Naša spletna stran uporablja piškotke. Za nekatere potrebujemo vašo privolitev. Uredi privolitev...

Knjižnično-informacijski in založniški center

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice
  • (Pomoč)
  • A-
  • A+
  • English (UK)
  • Slovenščina

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
Vrsta gradiva: * po starem in bolonjskem študiju
Jezik:
Išči po:
Opcije:
  Ponastavi


1 - 10 / 15
Na začetekNa prejšnjo stran12Na naslednjo stranNa konec
1.
2.
Organizacija CRC : zaključna naloga
Zoran Lasnik, 2007

Najdeno v: osebi
Ključne besede: zračni prostor, Slovenija, NATO, NATINADS, standardizacija, nadzor
Objavljeno: 11.04.2012; Ogledov: 8657; Prenosov: 130
.pdf Polno besedilo (1,01 MB)

3.
Obveščevalna priprava bojišča za bojno uporabo enot na gorskem zemljišču : zaključna naloga
Zoran Tratnik, 2010

Opis: Gorski svet je zaradi svojih lastnosti težavno zemljišče za izvajanje bojnega delovanja, pa naj si bo to napad ali pa obramba. Zaradi reliefne strukture je mobilnost vozil omejena zgolj na alpske doline, povečini pa je edina možnost premikanja enot po gorskih poteh, torej brez vozil. Izrazit vpliv na bojno delovanje enot lahko predstavljajo tudi vremenske (sneg, mraz, veter,.), ki pogojujejo način bojevanja na tovrstnem zemljišču. Težavnost bojiščnega prostora v gorskem svetu narekuje pridobivanje čim več podatkov ter informacijo zemljišču in vremenu, saj lahko le na podlagi obsega in celovitosti tovrstnih informacij izdelamo ustrezno taktiko za delovanje (npr. čete) ter si na ta način pridobimo prednost pred nasprotnikom. V tem kontekstu ima celovita in kontinuirana obveščevalna priprava bojišča izrazito pomembno vlogo za sprejem ustrezne odločitve poveljnika za delovanje enote v pogojih omejene mobilnosti, omejenega manevra in drugih omejujočih dejavnikov,ki jih predstavlja gorsko zemljišče.
Najdeno v: osebi
Ključne besede: obveščevalna priprava bojišča, defenzivno delovanje, gorsko bojevanje, analiza zemljišča
Objavljeno: 11.04.2012; Ogledov: 9407; Prenosov: 175
.pdf Polno besedilo (1,02 MB)

4.
5.
6.
Skladiščenje SiMES v SV : zaključna naloga
David Kočevar, 2012

Opis: Zaključna naloga opisuje stanje na področju skladiščenja SiMES v Slovenski vojski (v nadaljevanju SV). Naloga v prvem delu zajema operativno izvajanje del skladiščenja, kjer so navedene značilnosti tehničnih skladišč. Dotika se področja infrastrukture in področja del in nalog zaposlenih, ki opravljajo omenjena dela in naloge. V drugem delu so navedeni veljavni pravilniki in direktive. S kratko analizo posameznega veljavnega akta prikazujem nujnost izdelave temeljnega pravilnika, ki zajema skladiščenje SiMES celovito. Obe področji sta predstavljeni zgolj iz vidika zagotavljanja varnosti. V tretjem delu so nakazane smernice, v katere bi se področje skladiščenja SiMES v prihodnje moralo razvijati. Navedene so tehnološke smernice % oprema s katero bi morali opremiti vsa tehnična skladišča v SV. Na področju pravilnikov je praksa pokazala potrebo po izdelavi celovitega pravilnika oziroma navodila na področju skladiščenja SiMES. V nalogi so navedeni dokumenti iz katerih naj bodoči pravilnik jemlje osnove.
Najdeno v: osebi
Ključne besede: skladišče, strelivo, minsko-eksplozivna sredstva, vlaga, temperatura, manipulacija s strelivom, varnost, pravilnik, navodilo
Objavljeno: 19.03.2018; Ogledov: 5810; Prenosov: 171
.pdf Polno besedilo (906,34 KB)

