Our website uses cookies. For some of them we need your consent. Edit consent...

MoD Library and Information System

Search the digital library catalog
  • (Pomoč)
  • A-
  • A+
  • English (UK)
  • Slovenščina

Query: search in
search in
search in
search in
Work type: * old and bolonia study programme
Language:
Search in:
Options:
  Reset


1 - 4 / 4
First pagePrevious page1Next pageLast page
1.
Določanje in izvidovanje radarskih položajev : zaključna naloga
Barbara Holešek, 2006

Abstract: Izbira in določanje radarskih položajev je zapleten in večplasten proces, ki zahteva strokoven pristop do dela in predvideva daljši časovni okvir za izvedbo. Radarskega položaja ni mogoče adekvatno določiti v časovni in materialni stiski. Pravilen pristop k določanju radarskega položaja pripomore k večji učinkovitosti radarskega sistema in tako k večji bojni sposobnosti oboroženih sil. Na izbiro radarskega položaja vpliva velika količina dejavnikov, ki si vsak posebej zaslužijo in na drugi strani zahtevajo temeljito analizo in ovrednotenje. Skupek zaključkov in izbor dejanskega radarskega položaja mora biti nujno delo skupine strokovnjakov z več področij. Izbira radarskih položajev v Republiki Sloveniji je otežena zaradi velikosti same države, njenega reliefa, potencialnih smeri napada nasprotnika ter potencialnih ključnih točk napada nasprotnika. Izvidovanje radarskih položajev se izvaja tako v vojni kot v miru. V vojni gre za taktične postopke enot, v mirnodobnem času pa gre za pregled zemljišča s ciljem analize primernosti letega za postavitev določenega radarskega sistema.
Found in: osebi
Keywords: Slovenska vojska, zračni prostor, izvidovanje, nadzor, radarski sistemi, radarski položaj
Published: 22.05.2012; Views: 7730; Downloads: 130
.pdf Fulltext (10,06 MB)

2.
Sodelovanje Centra za nadzor in kontrolo zračnega prostora ter civilne Kontrole zračnega prometa Slovenije : zaključna naloga štabnega šolanja
Anton Hribar, 2017

Abstract: Zaključna naloga obravnava tematiko sodelovanja (civilne) Kontrole zračnega prometa Slovenija s Centrom za nadzor in kontrolo zračnega prostora v miru in ureditev zračnega prostora v primeru vojne. Znano je, da se zračni promet iz leta v leto povečuje. Za varen zračni prostor in njegovo učinkovito in varno uporabo je potrebna dobra koordinacija, sodelovanje, poznavanje mednarodne in nacionalne zakonodaje. Republika Slovenija se je z vstopom v zvezo NATO tudi na področju letalstva zavezala k uskladitvi dokumentov, zakonodaje in postopkov, saj naj bi bili med vsemi članicami NATA vsi postopki delovanja v miru in krizi usklajeni. V primeru NATOVEGA skupnega sodelovanja bi zaradi neenotne zakonodaje in postopkov delovanja v miru in vojni prihajalo do incidentov in posledično nezmožnosti učinkovitega delovanja v zračnem prostoru. V zaključni nalogi sem nakazal področja sodelovanja med Centrom za nadzor zračnega prostora in (civilno) Kontrolo zračnega prometa Slovenije in podal predloge za izboljšanje sodelovanja. V zaključni nalogi sem predstavil tudi delno ureditev zračnega prostora v vojni, ki je podana v NATOVIH dokumentih.
Found in: osebi
Keywords: zračni prostor, civilno-vojaško sodelovanje, ureditev zračnega prostora v miru in vojni
Published: 16.03.2018; Views: 5660; Downloads: 42
.pdf Fulltext (937,63 KB)

3.
4.
Družbeni mediji kot orodje vojaškega voditeljstva
Barbara Hanžič, 2019

Abstract: Družbeni mediji so postali najpomembnejše orodje komuniciranja. V današnjem informacijskem okolju ljudje novice iščejo v družbenih medijih, torej morajo tudi oborožene sile biti tam, kjer poteka komunikacija. Kako učinkovito uporabljati družbene medije, pa je za vojaške organizacije vedno vroča tema. V vojaških strukturah se zaradi narave dela vedno pojavljajo legitimni pomisleki in tveganja, povezani z uporabo družbenih medijev. A koristi družbenih medijev ustvarjajo vtis aktualnosti in povečujejo kredibilnost vojaške organizacije, zato so družbeni mediji za vojaške voditelje v času omejenih virov, še toliko bolj učinkovit način pripovedovanja in širjenja vojaške zgodbe. Slovenski vojaški voditelji so na področju komuniciranja prek družbenih medijev zelo omejeni. Družbene medije upravljajo odgovorni za odnose z javnostmi, ki so v njih sicer vzpostavili kar nekaj vojaških kanalov, a te za celotno vojaško strukturo upravlja le peščica ljudi. V krmarjenje med poplavo vedno novih in spreminjajočih se trendov, ob upoštevanju usmeritev in dobrih praks Zavezništva, bi bilo v slovensko vojaško delovanje v družbenih medijih treba vključiti vojaške voditelje na različnih ravneh.
Found in: osebi
Keywords: uvajanje, prevzem, opremljanje, oborožitev, vojaška oprema in sistemi, investicijska dokumentacija, življenjski cikel
Published: 29.08.2019; Views: 4; Downloads: 3
Gradivo je na voljo samo prijavljenim uporabnikom!

Search done in 0 sec.
Top
www.mo.gov.si Colophon   | Cookie settings Top