Our website uses cookies. For some of them we need your consent. Edit consent...

MoD Library and Information System

Search the digital library catalog
  • (Pomoč)
  • A-
  • A+
  • English (UK)
  • Slovenščina

Query: search in
search in
search in
search in
Work type: * old and bolonia study programme
Language:
Search in:
Options:
  Reset


1 - 3 / 3
First pagePrevious page1Next pageLast page
1.
Teorije vzrokov sodobnih konfliktov : študija primera Pakistan
Metod Žura, 2012

Abstract: Sodobni oboroženi konflikti so večplastni, prepleteni in zelo kompleksni. Različni raziskovalci navajajo različne vzroke zanje. V strokovni javnosti so se uveljavile štiri teorije vzrokov, ki jih povzema priročnik OZN z naslovom Developing Capacity for Conflict Analysis and Early Response. Te so: teorija osnovnih človekovih potreb, politična teorija, teorija odnosov in transformativna teorija. Pakistan je država, ki je nastala v procesu dekolonizacije po drugi svetovni vojni. Svojo identiteto je poudarjeno gradilana islamski religiji in proti-indijski drži. Že sam nastanek države je bil izredno krvav, zdi se, da sta bila državi v zibko položena nestabilnost innasilje. Pakistan v petinšestdesetletni zgodovini ni zdržal ozemeljske celovitosti in ni uspel zgraditi države, ki bi temeljila na stabilnem političnem sistemu, spoštovanju človekovih pravic in svoboščin, pravnem redu in zagotavljanju blaginje za prebivalce. V takšnih razmerah ni presenetljivo, da so nesorazmeren vpliv na dogajanje v državi pridobile vojska, tajne službe ter od konca sedemdesetih let tudi skrajne islamske skupine. Za ponazoritev nestabilnosti Pakistana lahko postrežemo s podatkom, da trenutno v državi poteka kar šest notranjih konfliktov ter dva zunanja, z ZDA in Indijo. Glede nasilja in vpliva na varnost Pakistana prednjači konflikt med silami osrednje vlade in islamskimi skrajnimi skupinami, med katerimi izstopajo talibanske skupine. S pomočjo zgoraj omenjenih teorij so v magistrskem delu analizirani vzroki za obstoj vsakega posameznega konflikta v zvezi s Pakistanom, pri čemerse pokaže, da imajo analize, utemeljene na politični teoriji, večjo pojasnjevalno moč.
Found in: ključnih besedah
Summary of found: ...Sodobni oboroženi konflikti so večplastni, prepleteni in zelo kompleksni. Različni...
Keywords: oboroženi konflikti, islamski fundamentalizem, Pakistan
Published: 27.02.2013; Views: 9352; Downloads: 249
.pdf Fulltext (1,38 MB)

2.
Gradivo za študijo primera oboroženega spopada na terenu
Mladen Horvat, 2018

Abstract: Študija vsebuje pregled spopadov med vojno za Slovenijo leta 1991, ki so potekali v krajih na smeri od Ormoža do Gornje Radgone. Namenjena je udeležencem študijskih potovanj, ki jih organizira Vojaški muzej Slovenske vojske za pripadnike enot Slovenske vojske (pretežno Šole za častnike/Poveljniško-štabne šole, lahko pa tudi drugih), da se seznanijo s takratnimi dogodki, in prek nalog, ki naj bi jih reševali med potovanjem, podajo svoje rešitve v morebitnih podobnih situacijah.
Found in: ključnih besedah
Summary of found: ...osamosvojitev, teritorialna obramba, jugoslovanska vojska, vojni konflikti, Gornja Radgona, Ormož...
Keywords: osamosvojitev, teritorialna obramba, jugoslovanska vojska, vojni konflikti, Gornja Radgona, Ormož
Published: 21.02.2019; Views: 5099; Downloads: 324
.pdf Fulltext (447,91 KB)

3.
Obvladovanje medsebojnih konfliktov v delovnem okolju
Petra Šturm, 2021

Abstract: V svoji zaključni nalogi z naslovom Obvladovanje medsebojnih konfliktov v delovnem okolju - teorija in praksa smo s pomočjo opisa teoretičnega pojmovanja in raziskovalnega dela opredelili pojem konflikt na delovnem mestu, poiskali načine reševanja in obvladovanja konfliktov, ter raziskali njihove vplive na zaposlene in njihovo delo. V raziskovalnem delu smo predstavili pogoje za raziskavo, organizacijo, ki je sodelovala v raziskavi, prikaz in obravnavo rezultatov kvantitativne raziskave. V zaključku sledijo predlogi za izboljšanje komuniciranja v reševanju konfliktov v omenjeni organizaciji. Cilj naloge je bil predlagati konkretne rešitve, ki vodijo k zmanjšanju konfliktov na delovnem mestu in predlagati načine konstruktivne komunikacije za obvladovanje konfliktov, saj menimo, da konstruktivna komunikacija na delovnem mestu prispeva k obvladovanju konfliktov, učenje socialne kompetence obvladovanja konfliktov pa prispeva k boljšemu delovanju kolektiva.
Found in: ključnih besedah
Summary of found: ... konflikti, organizacija, delovno okolje, zaposleni, medosebni odnosi, obvladovanje...
Keywords: konflikti, organizacija, delovno okolje, zaposleni, medosebni odnosi, obvladovanje konfliktov
Published: 30.08.2021; Views: 2988; Downloads: 135
.pdf Fulltext (1,42 MB)

Search done in 0 sec.
Top
www.mo.gov.si Colophon   | Cookie settings Top