Naša spletna stran uporablja piškotke. Za nekatere potrebujemo vašo privolitev. Uredi privolitev...

Knjižnično-informacijski in založniški center

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice
  • (Pomoč)
  • A-
  • A+
  • English (UK)
  • Slovenščina

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
Vrsta gradiva: * po starem in bolonjskem študiju
Jezik:
Išči po:
Opcije:
  Ponastavi


1 - 6 / 6
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Dokumenti zvez : zaključna naloga
Dominik Ladič, 2008

Opis: Zvezam kot dejavnosti bojevanja se je že v preteklosti dajala velika pomembnost, saj lahko le z pravočasno in koristno informacijo pridobimo tisto prednost pred nasprotnikom, ki nam zagotovi zmago.
Najdeno v: osebi
Ključne besede: Slovenska vojska, center za zveze, dokumenti za zveze, postaje za zvezo, obrazci
Objavljeno: 03.05.2012; Ogledov: 8778; Prenosov: 105
.pdf Polno besedilo (263,58 KB)

2.
Frequentis VCS 3020X Rel. 6.1 : zaključna naloga
Dominik Ladič, 2011

Opis: Glasovno komunikacijski sistem je edino sredstvo za komuniciranje med piloti, kontrolorji zračnega prometa, delavci kateri delajo na tleh ali na vzletno pristajalnih stezah, ostalimi deli zunaj letališča in celo med letališči. Frequentis VCS 3020X temelji na znanju in izkušnjah pridobljenih iz svetovno najbolj razširjene komunikacijske platforme VCS 3020, ter ponuja najbolj napredne VCS rešitve z največjim številom izvedenih funkcij. VCS 3020X vsebujeintegrirano glasovno komuniciranje v enem sistemu za radio, telefon in intercom povezave. Sistem ima neomejene konferenčne zmožnosti. VCS 3020X omogoča operaterju v vsakem trenutku dostop do vseh komunikacijskih kanalov, ne glede na obremenitev sistema. Na podlagi dveh vzporednih stikal jedro operacijskega po podvojenih poteh PCM / TDMA Frequentis VCS 3020X zagotavlja zanesljive komunikacijske storitve in obsežne funkcionalnost. Popolnoma digitalno glasovno komunikacijski sistem je namenjen za uporabo v srednje velikih in velikih ATC centrih, ter je nameščen v nekaterih največjih ATC po vsem svetu. VCS 3020X je posledica izkušenj, pridobljenih v zadnjih 50 letih. Frequentis je nameščen v več kot 10.000 lokacij v več kot 40 državah.
Najdeno v: osebi
Ključne besede: glasovno komunikacijski sistem, jedrno/glavo stikalo, glasovno komuniciranje
Objavljeno: 25.03.2013; Ogledov: 8171; Prenosov: 279
.pdf Polno besedilo (1,99 MB)

3.
Logistična podpora procesov vojaškega izobraževanja in usposabljanja v CU : zaključna naloga
Alojz Malik, 2013

Opis: Generalštab Slovenske vojske (SV) je podal osnovne smernice za transformacijo SV in posledično transformacijo Centra za usposabljanje vojakov. Da ne bi prišlo do motenja ali celo prekinitve izobraževalnih procesov je potrebno načrtno preiti iz stare formacijske organiziranosti v novo. Novi program usposabljanja mora vsebovati potrebna materialna sredstva, ki jih je možno zagotoviti. Velik vpliv na kvaliteten prehod na novo organiziranost procesov vojaškega izobraževanja in usposabljanja ima načrtovalni del logistike, ki mora predvideti zmožnosti logistične podpore. S pravilnim načrtovanjem lahko zagotovimo nemoteno, kvalitetno izvedbo izobraževanja in usposabljanja brez nepotrebnega improviziranja. Stroški usposabljanja morajo biti znani v vseh fazah, z njimi morajo biti seznanjeni tudi izvajalci usposabljanja, ki v določenih primerih edini lahko vplivajo na njih. Kvaliteta logistične podpore je odvisna od zagotovitve sredstev in logističnega kadra, ki podpira procese izobraževanja in usposabljanja. Logistični kader lahko zagotavlja sama izobraževalna enota iz svoje formacijske strukture ali iz drugih podpornih enot.
Najdeno v: osebi
Ključne besede: načrtovalni del logistike, logistična podpora usposabljanja vojakov, logistična podpora procesov izobraževanja in usposabljanja, materialna zagotovitev usposabljanja
Objavljeno: 01.02.2017; Ogledov: 6798; Prenosov: 207
.pdf Polno besedilo (272,15 KB)

4.
Varnostna politika pri povezovanju internega omrežja Slovenske vojske z javnim omrežjem : zaključna naloga
Darko Klasič, 2013

