Naša spletna stran uporablja piškotke. Za nekatere potrebujemo vašo privolitev. Uredi privolitev...

Knjižnično-informacijski in založniški center

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice
  • (Pomoč)
  • A-
  • A+
  • English (UK)
  • Slovenščina

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
Vrsta gradiva: * po starem in bolonjskem študiju
Jezik:
Išči po:
Opcije:
  Ponastavi


1 - 5 / 5
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
2.
Vloga in pomen obveščevalne zvrsti SIGINT in elektronsko bojevanje za Slovensko vojsko : zaključna naloga
Gregor Pongrac, 2010

Opis: Sodobni načini vojskovanja ter nepredvidljivost in asimetričnost groženj našim vojaškim silam v današnjem svetu zahtevajo uporabo učinkovitih protiukrepov. V zadnjih letih je postalo jasno, da je nadzor nad elektromagnetnim spektrom (EMS) ključ do zagotavljanja varnosti in premoči na bojišču. S prestrezanjem in analiziranjem elektronskih komunikacijskih in ne-komunikacijskih sredstev lahko pridobimo pravočasne, verodostojne in ažurne podatke, ter si s tem zagotovimo prednost pred sovražnikom. Prednost, ki jo lahko kasneje uporabimo pri sprejemanju odločitev in posledično varno in učinkovito uporabo enot na bojišču. Z ostalimi ukrepi elektronskega bojevanja (EB) pa zagotavljamo varno uporabo sredstev, ki jih imamo na voljo, pravilno ukrepamo ob kriznih dogodkih in neposredno z uporabo elektronskih tehničnih sredstev zagotavljamo varnost silam Slovenske vojske (SV) na bojišču. V zaključni nalogi so podrobneje opisane zakonitosti obveščevalne dejavnosti, obveščevalnih zvrsti (zlasti SIGINT - angl. Signals Intelligence) ter področje EB in njegove značilnosti. Na koncu sem skušal prikazati tako pomen in vlogo SIGINT in EB v domačem in mednarodnem okolju, kakor tudi stopnjo njune pomembnosti za interese SV.
Najdeno v: osebi
Ključne besede: obveščevalna dejavnost, obveščevalni podatek, elektronsko izvidovanje, elektronsko bojevanje, podporni ukrepi elektronskega bojevanja, elektronski protiukrepi, elektronski zaščitni ukrepi, bataljonska bojna skupina
Objavljeno: 12.04.2012; Ogledov: 9572; Prenosov: 397
.pdf Polno besedilo (470,95 KB)

3.
4.
Vloga enot za elektronsko bojevanje v obveščevalni dejavnosti : zaključna naloga
Alojz Berginc, 2008

Opis: Pravočasno pridobivanje ažurnih in verodostojnih obveščevalnih podatkov je ključnega pomena za pravilno odzivanje na nevarnosti nove dobe. Izraba elektromagnetnega spektra (EMS) omogoča oddajo in prestrezanje kjerkoli in kamorkoli. Prestrezanje in analiza informacij je zahtevno in odgovorno delo - le pravočasno prestrezanje in analiza nas lahko opozorijo na morebitne nevarnosti ter odločilno pripomorejo k izvajanju obveščevalne dejavnosti.
Najdeno v: osebi
Ključne besede: elektronsko bojevanje, elektronska zaščita, elektronsko izvidovanje, komunikacije, informacije, obveščevalna dejavnost
Objavljeno: 24.05.2012; Ogledov: 8747; Prenosov: 260
.pdf Polno besedilo (653,72 KB)
Gradivo ima več datotek! Več...

5.
Kadrovsko načrtovanje razvoja pripadnikov VED obveščevalec
Zdravko Kac, 2012

Opis: Z vstopom v Nato in Evropsko unijo (v nadaljevanju: EU) Republika Slovenija (v nadaljevanju: RS) skladno s svojimi nacionalnimi interesi sodeluje v mednarodnih operacijah in misijah (v nadaljevanju: MOM) na posameznih kriznih žariščih. Tako dejansko prispeva k mednarodnemu miru, varnosti in stabilnosti, po drugi strani pa se sooča z raznovrstnimi sodobnimi viri ogrožanja in tveganja varnosti. Prisotnost pripadnikov Slovenske vojske (v nadaljevanju: SV) na teh območjih lahko pomeni tudi tveganje v smislu izpostavljenosti ozemlja naše države terorizmu in drugim oblikam nevojaških groženj. Kompleksnost groženj in vedno večja globalnost zaradi razvoja sodobnih komunikacijsko informacijskih sredstev narekuje potrebo po pridobivanju obveščevalnih podatkov in informacij, za kar pa potrebujemo usposobljen in izobražen kader, ki pozna področje in vlogo vojaške obveščevalne, protiobveščevalne in varnostne dejavnosti (v nadaljevanju: VOPVD). Iz tega razloga je potrebno skrbno načrtovanje razvoja obstoječega kadra, ki že opravljajo naloge na tem področju in pridobivanje novega ustreznega kadra, ki na področje VOPVD vstopa. Z razumevanjem področja in vloge VOPVD v RS in MOM je potrebno skozi predstavitve seznaniti poveljujoče v SV in ključne odločevalce v Ministrstvu za obrambo Republike Slovenije (v nadaljevanju: MORS).
Najdeno v: osebi
Ključne besede: kader, načrtovanje, izobraževanje, izbor, vojaška obveščevalna dejavnost
Objavljeno: 23.12.2019; Ogledov: 5065; Prenosov: 108
.pdf Polno besedilo (709,44 KB)

Iskanje izvedeno v 0 sek.
Na vrh
www.mo.gov.si Kolofon   | Nastavitve piškotkov Na vrh