Naša spletna stran uporablja piškotke. Za nekatere potrebujemo vašo privolitev. Uredi privolitev...

Knjižnično-informacijski in založniški center

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice
  • (Pomoč)
  • A-
  • A+
  • English (UK)
  • Slovenščina

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
Vrsta gradiva: * po starem in bolonjskem študiju
Jezik:
Išči po:
Opcije:
  Ponastavi


1 - 4 / 4
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Delovanje Slovenske vojske v času epidemije covida-19
Tanja Kremžar Kovač, 2021

Opis: V prispevku je predstavljen pojav epidemije covida-19 v Republiki Sloveniji, s poudarkom na delovanju Slovenske vojske. Opisujemo odziv Slovenske vojske na epidemijo in postopke ter procese, ki jih je izvajala na svojih nalogah tako doma kot v mednarodnih operacijah in na misijah v tujini, ter omogočila dodatno podporo državi in državljanom pri spoprijemanju z novim virusom. Poudarek je na postopkih in procesih, vodenih v Vojaški zdravstveni enoti, za spremljanje epidemioloških razmer. Delovanje Slovenske vojske, ki se navezuje na delovanje njihovih zdravstvenih enot med epidemijo covida-19, primerjamo z nekaterimi drugimi oboroženimi silami.
Najdeno v: ključnih besedah
Povzetek najdenega: ... covid-19, epidemija, virus, Slovenska vojska, Vojaška zdravstvena enota...
Ključne besede: covid-19, epidemija, virus, Slovenska vojska, Vojaška zdravstvena enota
Objavljeno: 23.06.2021; Ogledov: 2314; Prenosov: 10
.pdf Polno besedilo (711,08 KB)

2.
Vloga slovenske vojske pri nalogah zaščite, reševanja in pomoči ob epidemiji covid-19
Dejan Pagon, 2021

Opis: V razmerah vse večje globalizacije in povezanosti sveta so zdravstveno-epidemiološke grožnje in učinkovito odzivanje nanje postali pomembno nacionalno in mednarodno varnostno vprašanje. K poglobitvi tega vprašanja je v začetku leta 2020 bistveno prispeval izbruh bolezni covid-19, ki je v relativno kratkem času zajel ves svet, ogrozil človeška življenja ter postavil pred izziv delovanje ključnih funkcij mednarodne skupnosti, držav in družbe. Pripravljenost in pristopi odzivanja na to zdravstveno krizo so pokazali na nekatere vrzeli v skupnem prizadevanju mednarodne skupnosti, še izraziteje pa se je ta vrzel pokazala v zmogljivostih in učinkovitosti delovanja nacionalnih zdravstvenih sistemov. Zato so bile v blaženje ob razglasitvi pandemije na svetovni in epidemije na nacionalni ravni v večini evropskih držav vključene tudi zmogljivosti oboroženih sil. V zaključni nalogi se osredotočamo na raziskovanje te vrzeli na ravni Republike Slovenije, kjer proučujemo organiziranost, koordinacijo in angažiranje Slovenske vojske v nalogah zaščite, reševanja in pomoči pri zajezitvi širjenja novega koronavirusa. Učinkovitost angažiranja na podlagi Načrta delovanja Slovenske vojske pri zaščiti, reševanju in pomoči ob naravnih in drugih nesrečah in Državnega načrta zaščite in reševanja ob pojavu epidemije nalezljive bolezni pri ljudeh smo analizirali med prvim in drugim valom razglašene epidemije covid-19. Ugotavljamo, da je bila Slovenska vojska, skladno z načrti pravočasno pripravljena za nudenje pomoči pri zajezitvi in obvladovanju epidemije covid-19 silam zaščite, reševanja in pomoči ter ostalim državnim organom s svojimi materialnimi in kadrovskimi zmogljivostmi.
Najdeno v: ključnih besedah
Ključne besede: Slovenska vojska, zaščita, reševanje in pomoč, varstvo pred naravnimi in drugimi nesrečami, civilna zaščita, epidemija, covid-19, kompleksna kriza
Objavljeno: 28.06.2021; Ogledov: 11; Prenosov: 5
Gradivo je na voljo samo prijavljenim uporabnikom!

3.
Uvodnik
Liliana Brožič, 2021

Najdeno v: ključnih besedah
Povzetek najdenega: ...varnost, covid-19, krizni menedžment, država, upravljanje množic...
Ključne besede: varnost, covid-19, krizni menedžment, država, upravljanje množic
Objavljeno: 03.12.2021; Ogledov: 2482; Prenosov: 19
.pdf Polno besedilo (231,46 KB)
Gradivo ima več datotek! Več...

4.
Operacijski stres na primeru soočanja z epidemijo COVID
Matjaž Kartuš, 2022

Opis: Leto 2020 je zaznamovalo začetek epidemije COVID. Ob izbruhu epidemije se je drastično spremenilo življenje tako po svetu kot v naši državi. Po razglašeni epidemiji COVID je vlada Republike Slovenije začela sprejemati ukrepe za zajezitev epidemije. V Slovenski vojski (SV) je področje in naloge preprečevanja širjenja COVID prevzela Vojaško zdravstvena enota (VZE) in se soočila s številnimi neznankami in ukrepi. Glede na to, da stresne odzive ob novih kritičnih situacijah pričakujeta tako civilna kot vojaška teorija stresa, lahko pričakujemo, da je pri VZE spopadanje z epidemijo povzročilo stresne odzive. V teoretičnem delu naloge so predstavljeni osnovni pojmi operacijskega stresa. V nadaljevanju naloga proučuje epidemijo COVID in vlogo VZE v epidemiji. Pred zaključkom je predstavljena raziskava in analiza raziskave v enoti VZE na področju operacijskega stresa. Naloga se končuje z verifikacijo raziskovalnega vprašanja, kjer so podani predlogi in nasveti za nadaljnjo delo.
Najdeno v: ključnih besedah
Ključne besede: epidemija, COVID, operacijski stres, stresorji, Vojaška zdravstvena enota
Objavljeno: 23.06.2022; Ogledov: 8; Prenosov: 6
Gradivo je na voljo samo prijavljenim uporabnikom!

Iskanje izvedeno v 0 sek.
Na vrh
www.mo.gov.si Kolofon   | Nastavitve piškotkov Na vrh