Opis: Ministrstvo za obrambo (v nadaljevanju MO) ima zgrajeno obstoječe zasebno podatkovno omrežje MO INTRANET, akreditirano za kreiranje, obdelavo in hranjenje podatkov stopnje tajnosti INTERNO. Slovenska vojska (v nadaljevanju SV) je souporabnik in koristnik tega podatkovnega omrežja. Navedeno podatkovno omrežje koristi za zagotavljanje informacijskih storitev za podporo in izvajanje bojnega delovanja, ki se začne na ravni oddelka ali vozila (8x8 Svarun, 6x6, ...) ter se zaključi v združenem operativnem centru SV (v nadaljevanju ZOC SV). Sedanja organiziranost zasebnega podatkovnega omrežja, za komuniciranje z globalnim omrežjem INTERNET, uporablja omrežje PUB, ki je fizično ločeno od zasebnega podatkovnega omrežja. V prihodnosti želimo povezati zasebno omrežje z javnim omrežjem, kar bo pa pomenilo povečanje nevarnosti in znižanje nivoja varnosti v MO INTRANET. Povezovanje internega omrežja MO INTRANET z javnim omrežjem mora omogočiti zanesljivo implementacijo varnostnih zahtev, preprosto spreminjanje trenutnega nabora informacijskih storitev, preprosto upravljanje s storitvami, učinkovito odkrivanje in preprečevanje dogodkov ter incidentov s področja informacijske varnosti z obveščanjem in alarmiranjem o le-teh, preprosto upravljanje z varnostnimi dogodki ali incidenti ter hranjenje podatkov o varnostnih dogodkih ali incidentih. Predvsem pa je potrebno omogočiti zaščito uporabnikov, podatkov in storitev.. Zaključna naloga je sestavljena iz treh delov. V prvem delu naloge bom podal teoretična izhodišča o računalniških omrežjih, zaščito omrežij ter možne vdore v sistem. V osrednjem delu naloge bom predstavil zamisel kaj je novega v odnosu na obstoječi sistem s podajo predloga/ideje za reševanje problema varnosti v podatkovnem omrežju SV na taktični ravni in obrazložitvijo rešitve zagotavljanja informacijske varnosti pri povezovanju MO INTRANET s PUB omrežjem. V zaključnem delu svoje naloge bom podal povzetek naloge in zaključek s potrjevanjem hipotez.
Najdeno v: osebi
Ključne besede: podatkovna omrežja, povezovanje podatkovnih omrežij, vdori v omrežja, informacijska varnost, požarni zid, tehnično organizacijski ukrepi
Objavljeno: 20.10.2017; Ogledov: 5821; Prenosov: 221
.pdf Polno besedilo (1,54 MB)

5.
Vloga misije KFOR na Kosovu in sodelovanje Slovenske vojske
Dominik Brecl, 2018

Opis: Območje Kosova je že stoletja prostor, kjer bivajo Srbi in Albanci. Zaradi zgodovinskih razlogov si oba naroda lastita pravico do razpolaganja z območjem Kosova. Etnični konflikt se je začel močneje odražati v 19. stoletju in dosegel vrh po razpadu SFR Jugoslavije. V konflikt je posegla mednarodna skupnost in z mirovnimi pogajanji poskusila konflikt rešiti po mirni poti. Mirovna pogajanja niso prinesla rešitve, konflikt med narodoma pa je prerasel v vse bolj krvave spopade. Za umiritev razmer na Kosovu je Varnostni svet Združenih narodov sprejel Resolucijo 1244, ki je legalizirala NATO-vo akcijo na Kosovu in KFOR-u izdal mandat za mirovno misijo na Kosovu. NATO je z mirovno misijo KFOR uspel stabilizirati razmere do te mere, da je leta 2008 Kosovo postalo svetovno priznana država. V mirovno misijo KFOR se je že leta 2000, eno leto po začetku mirovne misije, aktivno vključila tudi Slovenska vojska, ki v mirovni misiji sodeluje že 18 let.
Najdeno v: osebi
Ključne besede: Kosovo, mirovna misija, KFOR, Slovenska vojska
Objavljeno: 12.06.2019; Ogledov: 4984; Prenosov: 130
.pdf Polno besedilo (1,72 MB)

6.
Orkester Slovenske vojske
Erna Kerman, Klavdija Feguš, Maša Bertok Duh, 2021

Najdeno v: osebi
Ključne besede: orkestralna glasba
Objavljeno: 17.12.2021; Ogledov: 2975; Prenosov: 514
.pdf Polno besedilo (9,94 MB)

Iskanje izvedeno v 0 sek.
Na vrh
www.mo.gov.si Kolofon   | Nastavitve piškotkov Na vrh