Naša spletna stran uporablja piškotke. Za nekatere potrebujemo vašo privolitev. Uredi privolitev...

Knjižnično-informacijski in založniški center

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice
  • (Pomoč)
  • A-
  • A+
  • English (UK)
  • Slovenščina

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
Vrsta gradiva: * po starem in bolonjskem študiju
Jezik:
Išči po:
Opcije:
  Ponastavi


1 - 5 / 5
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Priprava in pregled pred bojem, preizkusi, analiza po izvedenih aktivnostih : zaključna naloga
Teja Monika Rajh, 2011

Opis: Pregledi enote pred bojem so podrobni zaključni pregledi, ki jih enota izvaja pred in med izvedbo usposabljanja ter med posameznimi nalogami. Običajno se jih izvede kot del procesa bojnega odločanja in so lahko tako preprosti ali pa kompleksni, kot to narekuje naloga. Poveljujoči morajo izvesti pregled svojih enot pred vsakim bojem. Cilj pregleda pred bojem je potrditi bojno pripravljenost enote. Preizkusi so del pripravljalnih aktivnosti, kjer enote urijo in ponavljajo osnovne bojne postopke, da bi tako izboljšale delovanje med samim bojem. Urjenje bojnih postopkov vojakom omogoča, da se seznanijo z nalogo ter bistvene elemente preizkusijo v praksi. Pri izvajanju naloge jim topomaga pri sami avtomatizaciji in pri lažji orientaciji svoje enote v prostoru. S ponavljanjem bojnih postopkov si vojaki lažje zapomnijo zaporedje ključnih akcij. Analiza po izvedenih aktivnostih je strokovna razprava o usposabljanju ali dogodku, ki je osredotočena na to kaj se je zgodilo, zakaj se je zgodilo in kako izboljšati stanje. Ni vrednotenje ali kritika poveljnikov in ostalih članov enote. Ne sodi se o uspehu ali neuspehu ali določa krivde. Namesto tega je analiza razprava, ki je osredotočena na primerjavo dosežkov skupine z doktrino in na opredeljevanje tega, kako se nenehno izboljševati.
Najdeno v: ključnih besedah
Ključne besede: priprava enote pred bojem, pregled enote pred bojem, analiza po izvedenih aktivnostih
Objavljeno: 25.03.2013; Ogledov: 8243; Prenosov: 103
.pdf Polno besedilo (455,01 KB)

2.
Izdelava SOP : izvajanje pregleda v petnadstropni stavbi s štirimi prostori v nadstropju z vodom
Tomaž Mlakar, 2007

Opis: Danes ni več dvoma, da se bodo operacije v urbanem okolju pojavljale vedno bolj pogosto. Nedavne operacije po celem svetu, so to tezo le še potrdile. Težave, ki so se pojavljale že v preteklosti, na primer odnosi s prisotnim civilnim prebivalstvom, notranji boji za prevlado nekega območja do logistične zagotovitve, so se v sedanjosti samo še poglobile. Bojevanje v urbanem okolju se od klasičnega boja zelo razlikuje. Poveljniki morajo dobro poznati okolje v katerem izvajajo napad, enote, ki jih imajo na razpolago, moč nasprotnika in učinkovitost orožja v danem okolju. Zelo pomembna dejavnika sta tudi načrtovanje in sinhronizacija.
Najdeno v: ključnih besedah
Povzetek najdenega: ...vodi, urbano okolje, pregled, operativni postopki, organizacija...
Ključne besede: vodi, urbano okolje, pregled, operativni postopki, organizacija
Objavljeno: 03.05.2012; Ogledov: 8313; Prenosov: 131
.pdf Polno besedilo (8,18 MB)

