Our website uses cookies. For some of them we need your consent. Edit consent...

MoD Library and Information System

Search the digital library catalog
  • (Pomoč)
  • A-
  • A+
  • English (UK)
  • Slovenščina

Query: search in
search in
search in
search in
Work type: * old and bolonia study programme
Language:
Search in:
Options:
  Reset


1 - 5 / 5
First pagePrevious page1Next pageLast page
1.
2.
Stres v vojaškem okolju : viri in obvladovanje : zaključna naloga
Rok Kovše, Mateja Naglič, 2008

Found in: osebi
Keywords: stres, vojaško okolje, bojni stres, obladovanje stresa
Published: 11.11.2011; Views: 8642; Downloads: 243
.pdf Fulltext (366,65 KB)

3.
Stres v kritičnih situacijah : viri stresa v pogojih jedrske, radiološke, kemične, biološke nevarnosti in vpliv na delo
Dušan Pavli, 2007

Abstract: O stresu je bilo že veliko napisanega in po vsej verjetnosti se bo o tej temi na široko pisalo tudi v prihodnosti. Razlog za to je predvsem v tem, da je ta pojav dobil nezavidljiv vzdevek - »kuga dvajsetega stoletja«. Ta vzdevek nosi povsem upravičeno, ker stres dandanes razjeda vse pore sodobne družbe in ker je sestavni ter neizogibni del hitrega življenjskega ritma slehernega posameznika. Dokazano je, da stres pušča zelo hude posledice tako na posamezniku, kot na celotni družbi. Ni vprašanje, kdo se danes srečuje s stresom in kdo ne, kajti prav na vsakogar ima stres tak ali drugačen vpliv. Razlika je le v tem, v kakšni meri stres prizadene posameznika in kolikšne posledice pusti na njem. Takšnemu ali drugačnemu stresu se ni možno izogniti. Vse, kar lahko posameznik stori, je to, da se poskuša stresu čim bolj izogibati in se naučiti čim bolje spopadati s stresom.
Found in: osebi
Keywords: stres, jedrska nevarnost, radiološka nevarnost, kemična nevarnost, biološka nevarnost
Published: 24.04.2012; Views: 7898; Downloads: 283
.pdf Fulltext (667,32 KB)

4.
Motivacija in psihološka pripravljenost : zaključna naloga
Anita Sovič, 2008

Abstract: Namen zaključne naloge je predstaviti pomembnost motivacije in psihološke priprave vojaka pred odhodom na mirovne operacije. Mirovne operacije so trenutno najzahtevnejše aktivnosti Slovenske vojske in njenih pripadnikov. Vojaki se med pripravami in na samih mirovnih operacijah soočajo z različnimi stresnimi situacijami. Naloge, ki jih opravljajo, zahtevajo od njih posebne psihične in fizične napore, zato ne moremo pričakovati, da bodo brez dobre predhodne priprave delovali optimalno v vseh situacijah. Vojaška organizacija je v prvi vrsti odgovorna za vzpostavitev ustrezne motivacijske klime znotraj organizacije, medtem ko je vsak vojak odgovoren za svojo lastno motivacijo.. Psihologija igra pomembno vlogo v vsakem vidiku vojaškega življenja, Človek zavzema danes osrednjo mesto v vojaški organizaciji, je tisti, ki se ukvarja z orožjem, najsodobnejšo tehnologijo in je tako hkrati eden najpomembnejših faktorjev, ki vplivajo na izid vojnih operacij. Zato je zelo pomembna skrb za posameznikovo telesno in duševno zdravje. Uspešna psihološka priprava vojaka se kaže v individualnem občutku zaupanja v svoje lastne sposobnosti in moč, da doseže svoje cilje in občutku pripravljenosti, da sprejme cilj bojevanja.
Found in: osebi
Keywords: motivacija, motivacijske teorije, psihološka pripravljenost, vojaška psihologija, mirovne operacije, bojna morala
Published: 26.06.2012; Views: 8989; Downloads: 203
.pdf Fulltext (203,71 KB)

5.
Družine in mirovne misije : zaključna naloga
Špela Vesel, 2008

Abstract: Narava mirovnih misij in vloga udeležencev v mirovnih misijah ima lahko vpliv tako na otroke, kot na partnerje udeležencev, ki so ostali doma. Družine se soočajo z različnimi stresnimi situacijami, ko se njihov družinski član udeleži mirovne misije. Poleg vsakodnevnih stresorjev predstavlja sodelovanje v mirovni misiji dodaten stres za vse družinske člane, ki se morajo soočiti s stresnimi situacijami, kot so: priprave na mirovno misijo, ločitev od družine oziroma družinskega člana za daljše časovno obdobje in po vrnitvi udeleženca ponovna vzpostavitev prejšnjega družinskega življenja. To pa povzroča dodaten stres, nesoglasja in konflikte znotraj družine, kar pa lahko privede do stresa, travme ali celo posttravmatske stresne motnje pri posameznikih ali celotni družini. Zaključna naloga govori o procesih in stopnjah, skozi katere mora družina, katere družinski član sprejme delo v mirovni misiji. Kako se bo družina soočila s posledicami mirovne misije, je odvisno od stabilnosti odnosov znotraj družine, starosti družinskih članov in njihovih osebnostnih značilnosti. Čeprav je vpliv mirovnih misij na družinsko življenje pretežno negativen, se večina družin dobro prilagodi in spopade z njihovimi posledicami.
Found in: osebi
Keywords: mirovne misije, Slovenska vojska, čustva, vojaška psihologija, mirovne operacije, stres, vojaška družina
Published: 06.07.2012; Views: 9299; Downloads: 203
.pdf Fulltext (363,64 KB)

Search done in 0 sec.
Top
www.mo.gov.si Colophon   | Cookie settings Top