Our website uses cookies. For some of them we need your consent. Edit consent...

MoD Library and Information System

Search the digital library catalog
  • (Pomoč)
  • A-
  • A+
  • English (UK)
  • Slovenščina

Query: search in
search in
search in
search in
Work type: * old and bolonia study programme
Language:
Search in:
Options:
  Reset


1 - 2 / 2
First pagePrevious page1Next pageLast page
1.
Obrambni štab Slovenije : razvojna realnost in bodočnost
Tomaž Kladnik, 2008

Abstract: V kolikor se želi dosežke pri preoblikovanju Slovenske vojske ustrezno utrdititer realizirati razvojne cilje, ki so pred njo in s tem pred vsem obrambnim sistemom postavljeni do leta 2015, se mora ustrezno pozornost in ustvarjalno energijo nameniti preoblikovanju upravnega dela ministrstva in Generalštaba Slovenske vojske z namenom oblikovati Obrambni štab Slovenije. S tem bi dokončno tudi v praksi in ne zgolj na verbalni ravni uveljavili načelo,da je upravni del ministrstva v znatnem obsegu v funkciji zagotavljanjaustrezne podpore za čim bolj učinkovit razvoj in delovanje Slovenske vojske ter sistema zaščite in reševanja. Pri integraciji civilnega in vojaškega dela ter vzpostavitvi sodobnejše strukture je potrebno izhajati iz celotnega obrambnega sistema ter jo v celoti izvesti na straško vodstveni, razvojno tehnični in na taktični ravni. Upoštevati, vendar ne kopirati, pa je potrebno tudi izkušnje pri integraciji nacionalnih obrambnih sistemov, ki so jih na strateških in drugih ravneh izvedle oziroma jih izvajajo druge članice Severnoatlantskega zavezništva.
Found in: ključnih besedah
Keywords: obrambni sistemi, organizacija obrambe, zaščita in reševanje, obrambni štabi, sodobna organizacija, preoblikovanje
Published: 11.11.2011; Views: 9326; Downloads: 106
.pdf Fulltext (253,23 KB)

2.
Večnacionalni center odličnosti za gorsko bojevanje : zaključna naloga
Boštjan Blaznik, 2011

Abstract: Preoblikovanje zveze NATO in njenih držav članic je neprekinjen proces, ki je usmerjen predvsem v razvoj ustreznih skupnih zmogljivosti. Robustne oborožene sile zveze NATO in njenih držav članic so bile že pred dobrim desetletjem zamenjane z lahkimi in okretnimi enotami, ki naj bi se bile zmožne prilagajati novim nalogam. Zgolj številčno prilagajanje enot in poveljstev, kot odziv na sodobne grožnje, ne zadošča več za učinkovito izvajanje njihovega poslanstva. Proces zagotavljanja novih zmogljivosti je danes veliko bolj kot v preteklosti usmerjen v miselne procese. Tudi Slovenska vojska se ne more izogniti spremembam, ki jih narekujejo strateški cilji Republike Slovenije ter potrebe ostalih držav članic zveze NATO in njenih partnerjev. Republika Slovenija s prevzemom zavez o oblikovanju in sodelovanju v večnacionalnih NATO zmogljivostih aktivno sodeluje v procesu preoblikovanja zavezništva. Po koncu silovitega širjenja konvencionalnega oboroževanja v 80 letih prejšnjega stoletja smo danes priča prodoru obrambnih doktrin, ki se usmerjajo na odvračanje in preprečevanje nastanka asimetričnih groženj. To pa je seveda zelo zahtevna naloga v okviru katere zmogljivosti oboroženih sil predstavljajo sestavni del usklajenih naporov mednarodne skupnosti za doseganje miru. Eden od delčkov tega mozaika je predstavljen tudi v tej nalogi.
Found in: ključnih besedah
Summary of found: ... Preoblikovanje zveze NATO in njenih držav članic je...
Keywords: preoblikovanje, Nato centri odličnosti, Večnacionalni Center odličnosti za gorsko bojevanje
Published: 05.10.2012; Views: 9895; Downloads: 164
.pdf Fulltext (983,68 KB)

Search done in 0 sec.
Top
www.mo.gov.si Colophon   | Cookie settings Top