Naša spletna stran uporablja piškotke. Za nekatere potrebujemo vašo privolitev. Uredi privolitev...

Knjižnično-informacijski in založniški center

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice
  • (Pomoč)
  • A-
  • A+
  • English (UK)
  • Slovenščina

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
Vrsta gradiva: * po starem in bolonjskem študiju
Jezik:
Išči po:
Opcije:
  Ponastavi


1 - 9 / 9
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Napredovanje zaposlenih v Slovenski vojski : diplomsko delo
Vesna Geržina, 2009

Najdeno v: osebi
Ključne besede: novi plačni sistem, javni sektor, javni uslužbenci, plače, ocenjevanje, napredovanje
Objavljeno: 24.05.2012; Ogledov: 8047; Prenosov: 59
URL Polno besedilo (0,00 KB)

2.
Usposabljanje ostrostrelcev : zaključna naloga
Vesna Škof, 2012

Opis: Usposabljanje ostrostrelcev je za Slovensko vojsko pomembna tema, saj so ostrostrelci del naše organizacije, pa vendar podatki o njihovem usposabljanjuniso pogosta tema pogovora. Zato sem se odločila, da s to zaključno nalogo predstavim usposabljanje ostrostrelcev v SV in ga primerjam zusposabljanjem ostrostrelcev marincev v ZDA. Zaključna naloga je razdeljena na več delov. Prvi del je splošni o ostrostrelcih in vsebuje predvsem teoretične podatke o opremi ostrostrelcev in njihovem delovanju. Drugi del pa govori o usposabljanju ostrostrelcev v SV, kjer sem podrobneje predstavila in opisala selektivni postopek, predmetnik ter vse teme, ki se jih kandidati učijo na takem tečaju. Poleg usposabljanja ostrostrelcev v SV, sem opisala tudi usposabljanje ameriških marincev za ved ostrostrelca. V zadnjem delu pa sem poskušala skozi primerjavo med usposabljanjem ostrostrelcev v SV in pri ameriških marincih prikazati, kako bi lahko usposabljanje ostrostrelcev v SV izboljšali in na kakšen način bi ohranjali ter nadgradili njihovo znanje. Za izdelavo zaključne naloge sem uporabila veliko različnih virov in pri zbiranjugradiva ugotovila, da je veliko tem, ki se jih kandidati učijo med usposabljanjem, javnosti skritih. Zato je bilo zbiranje virov precej težavno, podatki, ki sem jih navedla v zaključni nalogi, pa niso tajni. Pri vpogledu naširšo sliko te teme so pripomogli tudi nekateri kandidati, ki so se tega tečaja v SV in ZDA udeležili.
Najdeno v: osebi
Ključne besede: ostrostrelec, usposabljanje ostrostrelcev, ostrostrelci marinci v ZDA, selekcija
Objavljeno: 08.03.2013; Ogledov: 9409; Prenosov: 994
.pdf Polno besedilo (602,31 KB)

3.
4.
5.
Sprejemanje in uvajanje standardov v SV : zaključna naloga
Vesna Strah, 2012

Opis: Standardizacija je proces razvijanja konceptov, doktrin, postopkov in modelov za doseganje in vzdrževanje združljivosti, povezljivosti, zamenljivosti in enakosti na operativnem, administrativnem in materialnem področju. Dandanes si ne moremo predstavljati Slovenske vojske (SV) brez standardizirane opreme ter standardiziranih postopkov. S pomočjo standardizacije dosežemo povezljivost s tujimi oboroženimi silami in sposobnost delovati v sodelovanju z njimi na raznih operacijah. V zaključni nalogi sem opravila analizo privzetih in objavljenih NATO stanadardizacijskih dogovorov s področja zagotovitve delovanj v Slovenske vojaške standarde (SVS) in ugotovila, da je njihovo število zelo majhno. Analizirala sem tudi način privzema ter prišla do sklepa, da se Stanagi v glavnem privzemajo z metodo platnice. Kar se tiče intenzivnosti privzema, lahko rečem, da je na zelo nizki ravni.
Najdeno v: osebi
Ključne besede: standardizacijski dogovor, standardizacija, združljivost, povezljivost, zamenljivost, enakost
Objavljeno: 20.03.2018; Ogledov: 6165; Prenosov: 263
.pdf Polno besedilo (631,29 KB)

6.
Razlike med spoloma v samozavedanju in njegova povezanost s subjektivnim blagostanjem ter depresivnostjo pri pripadnikih Slovenske vojske
Vesna Košir, 2011

