pdf Polno besedilo (781,83 KB)

4.
Skladnost zmogljivosti JRKBO v SV z zahtevami iz BI-SC agreed capability codes and capability statements
Sašo Polak, 2016

Opis: Kljub zavezam in zahtevam izgradnje JRKBO zmogljivosti, ki jih je Republika Slovenija obljubila NATU, je Slovenska vojska izvedla transformacijo leta 2013 in obstoječi 18. bataljon za jedrsko, radiološko, kemično in biološko obrambo (18. BJRKBO) preoblikovala v dve večnamenski četi JRKBO, ki sta v sestavi rodovskega bataljona v 1. in 72. brigadi. Laboratorij s podpornimi elementi, ki je bil pred transformacijo pod poveljstvom 18. BJRKBO, se je prerazporedil v sestavo logistične brigade. Zahteve za sestavo bataljona JRKBO iz Natovega veljavnega dokumenta Bi-SC Agreed Capability Codes and Capability Statements pa so zagotavljanje zmogljivosti z naslednjimi elementi: poveljstvo JRKBO s podpornimi elementi, 2 namenske čete JRKBO, laboratoriji s podpornimi elementi in NUS, kateri so v sestavi različnih brigad in poveljstev SV (GŠSV, ZOC, 1. brigade, 72. brigade, logistične brigade in 430. MOD). V nalogi so predstavljene zmogljivosti, ki naj bi jih preoblikovane JRKBO enote bile sposobne zagotavljati v večnacionalni strukturi zavezništva. Da bi omenjene enote, katere zagotavljajo izvajanje delovanja ob prisotnosti JRKB-grožnje v JRKB-kontaminiranem okolju, bile učinkovite in zadostne zahtevam Nato standardov za doseganje načrtovanih/zahtevanih zmogljivosti po BI-SC Agreed Capability Codes and Capability Statements, morajo biti kadrovsko in materialno ustrezno popolnjene ter usposobljene za omogočanje izvrševanja poslanstva in nalog bataljona JRKBO.
Najdeno v: osebi
Ključne besede: transformacija, JRKBO zmogljivost, kadrovska zmogljivost, materialna zmogljivost, Nato standardi
Objavljeno: 01.06.2020; Ogledov: 17; Prenosov: 9
Gradivo je na voljo samo prijavljenim uporabnikom!

Iskanje izvedeno v 0 sek.
Na vrh