7.
Vzorčni SOP voznega parka enote Slovenske vojske : zaključna naloga
Zoran Vojčič, 2011

Opis: Direktiva za uporabo vozil Slovenske vojske opredeljuje postopke povezane z uporabo vozil Slovenski vojski. Predpisuje hrambo, upravljanje ter uporabo in vzdrževanj vozil. Z ustreznimi akti je potrebno opredeliti organizacijo avtoparka in voznih parkov, načrtovanje in pogoje uporabe vozil Slovenske vojske, prevoze s posebnimi zahtevami, vodenje predpisane dokumentacije vozil,izvajanje osnovnega vzdrževanja vozil, postopke ob prometnih nesrečah, ravnanje z vozili iz popisa. Vsak vozni park mora imeti izdelan Standardni operativni postopek za organizacijo in delovanje voznega parka. Z vzpostavitvijo boljše organizacije dela v voznem parku, dosežemo večjo ekonomsko učinkovitost, večji izkoristek vozil in jasna pravila delovanja. Standardni operativni postopek za organizacijo in delovanje voznega parka je eden izmed ukrepov s katerim določimo postopke običajnih pravil s katerim zagotovimo usklajenost izvedbe v podrejenih enotah.
Najdeno v: osebi
Ključne besede: standardni operativni postopek, vozni park, transport
Objavljeno: 12.06.2013; Ogledov: 8510; Prenosov: 523
.pdf Polno besedilo (536,83 KB)
Gradivo ima več datotek! Več...

8.
9.
Pomen obvladovanja socialnih veščin pri razvoju častnika : zaključna naloga
Zoran Romih, 2012

Opis: Vsak človek je središče vsega, pa kljub temu ne moremo eden brez drugega. Sočlovek je bistven za naš obstoj in naše vedenje; z drugimi smo povezani s svojo odgovornostjo. Človekova odgovornost ni le odgovornost za samega sebe, temveč hkrati odgovornost za vse ljudi. Svoboda, ki jo prinaša individualizem, torej ni dovolj, da se odrečemo bistvu tega, kar sestavlja človeško življenje - to je socialnost, saj smo socialna bitja. Vsak odnos do stvari, vsako stališče je svobodna odločitev. Zato je bivanje odgovorno in to nenehoma, zakaj odločati se je treba zmerom znova v vsaki situaciji, nobena odločitev ni dokončna (Sartre, 1975: 380). Človeški dejavnik je še vedno ključni element pri doseganju uspeha vojaških organizacij. Uspešno vodenje vojaških enot si tako v miru kot v vojni ne moremo predstavljati brez vojaških vodij. Vojaškega vodjo opredeljujejo elementi, ki predstavljajo tako imenovani okvir vodenja. Zajemajo znanje, lastnosti in dejanja vojaških vodij. Vsak vodja mora posedovati in uporabljati tri vrste znanj in veščin: tehnična ali strokovna znanja, konceptualna ali organizacijska znanja in znanja o medčloveških odnosih, ki se razlikujejo po ravneh vodenja (direktna, organizacijska in strateška). Socialne veščine oziroma spretnosti kot del koncepta vodenja temeljijo na sistemu stališč, interesov, vrednot in socialnih norm, ki posamezniku omogočajo, da razume samega sebe in svoje okolje ter se na podlagi tega odzove na dogajanje s strategijo v skladu s cilji, ki jih ima v danem trenutku.
Najdeno v: osebi
Ključne besede: voditelj, vodenje, socialne veščine, ravni voditeljstva
Objavljeno: 13.10.2017; Ogledov: 5825; Prenosov: 111
.pdf Polno besedilo (779,43 KB)

10.
Pogodbena rezerva kot dejavnik povečanja zmogljivosti enot Slovenske vojske : zaključna naloga
Bogataj Markelj, 2011

Opis: Pogodbena rezerva danes predstavlja približno 1700 pripadnikov, (18.3%), ki se usposabljajo v različnih enotah Slovenske vojske za delovanje tako doma kot v tujini. Z usposobljenimi pripadniki pogodbene rezerve se poveča dejanska zmogljivost enot, ravno tako lahko zagotovimo v spremenjenih varnostnih razmerah tudi kadrovsko vzdržljivost enot. Začetne operativne zmožnosti enot pomenijo popolnjene formacije in delovna mesta s pripadniki, ki imajo ustrezno znanje in ga bodo za končne zmogljivosti enot nadgradili z uspešno zaključenimi temeljnimi, dopolnilnimi, dodatnimi in specialističnimi usposabljanji. Ob sorazmerno majhni pogodbeni rezervi in omejenem številu vojaško usposobljenega prebivalstva pa ohranja Republika Slovenija tudi možnost ponovne uvedbe vseh sestavin vojaške dolžnosti.
Najdeno v: osebi
Ključne besede: pogodbena rezerva, usposobljenost, zmogljivost, operativne zmožnosti
Objavljeno: 17.10.2017; Ogledov: 5796; Prenosov: 319
.pdf Polno besedilo (985,75 KB)

Iskanje izvedeno v 0 sek.
Na vrh
www.mo.gov.si Kolofon   | Nastavitve piškotkov Na vrh