Opis: Namen diplomskega dela je bil preučiti konstrukt samozavedanja in odnos le-tega s subjektivnim blagostanjem ter izraţeno trenutno stopnjo depresivne simptomatike. Pri tem je bil del raziskovalnega problema tudi ugotoviti, ali se pripadniki in pripadnice Slovenske vojske med seboj razlikujejo v merjenih lastnostih. V raziskavi je sodelovalo 127 oseb, od tega 52 pripadnic in 75 pripadnikov Slovenske vojske. Udeleţenci so izpolnili Vprašalnik samozavedanja (SCS; Fenigstein, Scheier in Buss, 1975), Vprašalnik refleksije in ruminacije (RRQ; Trapnell in Campbell, 1999), Lestvico zadovoljstva z ţivljenjem (SWLS; Diener, Emmons, Larsen in Griffin, 1985), Vprašalnik pozitivne in negativne emocionalnosti (PANAS; Watson, Clark in Tellegen, 1988) ter Lestvico depresivnosti (CES-D; Radloff, 1977). Rezultati so pokazali, da pripadnice v primerjavi s pripadniki v večji meri usmerjajo pozornost na javne vidike sebe ter pogosteje tako ruminativno kot refleksivno razmišljajo o sebi. Nasprotno pripadniki poročajo o višjem zadovoljstvu z lastnim ţivljenjem kot pa pripadnice. Razlike med spoloma se niso izkazale na področju zasebnega samozavedanja, pozitivne emocionalnosti, negativne emocionalnosti ter trenutne stopnje depresivne simptomatike. Ugotovitve s področja povezanosti posameznih spremenljivk so pokazale, da se ruminativno samozavedanje negativno povezuje z zadovoljstvom z ţivljenjem ter pozitivno z negativno emocionalnostjo ter trenutno stopnjo depresivne simptomatike. Refleksivno samozavedanje pa se pozitivno povezuje tako s pozitivno kot tudi negativno emocionalnostjo in trenutno stopnjo depresivne simptomatike. Na podlagi rezultatov je mogoče sklepati na povezanost samozavedanja z nekaterimi kognitivnimi in emocionalnimi izidi. Izsledki raziskave predstavljajo prispevek področju psiholoških značilnosti pripadnikov Slovenske vojske, področju razlik med spoloma in povezanosti samozavedanja z ostalimi psihološkimi vidiki.
Najdeno v: osebi
Ključne besede: diplomska dela, samozavedanje, subjektivno blagostanje, depresivnost, razlike med spoloma, Slovenska vojska, Vprašalnik samozavedanja (SCS), Vprašalnik refleksije in ruminacije (RRQ), Lestvica pozitivne in negativne emocionalnosti (PANAS), Lestvica zadovoljstva z življenjem (SWLS), Lestvica depresivnosti (CES-D)
Objavljeno: 29.04.2019; Ogledov: 5183; Prenosov: 202
.pdf Polno besedilo (749,98 KB)

7.
Posttravmatski stresni sindrom pri udeležencih vojaških misij
Mojca Butala, 2011

Opis: Posttravmatska stresna motnja že v svojem imenu nakazuje, da je za njen nastanek potreben nek stresni dogodek, ki ima globok in dolgotrajen vpliv na posameznika. Pripadniki Slovenske vojske na različnih ravneh in področjih opravljajo različna dela, ne glede na to, pa za delovni položaj mnogi vojaki občutijo preobremenjenost z raznimi nalogami, kot so misije v tujini. Le-te puščajo posledice stresa in različnih psihičnih težav s travmami pri vojakih. Namen raziskave je ugotoviti delovanje preventivnih priprav vojaka na misijo ter soočanje vojakov s posttravmatskim stresnim sindromom po prihodu z misije. Za raziskavo smo uporabili metodo anketiranja pri dveh skupinah v dveh vojašnicah. Prva skupina so vojaki in vojakinje, ki so v domačem okolju (kot kontrolno-primerjalna skupina), druga skupina pa vojaki in vojakinje po opravljeni misiji. Izvedli smo dve vrsti anket. Splošna anketa je bila namenjena prvi in drugi skupini vojakov in vojakinj. Z njo smo ugotavljali prisotnost stresa na delovnem mestu ter razlike med njima. Druga je bila specialna anketa, ki je bila namenjena drugi skupini vojakov in vojakinj. S tem vprašalnikom smo ugotavljali prisotnost posttravmatskega stresnega sindroma pri udeležencih vojaških misij. Glede na rezultate obeh anket smo potrjevali podane hipoteze. Ugotovili smo, da je stres na delovnem mestu pri prvi skupini vojakov in vojakinj dobro obvladljiv ter da v drugi skupini vojakov in vojakinj v večini primerov ni prisotnosti posttravmatske stresne motnje, saj je 67 % vojakov in vojakinj brez simptomov in znakov, 17 % ima nekaj simptomov, 16 % pa številne simptome posttravmatske stresne motnje. Ugotovili smo, da druga skupina vojakov in vojakinj slabše obvladuje stres na delovnem mestu.
Najdeno v: osebi
Ključne besede: stres, travma, posttravmatska stresna motnja, zdravljenje, preventivne priprave, preventive preparation, vojaške misije
Objavljeno: 17.09.2019; Ogledov: 4917; Prenosov: 212
.pdf Polno besedilo (981,07 KB)

