Our website uses cookies. For some of them we need your consent. Edit consent...

MoD Library and Information System

Search the digital library catalog
  • (Pomoč)
  • A-
  • A+
  • English (UK)
  • Slovenščina

Query: search in
search in
search in
search in
Work type: * old and bolonia study programme
Language:
Search in:
Options:
  Reset


1 - 3 / 3
First pagePrevious page1Next pageLast page
1.
Obvladovanje medsebojnih konfliktov v delovnem okolju
Petra Šturm, 2021

Abstract: V svoji zaključni nalogi z naslovom Obvladovanje medsebojnih konfliktov v delovnem okolju - teorija in praksa smo s pomočjo opisa teoretičnega pojmovanja in raziskovalnega dela opredelili pojem konflikt na delovnem mestu, poiskali načine reševanja in obvladovanja konfliktov, ter raziskali njihove vplive na zaposlene in njihovo delo. V raziskovalnem delu smo predstavili pogoje za raziskavo, organizacijo, ki je sodelovala v raziskavi, prikaz in obravnavo rezultatov kvantitativne raziskave. V zaključku sledijo predlogi za izboljšanje komuniciranja v reševanju konfliktov v omenjeni organizaciji. Cilj naloge je bil predlagati konkretne rešitve, ki vodijo k zmanjšanju konfliktov na delovnem mestu in predlagati načine konstruktivne komunikacije za obvladovanje konfliktov, saj menimo, da konstruktivna komunikacija na delovnem mestu prispeva k obvladovanju konfliktov, učenje socialne kompetence obvladovanja konfliktov pa prispeva k boljšemu delovanju kolektiva.
Found in: osebi
Keywords: konflikti, organizacija, delovno okolje, zaposleni, medosebni odnosi, obvladovanje konfliktov
Published: 30.08.2021; Views: 3024; Downloads: 137
.pdf Fulltext (1,42 MB)

2.
Vloga vodje pri zagotavljanju medsebojnega spoštovanja na delovnem mestu
Urška Petrovič, 2022

Abstract: Slovenska vojska je organizacija posebnega družbenega pomena. Od pripadnic in pripadnikov zahteva predanost in pripravljenost v vsakem trenutku sodelovati pri vojaški obrambi domovine, ali pomagati prebivalcem Republike Slovenije v primeru kriznih dogodkov. Zaradi narave dela, usposabljanj, izobraževanj, šolanj, sodelovanja na mednarodnih misijah in operacijah, pripadniki preživijo skoraj več časa v službi kot s primarno družino, zato je delovno okolje pomemben dejavnik njihovega počutja. Kljub strogi hierarhični strukturi, imajo spoštljivi medsebojni odnosi velik vpliv na počutje in delovanje pripadnikov Slovenske vojske, na njihovo učinkovitost in ugled Slovenske vojske v očeh civilne javnosti. Vzajemno spoštovanje na delovnem mestu ustvarja zdravo delovno okolje, kjer se zaposleni čutijo cenjeni zaradi svojih dosežkov, sposobnosti in lastnosti tako s strani vodje, kot sodelavcev. Bistvena vloga vodij je, da poskrbijo za urejene odnose med zaposlenimi v obeh smereh, tako po vertikalni (nadrejeni – podrejeni) kot po horizontalni (med zaposlenimi) smeri. Pozitivno delovno vzdušje in zdravi, spoštljivi odnosi med zaposlenimi, vplivajo na motivacijo zaposlenih za izvedbo nalog, pripadnost kolektivu/organizaciji, lojalnost, na kvaliteto izvedenih nalog in ne nazadnje na uspešnost uresničevanja poslanstva organizacije.
Found in: osebi
Keywords: Slovenska vojska, vodenje, vodja, medsebojni odnosi, čustvena inteligenca
Published: 28.06.2022; Views: 2; Downloads: 1
Gradivo je na voljo samo prijavljenim uporabnikom!

3.
Pomen socialnih veščin pri poveljevanju na operativni ravni
Edis Hrustanović, 2023

Abstract: Pozitivno delovno okolje in dober kolektiv je ključ za uspešno organizacijo. Na pozitivno delovno okolje vpliva veliko dejavnikov, vendar je za veliko večino in tudi za vzpostavitev dobrega kolektiva najbolj odgovoren poveljnik oziroma vodja. Ne glede na hierarhično strukturo in avtokratski sistem vodenja, ki je temelj vsake vojske in tudi Slovenske vojske(SV), ki od pripadnic in pripadnikov zahteva dosledno izpolnjevanje ukazov, trdimo, da mora dober vodja obvladati socialne veščine, katere so orodje, da ustvari pogoje za delovanje v takem okolju, kjer zaposleni želijo prispevati, kjer se čutijo cenjene in spoštovane ter se čutijo kot del organizacije. Namen zaključne naloge je dokazati, da sta socialni veščini pogajanje in prepričevanje poleg palete vseh ostalih socialnih veščin nujni in pomembni za vodenje in poveljevanje na operativni ravni, predvsem v obvladovanju in reševanju konfliktov, ki se pojavljajo na vseh ravneh in v vseh organizacijah. Pomembnost dobrega vodje se pokaže tudi pri pravilnem ukrepanju in odpravljanju nesoglasij in s tem pri zagotavljanju medsebojnega spoštljivega odnosa in pogojev za učinkovito delovanje organizacije. Cilj obravnavane teme je bil predlagati konkretne rešitve za razvoj poveljnikov in ostalih vodij, ki bodo uporabljali socialne veščine, kot sta pogajanje in prepričevanje v svojih delovnih okoljih, kjer bi s tem izkoristili potenciale svojih podrejenih in svoji organizaciji prinesli boljše rezultate in večjo učinkovitost.
Found in: osebi
Keywords: komunikacija, pogajanja, prepričevanje, vodenje, vodje
Published: 06.07.2023; Views: 2; Downloads: 2
Gradivo je na voljo samo prijavljenim uporabnikom!

Search done in 0 sec.
Top
www.mo.gov.si Colophon   | Cookie settings Top