Naša spletna stran uporablja piškotke. Za nekatere potrebujemo vašo privolitev. Uredi privolitev...

Knjižnično-informacijski in založniški center

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice
  • (Pomoč)
  • A-
  • A+
  • English (UK)
  • Slovenščina

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
Vrsta gradiva: * po starem in bolonjskem študiju
Jezik:
Išči po:
Opcije:
  Ponastavi


1 - 2 / 2
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Uvedba služenja vojaškega roka v TO RS leta 1991 : magistrsko delo
Dušan Lazar, 2012

Opis: Že pred prvimi demokratičnimi volitvami v Sloveniji so v bivši Jugoslaviji med republiškimi vodstvi potekala iskanja rešitev o preureditvi političnih in družbenoekonomskih odnosov znotraj federacije, vendar niso prinesla rešitve, razen če ne štejemo za rešitev to, da so pokazala, da so med posameznimi republikami tolikšne razlike v pogledih na bodočo ekonomsko, politično in državno ureditev Jugoslavije, da jih ne bo možno uskladiti in da bo potrebno v Sloveniji iskati pot za uvedbo političnih in družbenoekonomskih sprememb ločeno od ostalega dela jugoslovanske federacije. Republika Slovenija je leta 1991 pričela s samostojnim poskusnim služenjem vojaškega roka. Za ta namen sta bila ustanovljena dva t. i. učna centra (UC), in sicer na Igu pri Ljubljani in v Pekrah pri Mariboru. Temeljni namen usposabljanja je bil usposobiti vojake, poleg tega pa tudi preveriti ustreznost vsebin in organiziranosti vojaškega usposabljanja, hkrati pa še ugotoviti, ali so nove uniforme in druga osebna oprema primerne za nabornike nastajajoče slovenske vojske. Izkušnje, ki so bile pridobljene med poskusnim usposabljanjem, so služile kot izhodišče načrtovalcem rednegausposabljanja vojaških obveznikov in samim izvajalcem pouka ter usposabljanj. Z zaključkom poskusnega usposabljanja so bile razrešene dileme o dolžini služenja vojaškega roka, opremi, ki naj jo uporablja vojaški obveznik, materialni zagotovitvi pouka in zaledni zagotovitvi usposabljanja.
Najdeno v: osebi
Ključne besede: teritorialna obramba, jugoslovanska ljudska armada, učni centri, usposabljanje
Objavljeno: 29.01.2013; Ogledov: 10589; Prenosov: 383
.pdf Polno besedilo (1,57 MB)

2.
Vpliv tehnološkega razvoja na nove oborožitvene sisteme in taktiko bojevanja : zaključna naloga
Dušan Renar, 2013

Opis: Uspeh ali neuspeh v bodočih spopadih bo v veliki meri odvisen od tega, kako hitro in učinkovito se bodo lahko uporabile različne razpoložljive tehnologije na trenutnem bojišču. Z razvojem zaznavanja in razumevanja morebitnih bodočih groženj v sodobnem globalnem okolju se lahko tehnološke spremembe in možne prihajajoče tehnologije učinkovito implementirajo v sodobne vojske. Nastajajoči tehnološki trendi in nova znanstvena odkritja bodo spremenila način življenja bodočih generacij. Nekatere tehnologije oziroma socialne spremembe ne bodo vplivale na vojaško področje, določene pa bodo bistveno vplivale in pogojevale bodoče delovanje vojaških sistemov, vojaškega načrtovanja in odločanja v prihodnosti. V nalogi je predstavljen vpliv tehnologije na oborožitvene sisteme in izvajanje bojevanja skozi zgodovino, nastajajočih tehnoloških trendih, kateri bi lahko imeli največji vpliv na spremembo oborožitvenih sistemov in taktik bojevanja, kot jih poznamo danes ter v zaključku predvidene spremembe v bojevanju, kot ga dojemamo danes.
Najdeno v: osebi
Ključne besede: bojevanje, tehnološki razvoj, tehnološki trendi, komunikacije, senzorji, informacijski sistemi, platforme, efektorji, logistika
Objavljeno: 10.11.2017; Ogledov: 5722; Prenosov: 80
.pdf Polno besedilo (1,05 MB)

Iskanje izvedeno v 0 sek.
Na vrh
www.mo.gov.si Kolofon   | Nastavitve piškotkov Na vrh