3.
Zračna obramba ladjevja nekoč in danes : zaključna naloga
Gregor Leskovšek, 2007

Opis: Namen mornariške zračne obrambe je zagotoviti nemoteno plovbo po vseh morjih sveta, ne glede na politične razmere v svetu. Ta naloga se osredotoči na začetke razvoja mornariške zračne obrambe, do najmodernejših sistemov zračne obrambe za zaščito ladjevja. V ta namen imamo različna orožja različnih dosegov, ki skupaj tvorijo učinkovito zračno obrambo ladjevja. Govorimo namreč o konceptu obrambe po globini, katera je sestavljena iz različnih faz obramb. Faze zračne obrambe skupaj tvorijo serijo sistemov za zračno obrambo, ki bi v primeru napada zelo zmanjšala verjetnost prodora nasprotnikovih sil iz zelo velikih razdalj. Ker Slovenska vojska sistemov mornariške zračne obrambe nima v uporabi, bo v nadaljevanju naloge predstavljenih nekaj teh sistemov za obrambo ladjevja in obale.
Najdeno v: ključnih besedah
Ključne besede: Slovenska vojska, zračna obramba, vojna mornarica, zgodovinski pregled
Objavljeno: 22.05.2012; Ogledov: 7414; Prenosov: 133
.pdf Polno besedilo (935,15 KB)

4.
Konzervacija tankov M-84 v 45. OKB
Metka Prelc, 2012

Opis: M-84 je bil glavni bojni tank Jugoslovanske ljudske armade (JLA). Bil je ena najboljših licenčnih različic slavnega ruskega tanka T-72, saj je imel izboljšan oklep, optiko, nadzor ognja in motor. V JLA je prišel leta 1984, leto dni pozneje pa je v uporabo prišla tudi izboljšana različica tega tanka M-84A. Po osamosvojitveni vojni je v Sloveniji ostal velik nabor različnih oklepnih vozil, nekaj v precej slabem stanju, saj so del tehnike pripadniki bivše JLA onesposobili, vendar so bila vsa ta sredstva po odkritju napak popravljena in usposobljena za delovanje. (Kočevar 2008:242) Tako so bili tanki M-84 razporejeni v 54. Oklepno % mehanizirani bataljon in v 24. Oklepno % mehanizirani bataljon. Leta 2002 sta bila zaradi reorganizacije SV bataljona razformirana, ob tem so bili tanki prestavljeni v 45. Oklepni bataljon. Trenutno je v Pivki 40 tankov M-84. Zaradi zmanjšanja potreb je bilo potrebno 22 (od 40) tankov M-84 konzervirati, kar pomeni ohraniti v obstoječem stanju. V nalogi sem poizkušala prikazati postopke pri konzervaciji tanka ter pri kontrolnih pregledih in rezultate le teh.
Najdeno v: ključnih besedah
Ključne besede: tank M-84, konzervacija, dekonzervacija, kontrolni pregled
Objavljeno: 21.01.2020; Ogledov: 5329; Prenosov: 140
.pdf Polno besedilo (547,09 KB)

5.
Uporaba neporušnih preiskav za preglede strukture letal v 153. letalsko tehnični eskadrilji
Matic Franko, 2021

Opis: Za izvajanje neporušnih preiskav potrebuje organizacija za vzdrževanje letal ustrezno usposobljen kader, primerno opremo in upoštevati vso veljavno zakonodajo in standarde, ki so vezani na področje neporušnih preiskav in na področje vzdrževanja letal. Naloga vključuje opis, namen in metode neporušnih preiskav, pregled veljavne zakonodaje in standardov ter pregled urejenosti področja v 153. letalsko tehnični eskadrilji.
Najdeno v: ključnih besedah
Povzetek najdenega: ...vključuje opis, namen in metode neporušnih preiskav, pregled veljavne zakonodaje in standardov ter pregled urejenosti...
Ključne besede: neporušne preiskave, pregled, diskontinuiteta, indikacija, vzdrževanje letal
Objavljeno: 25.08.2021; Ogledov: 2198; Prenosov: 19
.pdf Polno besedilo (1,18 MB)

Iskanje izvedeno v 0 sek.
Na vrh
www.mo.gov.si Kolofon   | Nastavitve piškotkov Na vrh