Naša spletna stran uporablja piškotke. Za nekatere potrebujemo vašo privolitev. Uredi privolitev...

Knjižnično-informacijski in založniški center

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice
  • (Pomoč)
  • A-
  • A+
  • English (UK)
  • Slovenščina

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
Vrsta gradiva: * po starem in bolonjskem študiju
Jezik:
Išči po:
Opcije:
  Ponastavi


1 - 2 / 2
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Patrulje in patruljiranje : zaključna naloga
Matej Arbeiter, 2011

Opis: Patruljiranje je ena izmed najzahtevnejših oblik delovanja, saj združuje tako elemente ofenzivnega in defenzivnega delovanja. Patrulje se delijo na bojne inizvidniške, znotraj teh dveh pa delimo še patrulje glede na njihove značilnosti in naloge, ki jih opravljajo. Za samo uspešno izvedbo patrulje je potrebna podrobna in dobra organizacija ter ustrezna usposobljenost, oprema inoborožitev. Na koncu vsakega opravljenega patruljiranja sledi poročilo o patrulji, kjer poveljujoči patrulje zbere skupaj s podrejenimi bistvene informacije, ki so jih pridobili in bodo v veliko korist pri načrtovanju nadaljnjih nalog nadrejenih in izvedbo naslednjih patrulj. Ključno vlogo pri izvedbi naloge ima poveljujoči patrulje, saj mora med samim patruljiranjem dobro voditi in poveljevati patrulji za uspešno opravljeno nalogo. Poveljnik mora pri izbiri formacij in tehnik patrulje sprejeti hitre odločitve glede njihovih sprememb, saj se mora pri tem prilagajati številnim dejavnikom, ki vplivajo na sam potek naloge.
Najdeno v: osebi
Ključne besede: patrulja, patruljiranje, bojna patrulja, izvidniška patrulja, poročilo po patrulji, formacije za napad, patrol, patrolling, combat patrol, reconnaissance patrol, patrolling report, attack formation
Objavljeno: 20.03.2013; Ogledov: 8722; Prenosov: 177
.pdf Polno besedilo (677,34 KB)

2.
Zmožnosti zagotavljanja ognjene podpore v PEH z lastnimi sredstvi : zaključna naloga štabnega šolanja
Matej Arbeiter, 2017

Opis: Jedro Slovenske vojske predstavljajo pehotni polki, ki po standardih zveze NATO spadajo v kategorijo lahkih pehotnih enot. Da bi vojska lahko opravila zastavljene naloge in dosegla cilje, je potrebno zagotoviti zadostno ognjeno podporo in bojno moč enotam, ki opravljajo te naloge. Republika Slovenija se je kot članica zveze NATO zavezala k izgradnji enot srednje pehote, katere jedro predstavljajo mehanizirane enote opremljene z bojnimi vozili pehote in samovoznimi minometnimi sistemi. Za dosego teh ciljev se bo moral del Slovenske vojske preoblikovati iz lahkih pehotnih enot v enote srednje pehote. Z razvojem zmogljivosti srednjih pehotnih enot se poveča tudi spekter nalog, ki ne bodo samo več mirovniške, ampak tudi naloge v spopadih visoke intenzitete.
Najdeno v: osebi
Ključne besede: pehotni polk, mehanizirane enote, ognjena podpora, bojna moč, bojno vozilo pehote
Objavljeno: 09.03.2018; Ogledov: 5656; Prenosov: 95
.pdf Polno besedilo (601,75 KB)

Iskanje izvedeno v 0 sek.
Na vrh
www.mo.gov.si Kolofon   | Nastavitve piškotkov Na vrh