Naša spletna stran uporablja piškotke. Za nekatere potrebujemo vašo privolitev. Uredi privolitev...

Knjižnično-informacijski in založniški center

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice
  • (Pomoč)
  • A-
  • A+
  • English (UK)
  • Slovenščina

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
Vrsta gradiva: * po starem in bolonjskem študiju
Jezik:
Išči po:
Opcije:
  Ponastavi


1 - 4 / 4
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Etika in voditeljstvo : uvod v vojaško etiko
Marjan Vešnar, 2007

Najdeno v: ključnih besedah
Ključne besede: vojaška etika
Objavljeno: 11.01.2013; Ogledov: 6702; Prenosov: 424
.pdf Polno besedilo (2,88 MB)

2.
Vojaški brezpilotni letalski sistemi : taktični vidik, mednarodnopravni in etični izzivi
Gregor Hafner, 2011

Najdeno v: ključnih besedah
Povzetek najdenega: ...vojne, mednarodno pravo o oboroženih spopadih, robotska etika, Slovenska vojska...
Ključne besede: vojaški brezpilotni letalski sistemi, teorija pravične vojne, mednarodno pravo o oboroženih spopadih, robotska etika, Slovenska vojska
Objavljeno: 23.03.2012; Ogledov: 9214; Prenosov: 425
.pdf Polno besedilo (703,37 KB)

3.
Mentorstvo v Slovenski vojski
Brigita Letonja, 2019

Opis: Slovenska vojska, kakor tudi druge organizacije v Sloveniji, ima vzpostavljen sistem izobraževanja in usposabljanja, a se zaradi vojaške specifike, zlasti na področju izvajanja pripravništva, od drugih organizacij nekoliko razlikuje. Glede na navedene predpostavke je bil naš namen ugotoviti, kako oziroma v kolikšni meri. Tema naše zaključne naloge se v luči reševanja aktualnih kadrovskih izzivov v širšem smislu umešča v kontekst voditeljstva, v ožjem pa nanaša na področje mentorstva. Z vidika našega proučevanja smo si, s ciljem doseči zastavljen namen, postavili pet raziskovalnih vprašanj, na podlagi katerih smo v okviru kvalitativnega raziskovanja izvedli intervjuje s pripadniki Slovenske vojske, s čimer smo pridobili celovit pregled nad dejanskim stanjem glede izvajanja mentorstva v 'naši' organizaciji. Zanimale so nas tudi razlike med izvajanjem mentorstva v Slovenski vojski in drugih organizacijah, prikladnost določitve mentorjev in somentorjev ter ustreznost ovrednotenja njihovega dela, pomen voditeljstva, morale, etike in integritete za kakovostno izvajanje mentoriranja in smiselnost uvedbe morebitnih drugih oblik mentorstva. Prav tako je bil naš cilj ugotoviti in v nadaljevanju odpraviti morebitne ugotovljene anomalije. Splošna ugotovitev je, da se izvajanje mentorstva v Slovenski vojski v primerjavi z drugimi organizacijami v Sloveniji znatno ne razlikuje, vendar kljub temu ni ustrezno urejeno in bi ga bilo potrebno izboljšati. Ključna ugotovitev je, da se je izvajanje pripravništva dejansko izkazalo kot najšibkejši sklop v okviru mentorstva, zato bi ga bilo potrebno sistemsko preurediti, pri čemer je mišljena tudi normativna ureditev. Z ugotovitvami oziroma rezultati našega proučevanja smo dosegli svoj namen.
Najdeno v: ključnih besedah
Povzetek najdenega: ...ovenska vojska, organizacija, voditeljstvo, mentorstvo, tutorstvo, integriteta, etika, morala...
Ključne besede: Slovenska vojska, organizacija, voditeljstvo, mentorstvo, tutorstvo, integriteta, etika, morala
Objavljeno: 14.06.2019; Ogledov: 71; Prenosov: 9
Gradivo je na voljo samo prijavljenim uporabnikom!

4.
Poskus utemeljitve habilitacijskega področja vojaški menedžment, voditeljstvo in etika
Dejan Okovič, 2023

Opis: Slovenska vojska ima od leta 1992 skoraj nespremenjen interni sistem vojaškega izobraževanja in usposabljanja. Kljub večkrat ugotovljenim dejstvom, da razpolaga z vsemi potrebnimi viri, je bilo preoblikovanje v smeri približevanja javnemu izobraževalnemu sistemu kljub zapisanim usmeritvam v temeljnih razvojnih in strokovnih dokumentih do zdaj neuspešno. Leta 2021 je ponovno začel potekati podoben proces. Ali je ustanovitev Visoke vojaške šole prava pot za dosego dolgoletnih ambicij? Ali bo tokrat dovolj modrosti, volje in poguma, da bodo uresničili, kar je že nekaj časa očitno kot na dlani? Po tridesetih letih vzpostavljamo pogoje za oblikovanje vojaških ved, določamo potrebno terminologijo in organiziramo habilitacijska področja, ki bodo temelj za izvajanje znanstvenoraziskovalnih in pedagoških procesov. Prispevek razkriva stanje pred ustanovitvijo Visoke vojaške šole in po njej, predstavlja njena pomen in vlogo ter predstavlja cilje delovanja, oblikovanje in vsebine habilitacijskega področja vojaški menedžment, voditeljstvo in etika. Avtor opiše metodologijo, s katero je bila izvedena naloga, in predstavi svoje pomisleke ter prepričanja glede vloge in pomena habilitacijskega področja.
Najdeno v: ključnih besedah
Ključne besede: habilitacije, habilitacijsko področje, vojaški menedžment, etika, voditeljstvo
Objavljeno: 03.04.2023; Ogledov: 869; Prenosov: 15
.pdf Polno besedilo (178,58 KB)

Iskanje izvedeno v 0 sek.
Na vrh
www.mo.gov.si Kolofon   | Nastavitve piškotkov Na vrh