Naša spletna stran uporablja piškotke. Za nekatere potrebujemo vašo privolitev. Uredi privolitev...

Knjižnično-informacijski in založniški center

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice
  • (Pomoč)
  • A-
  • A+
  • English (UK)
  • Slovenščina

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
Vrsta gradiva: * po starem in bolonjskem študiju
Jezik:
Išči po:
Opcije:
  Ponastavi


1 - 3 / 3
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Organizacija premika CZV iz OPM MOTB na NPM : zaključna naloga
Matej Poljak, 2010

Opis: Organizacija premika CKIS iz osnovnega na naslednje poveljniško mesto je taktična aktivnost, pri kateri mora biti izpolnjenih kar nekaj pogojev, da je slednji izveden uspešno. Pravilno taktično načrtovanje in poveljevanje ter nadzor med premikom temelji na izdelavi in izdaji mnogih ukazov in povelj. Dobra taktika premikov je vedno dopolnjena s kvalitetnimi transportnimi sredstvi, ki omogočajo vodu zvez, da sredstva za komunikacijsko in informacijsko podporo motoriziranemu bataljonu, pravočasno in varno prepeljejo na naslednjo lokacijo. Vozila za zagotavljanje podpore KIS morajo biti vsaj tako mobilna kot so bojna vozila v motoriziranemu bataljonu. Le tako bodo lahko nudila podporo KIS bataljonu pri manevrskem bojevanju. Poleg tega mora vod zvez imeti na voljo tudi kvalitetne in praktične sisteme zvez, ki mu omogočajo tako vzdrževanje zvez med premikom, kot čimprejšnje ponovno vzpostavljanje na naslednjem poveljniškem mestu. Vod za zveze mora tako slediti tehnološkemu razvoju zlasti brezžičnih komunikacijskih naprav, ki bi omogočale premostitev velikokrat zamudnih žičnih linij, takrat, ko je slednje praktično in tudi varno.
Najdeno v: osebi
Ključne besede: premik, center komunikacijsko informacijskih sistemov, komunikacijsko informacijska podpora, motorizirani bataljon, vod zvez, transportna sredstva, brezžične komunikacijske naprave
Objavljeno: 11.04.2012; Ogledov: 8738; Prenosov: 69
.pdf Polno besedilo (641,56 KB)
Gradivo ima več datotek! Več...

2.
Taktični postopki pri postavitvi dostopnega in tranzitnega vozlišča v sistemu TTKS : zaključna naloga
Franci Rogina, 2007

Opis: Telekomunikacijski sistemi oziroma področje zvez je bilo z nastankom Teritorialne obrambe - Slovenske vojske morda eno najmanj razvitih, saj je bila dediščina bivše JLA pičla in izredno zastarela. Iz zgodovine vemo, da je takratna JLA večino sistemov odpeljala s seboj in so telekomunikacije bazirale predvsem na radioamaterskih sredstvih in izkušnjah. TO je poznala določena radijska sredstva Racal (BCC- 66), ki so jih sprida izkoriščali na višjih nivojih. Prvi pomembnejši korak pri podpori učinkovitemu poveljevanju in kontroli s pomočjo sistemov zvez, je bila nabava in uvedba v operativno uporabo naprav za bojna radijska omrežja HF in VHF področja (Podjetja Tadiran – Izrael).
Najdeno v: osebi
Ključne besede: Slovenska vojska, telekomunikacijski sistemi, tranzitna vozlišča, enote za zveze, poveljniki
Objavljeno: 24.04.2012; Ogledov: 8925; Prenosov: 141
.pdf Polno besedilo (2,26 MB)

3.
Radijski sistem
Samo Flisek, 2012

Najdeno v: osebi
Ključne besede: radijski sistemi, vozila za zveze, vojaški informacijski sistemi
Objavljeno: 15.11.2012; Ogledov: 8164; Prenosov: 470
.pdf Polno besedilo (3,00 MB)
Gradivo ima več datotek! Več...

Iskanje izvedeno v 0 sek.
Na vrh
www.mo.gov.si Kolofon   | Nastavitve piškotkov Na vrh