Naša spletna stran uporablja piškotke. Za nekatere potrebujemo vašo privolitev. Uredi privolitev...
Republika Slovenija Ministrstvo za obrambo Knjižnično-informacijski in založniški center Vojkova cesta 55 1000 Ljubljana T: +386 (0)1 471 25 32 F: 01 431 82 83 E: kic@mors.si
Opis: V zaključni nalogi je predstavljen način logistične podpore, priprave in praktična izvedba oskrbovanja 670. Logističnega bataljona in enot 1. Brigade. Najprej so razloženi nekateri osnovni pojmi v vojaški logistiki. Predstavljenaje organizacija in namen 670. Logističnega bataljona, sistem oskrbovanja znotraj bataljona, v nadaljevanju pa organizacija in delovanje Čete za oskrbo v 670. Logističnem bataljonu. Pri zagotavljanju oskrbe je predstavljena oskrba po vseh razredih oskrbe, kar predstavlja zelo pomemben element pri logistični podpori delovanja. Osnovni cilj pa je predstavitev organizacije in vseh aktivnosti mirnodobne logistične podpore po vseh petih razredih oskrbe 670. Logističnega bataljona in 1. Brigade. Za nemoteno delovanje 670. Logističnega bataljona in 1. Brigade je potrebno izvajati vse postopke in pogoje za zagotovitev vseh potrebnih materialnih sredstev tako formacijskih kot neformacijskih in potrošnih sredstev, ki jih enote potrebujejo za izvedbo naloge ter pravilno skladiščenje le-teh.Najdeno v: osebiKljučne besede: logistična podpora, razred oskrbe, oskrba, materialna sredstvaObjavljeno: 15.02.2013; Ogledov: 9984; Prenosov: 194 Polno besedilo (619,82 KB)
Opis: Za učinkovito in uspešno vodenje vojaške organizacije mora poveljnik imeti dobre voditeljske sposobnosti. Postavitev na dolžnost poveljnika še ne pomeni, da bo tudi dober poveljnik ali vodja. Dana mu je samo formalna avtoriteta. Da bi bil dober vodja, mora razviti in osvojiti veščine voditeljstva. To pomeni, da se mora ves čas usposabljati in samoizobraževati tudi na tem področju. Pri izvajanju funkcije poveljevanja ni pomembno samo sprejemanje in izvrševanje ukazov, temveč tudi kontrola in nadzor nad njihovim izvrševanjem. Kontrola in nadzor se ne izvajata samo s strani nadrejenega, temveč je potrebno nadzirati tudi delo podrejenih. Večjo svobodo odločanja, kako bo naloga izvedena, da se doseže namera nadrejenega, daje poveljniku poveljevanje s poslanstvom. S tem načinom poveljevanja poveljniki prevzemajo večjo odgovornost, tako kazensko, disciplinsko kot tudi moralno, nadrejeni pa mora imeti veliko mero zaupanja v poveljnikove odločitve. Pri sprejemanju odločitev mora upoštevati vse predpisane zakonske in normativne akte. V kolikor bo poveljnik razvil svoje sposobnosti in znanja v tolikšni meri, da bodo podrejeni spoznali, da je poveljnik načelen, strokoven, odgovoren in da stoji za svojimi odločitvami, mu bodo zaupali in sledili. V njegove odločitve in delo bo zaupal tudi njegov nadrejeni. Zaupanje je vrednota, ki jo gradimo dalj časa, se pa lahko zelo hitro skrha in izgubi. Ali so vedno poveljniki sami krivi, če izgubijo zaupanje podrejenih? Na to lahko vpliva več faktorjev, na katere pa neposredni vodja nima vpliva. Razvoj tehnologije predvsem na področju informatike prinaša vedno nove izzive. Nezadostno poznavanje predpisov in doktrinarnih dokumentov pa lahko prav tako pripelje do disciplinske ali celo kazenske odgovornosti.Najdeno v: osebiKljučne besede: poveljnik, voditeljstvo, odgovornost, zaupanje, sledilci, poveljevanje in kontrola, nadzor, poveljevanje s poslanstvomObjavljeno: 02.07.2021; Ogledov: 11; Prenosov: 8 Gradivo je na voljo samo prijavljenim uporabnikom!