Naša spletna stran uporablja piškotke. Za nekatere potrebujemo vašo privolitev. Uredi privolitev...

Knjižnično-informacijski in založniški center

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice
  • (Pomoč)
  • A-
  • A+
  • English (UK)
  • Slovenščina

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
Vrsta gradiva: * po starem in bolonjskem študiju
Jezik:
Išči po:
Opcije:
  Ponastavi


1 - 3 / 3
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
RKB - dekontaminacija motorizirane čete : zaključna naloga
Ela Tonin Mali, 2008

Opis: V zaključni nalogi »RKB dekontaminacija motorizirane čete« so predstavljeni postopki načrtovanja, organiziranja in izvedbe dekontaminacije motorizirane čete, z uporabo LVD.
Najdeno v: osebi
Ključne besede: JRKBO, dekontaminacija, motorizirana četa, RKB orožje, MOTČ, lahki vod za dekontaminacijo, dekontaminacijska postaja Cristanini
Objavljeno: 21.06.2012; Ogledov: 8723; Prenosov: 198
.pdf Polno besedilo (4,29 MB)

2.
Dekontaminacija zračnih plovil in letališke steze : zaključna naloga
Sašo Radić, 2011

Opis: V zaključni nalogi ŽDekontaminacija zračnih plovil in letališke stezeŽ sta predstavljena osnutka standardnega operativnega postopka o dekontaminaciji zračnih plovil in letališke steze. V prvem delu zaključne naloge na kratko opredelim posamezna orožja za množično uničevanje ter njihove najbolj značilne karakteristike. V nadaljevanju predstavim teoretične pojme o dekontaminaciji kot so načela, stopnje in vrste dekontaminacije. Nadaljujem s predstavitvijo dekontaminacijske postaje in njenih posameznih elementov. Z opisom predstavim formacijska dekontaminacijska sredstva, kjer še posebej izpostavim dekontaminacijski sistem SX34. V nalogi sestavim osnutek standardno operativnega postopka za dekontaminacijo zračnih plovil in letališke steze, ki je ključ za poenotenje delovanja v vseh enotah za dekontaminacijo. Osnova za delo je Začasni priročnik za izvajanje popolne dekontaminacije čete za dekontaminacije 18. BJRKBO.
Najdeno v: osebi
Ključne besede: bataljon za JRKBO, dekontaminacija, sredstva za dekontaminacijo, dekontaminacija zračnih plovil, dekontaminacija letališke steze
Objavljeno: 19.06.2013; Ogledov: 9723; Prenosov: 229
.pdf Polno besedilo (3,45 MB)

3.
Ženske v Slovenski vojski na poveljniških dolžnostih na mednarodnih operacija in misijah
Ela Tonin Mali, 2020

Opis: Slovenska vojska že dvaindvajset let sodeluje na mednarodnih operacijah in misijah. S svojim delom prispeva k pravični delitvi bremen znotraj članic Nata in EU ter krepi prepoznavnost Republike Slovenije v mednarodnem okolju. Slovenska vojska pošilja na mednarodne operacije in misije ustrezno usposobljene, povezljive in po standardih zavezništva opremljene enote, ki izvajajo naloge skladno z mandatom operacij in s sprejetimi pravili delovanja. Pri napotitvi kontingentov na mednarodne operacije in misije sprejemajo največ obveznosti prav poveljniki, ki so odgovorni tako za enoto kot tudi za izvedbo zaupane naloge. V zaključni nalogi nas je zanimalo, kako se s poveljniškimi dolžnostmi v mednarodnih operacijah in misijah soočajo ženske častnice Slovenske vojske. Ugotovili smo, da je delež ženskih poveljnic na mednarodnih operacijah in misijah glede na skupen obseg ženskih poveljnic v Slovenski vojski sorazmeren. Problem, ki smo ga pri tem zaznali je v ravneh poveljevanja, saj se večina teh poveljniških dolžnosti nanaša na začetniške poveljniške dolžnosti častnika (vod, četa), medtem ko so višje ravni poveljevanja v ženskih vlogah pojavljajo zelo redko. Pravzaprav nismo pri tem ugotovili nobenega sistematičnega pristopa, ki bi lahko vplival na nadaljevanje te sorazmernosti ženskega prevzemanja poveljniških dolžnosti na mednarodnih operacijah in misijah na višjih ravneh. Razlogov za (ne)odločanje žensk za prevzemanje poveljniških dolžnosti, ki smo jim v zaključni nalogi na podlagi izvedene ankete posvečali prav tako veliko pozornosti, je veliko. Po naših ugotovitvah je ta odločitev, ki jo vsaka častnica različno ponotranji, vezana na razmerje med formalnimi (dejansko uresničevanje karierne poti) in neformalnimi (usklajevanje družinskih obveznosti, vpetost v okolje) socializacijskimi dejavniki, ki z leti vse bolj otežujejo uresničevanje lastnih ambicij, še posebej ženski. Zaključna naloga prinaša v slovenski prostor in Slovensko vojsko zanimivo raziskavo o ženskem poveljniškem potencialu za mednarodne operacije in misije, ki je nastala na podlagi anketiranja častnic Slovenske vojske, ki so te dolžnosti neposredno izkusile v praksi. Zato so izsledki raziskave relevantni tudi za ključne odločevalce v Slovenski vojski pri nadaljnjem usmerjanju razvoja zlasti ženskega poveljniškega kadra.
Najdeno v: osebi
Ključne besede: Slovenska vojska, ženske poveljnice, mednarodne operacije in misije
Objavljeno: 13.05.2020; Ogledov: 5467; Prenosov: 207
.pdf Polno besedilo (1,02 MB)

Iskanje izvedeno v 0 sek.
Na vrh
www.mo.gov.si Kolofon   | Nastavitve piškotkov Na vrh