Naša spletna stran uporablja piškotke. Za nekatere potrebujemo vašo privolitev. Uredi privolitev...
Republika Slovenija Ministrstvo za obrambo Knjižnično-informacijski in založniški center Vojkova cesta 55 1000 Ljubljana T: +386 (0)1 471 25 32 F: 01 431 82 83 E: kic@mors.si
Najdeno v: ključnih besedahPovzetek najdenega: ...vojska, kariera, izobraževanje, razvoj kadrov, načrtovanje kadrov...Ključne besede: vojska, kariera, izobraževanje, razvoj kadrov, načrtovanje kadrovObjavljeno: 17.04.2012; Ogledov: 7576; Prenosov: 114 Polno besedilo (0,00 KB)Gradivo ima več datotek! Več...
Najdeno v: ključnih besedahKljučne besede: zaposlovanje, razvoj kadrov, karierna pot, sigmuidna krivulja, Slovenska vojskaObjavljeno: 24.05.2012; Ogledov: 6651; Prenosov: 57 Polno besedilo (0,00 KB)
Opis: Naloga vojaške organizacije ne more biti izvedena brez potrebnega kadra. Uspeh ni odvisen samo od finančnih virov, napredne in dobre taktike, ampak tudi od kadrovskih resursov, ki so ključni za izvedbo nalog in dosego ciljev. Pravilno načrtovanje kadrovskih resursov omogoči dosego ciljev. Bataljonska bojna skupina (v nadaljevanju BBSk) zahteva določen specifičen kader z ustreznim znanjem, kompetencami in izkušnjami. Cikel BBSk je naravnan za obdobje 36 mesecev. V času izgradnje je potrebno, da je ustrezen kader v veliki večini že na voljo. Zato je pomembno že pred samo izgradnjo BBSk stanje kadrovskih resursov pravilno analizirati, načrtovati in poskrbeti, da je manjkajoč del kadrovskih resursov do izgradnje BBSk zagotovljen in pripravljen.Najdeno v: ključnih besedahPovzetek najdenega: ...analiza kadrov, načrtovanje kadrov, kadrovski procesi, bataljonska bojna skupina...Ključne besede: analiza kadrov, načrtovanje kadrov, kadrovski procesi, bataljonska bojna skupinaObjavljeno: 16.03.2018; Ogledov: 5240; Prenosov: 96 Polno besedilo (671,97 KB)
Opis: Po koncu hladne vojne se je potreba po organizirani vojski, ki ji države namenjajo znaten del svojega proračuna, z leti bolj in bolj zmanjševala. Posledično lahko do konca 20. stoletja in v začetku 21. seveda opazujemo zmanjšanje proračuna za vojsko in s tem tudi števila pripadnikov in pripadnic vojske. K zmanjševanju številk je pripomogel tudi dogovor in podpis sporazuma k zmanjšanju konvencionalnega orožja v Evropi med obema stranema hladne vojne. Z vojno v Ukrajini pa so se države soočile s spoznanjem, kako pomembno je tudi v t. i. »mirnem« času ohranjati aktivno, dobro pripravljeno, strateško izobraženo in sodobno opremljeno vojsko. V zaključni nalogi tako analiziramo stanje vojska članic zveze Nato, PFP in drugih, njihovo upadanje, predstavljamo načine, s katerimi te vojske skrbijo za obstoječi in prihodnji kader, kako torej število pripadnikov in pripadnic vzdržujejo ali se trudijo večati. V nalogi je predstavljena možnost modernega koncepta pridobivanja kadrov v Slovenski vojski po vzoru dobrih praks drugih oboroženih sil. Poudarek je na povezovanju s civilno družbo (podjetji), ki bi pripadnikom in pripadnicam Slovenske vojske nudila ugodnosti in jih tako »nagradila« za zvesto služenje državljanom in domovini v širšem smislu.Najdeno v: ključnih besedahKljučne besede: pridobivanje kadrov, promocija, nevladne organizacijeObjavljeno: 11.07.2023; Ogledov: 3; Prenosov: 0 Gradivo je na voljo samo prijavljenim uporabnikom!