8.
Analiza učinkov uvedbe nove rešitve za upravljanje z dokumentarnim gradivom na MORS
Avgust Berke, 2014

Opis: Namen magistrskega dela je raziskati in prikazati učinke uvedbe nove rešitve za upravljanje z dokumentarnim gradivom. Uvedba je bil obsežen projekt, tako za sistemske administratorje, kot za uporabnike na vseh nivojih, saj je izdelana na podlagi specifičnih zahtev organizacije. K raziskovanju sem pristopil na tri načine, najprej z vprašalnikom, kjer so respondenti odgovarjali na osem vprašanj zaprtega tipa in eno odprtega tipa, katerega rezultate sem raziskal ločeno, ter kot zadnje sem preučeval zakonodajo, ki usmerja delo na tem področju. Najbolj pomembne ugotovitve se nanašajo na uporabnika kot primarni element v sistemu, ki vrednoti svoje delovno okolje in na delo z dokumenti s stopnjo tajnosti. Ugotovitve kažejo, da zakonodaja predstavlja eno pomembnejših področij, ki trenutno ovirajo popolno elektronsko poslovanje, sledi ji trenutno še neprilagojeno tehnično področje ter eksterni poslovni subjekti organizacije, kateri uporabljajo drugačen način poslovanja, oziroma pristop k temu poslovanju. Ugotovitve tega raziskovalnega dela lahko koristijo obravnavani organizaciji pri nadaljnjem načrtovanju aktivnosti, saj ta dokument predstavlja konkretno povratno informacijo od zaposlenih. Koristi lahko tudi drugim organizacijam kot vodilo ali v nekaterih primerih kot 'navodilo za uporabo'.
Najdeno v: osebi
Ključne besede: informacijska tehnologija, elektronsko upravljanje, upravljanje podjetij, poslovni procesi, VPMŠ, DF, magistrske naloge
Objavljeno: 04.02.2020; Ogledov: 4700; Prenosov: 135
.pdf Polno besedilo (1,57 MB)

9.
Delovanje taktičnih enot v pogojih gorskega delovanja
Vesna Lukan Oražem, 2016

Opis: Skozi svoje vsakdanje delo v sestavi SV, pri analiziranju in pregledu dejavnosti v preteklosti, na svojih delovnih področjih ter na podlagi izkušenj pridobljenih na posameznih urjenjih, posvetih, tečajih in vajah, ocenjujem, da je poznavanje in izvajanje taktičnih postopkov pri bojevanju v gorah najtežja oblika izvajanja bojnih delovanj. Taktični postopki delovanja % bojevanje v gorah, se je že skozi zgodovino pokazalo, kot delovanje v zelo zahtevnih in težkih pogojih. Kljub razvoju in napredku z uporabo sodobnih modernih orožij, fizično ter psihično zelo dobro izurjenimi in dobro opremljenimi posamezniki in enotami, ostaja bojevanje v gorah, ena najtežjih oblik bojnega delovanja. V zaključni nalogi sem se dotaknila bojevanja v gorah v daljni zgodovini, kjer so se uporabljala primitivna orožja, preko 1. svetovne vojne in z njo 12. Soške ofenzive, kjer so se orožja modernizirala in so bili učinki večji, do akcije Ameriških enot v operaciji Anaconda. Na koncu zaključim z enotami Teritorialne Obrambe (TO) RS, katere so bile ustanovljene, opremljene in usposobljene za bojevanje v gorah. Enote TO in sedaj enote SV 132. Gorski Polk (132.GORP), so lahko na urjenjih samostojno ali v sklopu mednarodnih vaj premagovale zahtevne vremenske in zemljiščne pogoje. Zaključimo lahko, da je poznavanje in izvajanje taktičnih postopkov v gorah eno najbolj kompleksnih in organiziranih delovanj v sklopu taktičnih postopkov v vseh vojskah NATA in ima prav poseben pomen za SV. Glede dviga znanja za pravilno in pravočasno izvajanje taktičnih postopkov bojevanja v gorah, je v SV veliko narejenega. Vendar pa bo znanje potrebno še nadgraditi, in razvijati, predvsem pri poznavanju drugih zemljiščnih in vremenskih pogojev. Nadaljevati bo potrebno s prenosom znanja na mednarodni ravni, kjer so naši pripadniki visoko cenjeni za delovanje v gorskem svetu.
Najdeno v: osebi
Ključne besede: gorsko bojevanje, usposabljanje, psihična pripravljenost, fizična pripravljenost, opremljenost, izurjenost, vremenski vplivi, enote za bojevanje v gorah
Objavljeno: 29.05.2020; Ogledov: 4468; Prenosov: 66
.pdf Polno besedilo (443,57 KB)

Iskanje izvedeno v 0 sek.
Na vrh
www.mo.gov.si Kolofon   | Nastavitve piškotkov Na vrh